Skip to content

Boko Haram: Seznamte se s nejkrutějšími teroristy Afriky

Vystřílení nákupního centra, hotelu, únosy a znásilňování žen. To je jen zlomek zvěrstev, kterých se dopouštějí radikálové ovlivnění nebezpečnou ideologií. Masakry chtějí dosáhnout vznešených cílů. Nejnebezpečnější organizace v Nigérii si vybere druhé největší náboženství na světě, islám, a pod jeho hlavičkou páchá strašlivé věci.

Nejbrutálnější teroristi afrického kontinentu. Do kompaktní podoby se zformují v roce 2002, jejich základnou je obrovská Nigérie a její okolí. A do jejich čela se staví radikální mladíček z nuzných poměrů.

Nigerijští vojáci ukořistili vlajku Boko Haram ve městě Damasak.

Dítě al-Káidy Nedonošené dítě al-Káidy v Nigérii, to je násilnická organizace Boko Haram („Západní učení je hříchem“). Brutální organizace je také napojená na skomírající Islámský stát, za jehož pokračovatele se Boko Haram troufá označovat.

V jejím čele stojí z chudých poměrů pocházející Abubakar Shekau, kterého přivedou na profesionální dráhu teroristy teroristické útoky z 11. září 2001. Je jimi tak oslněn, že si jako životní cíl vytyčí podobný „úspěch“ a z Boko Haram učiní skutečně profesionální teroristickou organizaci, která primárně bojuje proti oficiální vládě v Nigérii.

Jeho krvelačné bandy se čas od času vydají do vnitrozemí, kde napadají křesťanské kostely, vlaková nádraží a hotely. Oblíbeným cílem jsou také hospody a restaurace, které se proviňují už jenom tím, že hostům poskytují alkoholické nápoje!

Abubakar Shekau se takřka vyžívá v natáčení nových videí.

Vražda za očkování Svůj kult si Shekau buduje obvyklým způsobem – do světa vypouští amatérské videonahrávky s výhrůžkami. Pro Američany a Nigerijce se stává žádanou osobou, na jejíž život je vyplacena tučná odměna.

Všechny pokusy o atentát ale Shekau ustojí a vždy se „vytasí“ s novou nahrávkou. Organizace pod jeho vedením nijak neslábne, ba naopak. Přibývá útoků na kasárna a věznice, kde jsou stoupenci Boko Haram drženi.

Jedním z největších zvěrstev pak jsou útoky na pracovníky Světové zdravotnické organizace (WHO), která se snaží proočkovat co nejvíce afrických dětí proti dětské obrně. Nejznámější akcí je však bezesporu únos 276 školaček z jednoho z nigerijských městeček.

Dodnes zůstává v zajetí teroristů 100 dívek, které nijak nemohou čelit znásilňování ze strany krutých věznitelů. „Někdy nemůžu spát, protože na ně myslím. Zjevují se mi ve snech, hodně to bolí,“ pociťuje trauma jedna z vysvobozených školaček Margret Yama. Nejbestiálnější africká teroristická síť má ročně na svědomí 3000 mrtvých, jeden a půl milionu lidí raději před řáděním Boko Haram prchlo ze svých domovů. A nigerijská vláda? Ta stále tahá za kratší část provazu…

Foto: Shutterstock, Wikimedia.
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …