Skip to content

Bankovní nebo nebankovní půjčka – která je výhodnější?

Tento článek je reklamním sdělením

Jelikož ceny všeho kolem nás rapidním způsobem stoupají, stává se pro mnohé z nás nelehkým úkolem hradit všechny své závazky a plány z vlastních kapes. Za účelem získání finanční záplaty se proto obracíme na společnosti, které poskytují půjčky a hypotéky.

Trh se službami v oblasti financí je v dnešní době natolik rozsáhlý, že pro člověka bez informací se může stát hledání vhodného produktu opravdu nelehkým úkolem. Pokud se momentálně nacházíte v situaci, kdy se bez půjčky neobejdete, určitě pokračujte ve čtení tohoto článku. Světem úvěrů a společností, které je poskytují, vás totiž hodláme provést.

Jak vypadá základní dělení půjček a jaké jsou jejich výhody?

Veškeré produkty v oblasti půjček se dají rozdělit do dvou základních kategorií:

  • půjčky od bank
  • půjčky od nebankovních společností

Bankovní půjčky

Půjčky poskytované bankovními společnostmi mají v rámci moderního světa mnohem bohatší historii. Široký je také výčet benefitů, které bankovní půjčky přinášejí. Jsou například výhodné pro ty z vás, kteří potřebují získat větší obnos peněz. S nimi pak můžete financovat například stavbu nového domu, rekonstrukci stávající bydlení a nebo také nákup nového automobilu. K dispozici jsou vám daleko přijatelnější úroky a nemalé plus je také jistota, kterou vám banka s bohatou minulostí zajistí. Navíc se můžete nechat inspirovat příběhy spokojených klientů, kteří si tím samým prošli před vámi.

Půjčky poskytované bankami však mají také poměrně značnou řadu nevýhod. Když podáte oficiální žádost o půjčku, trvá dlouho, že se vám dostane odpovědi. Banky na své klienty zároveň mají daleko přísnější nároky. Snadno se tak může stát, že vaší žádosti nebude vyhověno. Bankovní subjekty si před poskytnutím úvěru zjišťují informace o takzvané bonitě potenciálního klienta. To znamená, že přihlédnou na váš věk, dosažené vzdělání, profesi, pohlaví, rodinný stav, počet dětí a neunikne jim ani vaše dosavadní úvěrová minulost a platební morálka.

Pokud nebudete dosahovat dostatečných příjmů, půjčku nedostanete. Jestli jste v minulosti měli problémy se splácením, taktéž na vás budou pohlížet jako na problematického člověka. Zkrátka se tímto směrem vydejte pouze v případě, že si budete svou bonitou opravdu jisti.

Nebankovní půjčky

S nebankovními půjčkami se v poslední době roztrhl pytel stejně jako se společnostmi, které je poskytují. Samozřejmě, že také nebankovní půjčky podléhají určitým kritériím. Ty jsou ovšem mnohem benevolentnější než v předešlém případě. Máte tak daleko větší šanci, že půjčku nakonec opravdu dostanete. Navíc si můžete vybrat ze široké škály různých druhů finančních záplat. Velice oblíbené jsou například půjčky před výplatou. To znamená, že si půjčíte menší obnos peněz, který vám pomůže se včasným zaplacením závazků a s úderem výplatního dne peníze opět vrátíte poskytovateli. Dále se můžete setkat také s půjčkami na mateřské dovolené, půjčkami od lidí, půjčkami běžnými, půjčkami bez doložení příjmů a mnohými dalšími produkty.

Nebankovní půjčky sice většinou operují s o něco horší úrokovou sazbou, nicméně výhody přeci jen převažují. Pokud si chcete zjistit informace o konkrétních produktech z jedné i druhé skupiny půjček, určitě vám poslouží internetové portály jako je www.finmoney.cz, kde máte veškeré ověřené společnosti a jejich nabídku na jednom místě. Na základě získaných informací se pak můžete rozhodnout. Pokud ne, samozřejmě vás nikdo nebude nutit. Portál slouží pouze jako sběrna informací.

Hodně štěstí v následném konání

Doufáme, že vám tento článek pomohl a dokážete se ve světě půjček orientovat o něco lépe. Pokud ano, můžete své znalosti zužitkovat i v praxi, určitě se vám to vyplatí.

 

Foto: wikipedie
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Originální Land Cruiser Toma Hankse jde do dražby
iluxus.cz

Originální Land Cruiser Toma...

Aukční dům Bonhams milovníkům...
Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
Policejní médium Angela McGhee pomohla vyřešit případ pohřešované ženy
enigmaplus.cz

Policejní médium Angela McGhee...

Britské médium Angela McGhee využívá jasnovidectví...
Chilli con carne Mexico
tisicereceptu.cz

Chilli con carne Mexico

Suroviny na 4 porce 1 červená paprika 150 g...
Plzeňské podzemí: Tajemný labyrint skrytý hluboko pod povrchem města
epochanacestach.cz

Plzeňské podzemí: Tajemný...

Jste zvědaví a máte...
8 tipů, co se skvrnami od deodorantu
panidomu.cz

8 tipů, co se skvrnami od...

Bez deodorantu to nejde, ale s ním… Ano,...
Utíká Sabina před samotou do práce?
nasehvezdy.cz

Utíká Sabina před samotou do...

Devátým rokem je SABINA...
Lásku jsem našla na nádraží
skutecnepribehy.cz

Lásku jsem našla na nádraží

Bylo uplakané září. Čekala...
Nejděsivější náhody historie lidstva
enigmaplus.cz

Nejděsivější náhody...

V historii se stalo spoustu...
Snímek fotografa z opavské univerzity uspěl v NASA
21stoleti.cz

Snímek fotografa z opavské...

V soboru 31. července 2021 publikoval americký...
Proč vzdala šanci na lásku?
nasehvezdy.cz

Proč vzdala šanci na lásku?

O Martině Randové (49) se ví,...
Chřipková sezóna letos takřka neproběhla
epochalnisvet.cz

Chřipková sezóna letos...

Letošní chřipková sezóna připomínala z hlediska cirkulace virů...