Skip to content
reklama

Body Double: Komu patří zadek Angeliny Jolie?

Krásné tělo se protáhne. Kamera jede po štíhlých nohou, přes břicho až k ruce, která se zvedne a zaklapne budík. Na scéně se objevuje Julia Robertsová jako Pretty Woman.

Jenže ona to ve skutečnosti Julia Robertsová (*1967) není. A pokud věříte, že jste ve filmu viděli oblíbené hollywoodské hvězdy tak, jak je příroda stvořila, Epochaplus.cz vás vyvede z omylu!

01_alisa
Alisa Hensleyová – Pokud se vám líbilo tělo Charlize Theronové, Cameron Diazové nebo Nicole Kidmanové, pak modrooká kaskadérka Alisa a trenérka je ta pravá.

Zaskočí, kdy je třeba

Kaskadéři nejsou jediní, kdo v případě potřeby před kamerou zaskakují za slavné hvězdy. Jsou tu také tzv. Body Double. Pomáhají třeba tam, kde jsou potřeba speciální dovednosti, od hraní na klavír po lyžování.

Nebo v záběrech, kde je postava dvakrát a nelze použít klasickou dvojexpozici (kdy se nejprve s hercem natočí jedna polovina záběru pak druhá). „Zaskakovala jsem i ve scénách, kdy postavě není vidět do tváře.

Kim mezitím mohla dělat jiné scény,“ říká Julian Wellsová (*1974) o natáčení seriálu Sex ve městě, kde zaskakovala za představitelku Samanthy Kim Catrallovou (*1956). Ale co si budeme nalhávat, nejčastěji jde o nahotu.

Kate Clarke arrives at theWorld Premiere of
Kate Clarkeová (*1970) Je tou pravou pro ty, kteří obdivují filmové tělo Angeliny Jolie. Zaskočila za ní třeba ve filmu Mr & Mrs Smith. Její tělo si vypůjčila také Kate Beckinsale ve filmu Motel smrti.

Smlouvy o nahotě jdou do detailu

Každá hvězda má totiž pro zobrazování nahoty ve smlouvě rozsáhlé dodatky. Ty přesně říkají, které části těla a jakým způsobem může nebo musí odhalit. A tam kde nemůže nebo nechce, musí nastoupit dvojník.

O tom, že ne každé tělo na plátně patří tomu, komu by mělo, se moc nemluvilo. Jenže ve filmu Pretty Woman pánům v publiku učaruje tělo Julie Robertsové natolik, že když vyjde najevo, že scény za ni natočila dublerka Shelley Michelleová (*1962), je z toho pěkný poprask.

Informace oblétne svět a postará se o zviditelnění dosud přehlížené profese. Některé její kolegyně se brzy stávají tak slavnými, že mají vlastní fankluby.

03_Bell
Catherine Bellová (*1968) Když Meryl Streepová omládla ve filmu Smrt jí sluší, omládla do těla herečky, která sama slavila úspěchy v seriálu JAG a také jako Dobrá čarodějka.

Konkurs na zadek

Když se má ve filmu Kamarád taky rád objevit Mila Kunisová (*1983) nahá, tak místo aby se svlékla, koná se konkurs. „Všechny krásky nám musely ukázat zadky. Vybrali jmse ten, který se mému podobal nejvíce,“ vypráví herečka s úsměvem.

Někdy to však dopadne jinak než je v plánu. Když natáčí Geena Davisová (*1956) film Thelma a Louise, má ji ve žhavé erotické scéně zastoupit dublerka Julie Strainová (*1962). „Zaplatili mi, ale nevyužili.

Geeně se natáčení erotické scény tak zalíbilo, že si ji natočila sama,“ prozrazuje kalifornská královna béčkových erotických filmů. Možná proto, že ji natáčela s mladým, tehdy ještě neznámým Bradem Pittem (*1963).

04_leilani-muenter
Leilani Muenterová (*1976) Jestli obdivujete filmové tělo Catherine Zeta-Jonesové, pak nejspíše obdivujete to její. Když zrovna nezaskakuje, prohání silné vozy na závodním okruhu Indy Car.

Komu patří tělo Kevina Costnera?

Aby to nevypadalo, že těly náhradníků klamou své ctitele jen cudné herečky, dodejme, že dvojníky využívají i muži. Třeba Kevin Costner (*1955) ve scéně u vodopádů filmu Robin Hood: Král zbojníků, není Costner, ale Mark Thomason. Willem Dafoe (*1955) je v šokujícím filmu Antikrist zastoupen pornohercem Horstem Baronem (*1962). A Owen Wilson (*1968) po natáčení filmu My dva a křen prozrazuje: „Režisér se rozhodl nepoužít můj zadek.

“ A se svým typickým úsměvem dodává: „Opravdu nevím, jak si to mám vysvětlit.“

Foto: archiv
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články