Skip to content

Boříme mýty o hollywoodských legendách: Měla Marilyn Monnroe šest prstů?

Sny se tu mění v oslnivou realitu stejně rychle jako končí pohřbené v propadlišti zapomnění. Vítejte v Hollywoodu, místě příběhů a legend, ve kterých se často snoubí pravda s přetvářkou. Je čas některé z nich uvést na pravou míru!

V druhém díle našeho seriálu se podívámena počet prstů na dolních končetinách nesmrtelné blonďaté sexbomby.

Když v březnu roku 1946 pózuje mladá devatenáctiletá modelka Norma Jeane Doughertyová (1926–1962) na pláži Zuma Brach v Kalifornii fotografovi Josephu Jasgurovi (1919–2009), může jen těžko tušit, jaký poprask tím kolem sebe posmrtně způsobí.

Ještě ten samý rok se z Normy stává Marilyn a snímky spolu s jejím starým jménem mizí v propasti zapomnění. Až do roku 1991, kdy je z ní vyštrachá sám jejich autor, zveřejní v knize Zrození Marilyn: Poslední fotografie Normy Jeane od Josepha Jasgura a doplní je tvrzením, že blonďatá herečka měla šest prstů.

Jak to bylo doopravdy

Muži jí padali k nohám a ženy toužily být jako ona.
Muži jí padali k nohám a ženy toužily být jako ona.

I když byla příroda k božské MM více než štědrá, prsty na končetinách jí nadělila ve stejném počtu jako komukoliv jinému. Jedna z jejích plážových fotografií, pořízené Jasgurem sice opravdu budí zdání šestiprsté anomálie na levé noze, jde však jen kousek nalepeného písku.

Obvyklé množství prstů má Marilyn navíc i na všech svých dalších fotkách.

Foto: Twentieth Century Fox Film Corporation, Marilyn Monroe Productions, http://en.wikipedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …