Skip to content

Bankovní nebo nebankovní půjčka – která je výhodnější?

Tento článek je reklamním sdělením

Jelikož ceny všeho kolem nás rapidním způsobem stoupají, stává se pro mnohé z nás nelehkým úkolem hradit všechny své závazky a plány z vlastních kapes. Za účelem získání finanční záplaty se proto obracíme na společnosti, které poskytují půjčky a hypotéky.

Trh se službami v oblasti financí je v dnešní době natolik rozsáhlý, že pro člověka bez informací se může stát hledání vhodného produktu opravdu nelehkým úkolem. Pokud se momentálně nacházíte v situaci, kdy se bez půjčky neobejdete, určitě pokračujte ve čtení tohoto článku. Světem úvěrů a společností, které je poskytují, vás totiž hodláme provést.

Jak vypadá základní dělení půjček a jaké jsou jejich výhody?

Veškeré produkty v oblasti půjček se dají rozdělit do dvou základních kategorií:

  • půjčky od bank
  • půjčky od nebankovních společností

Bankovní půjčky

Půjčky poskytované bankovními společnostmi mají v rámci moderního světa mnohem bohatší historii. Široký je také výčet benefitů, které bankovní půjčky přinášejí. Jsou například výhodné pro ty z vás, kteří potřebují získat větší obnos peněz. S nimi pak můžete financovat například stavbu nového domu, rekonstrukci stávající bydlení a nebo také nákup nového automobilu. K dispozici jsou vám daleko přijatelnější úroky a nemalé plus je také jistota, kterou vám banka s bohatou minulostí zajistí. Navíc se můžete nechat inspirovat příběhy spokojených klientů, kteří si tím samým prošli před vámi.

Půjčky poskytované bankami však mají také poměrně značnou řadu nevýhod. Když podáte oficiální žádost o půjčku, trvá dlouho, že se vám dostane odpovědi. Banky na své klienty zároveň mají daleko přísnější nároky. Snadno se tak může stát, že vaší žádosti nebude vyhověno. Bankovní subjekty si před poskytnutím úvěru zjišťují informace o takzvané bonitě potenciálního klienta. To znamená, že přihlédnou na váš věk, dosažené vzdělání, profesi, pohlaví, rodinný stav, počet dětí a neunikne jim ani vaše dosavadní úvěrová minulost a platební morálka.

Pokud nebudete dosahovat dostatečných příjmů, půjčku nedostanete. Jestli jste v minulosti měli problémy se splácením, taktéž na vás budou pohlížet jako na problematického člověka. Zkrátka se tímto směrem vydejte pouze v případě, že si budete svou bonitou opravdu jisti.

Nebankovní půjčky

S nebankovními půjčkami se v poslední době roztrhl pytel stejně jako se společnostmi, které je poskytují. Samozřejmě, že také nebankovní půjčky podléhají určitým kritériím. Ty jsou ovšem mnohem benevolentnější než v předešlém případě. Máte tak daleko větší šanci, že půjčku nakonec opravdu dostanete. Navíc si můžete vybrat ze široké škály různých druhů finančních záplat. Velice oblíbené jsou například půjčky před výplatou. To znamená, že si půjčíte menší obnos peněz, který vám pomůže se včasným zaplacením závazků a s úderem výplatního dne peníze opět vrátíte poskytovateli. Dále se můžete setkat také s půjčkami na mateřské dovolené, půjčkami od lidí, půjčkami běžnými, půjčkami bez doložení příjmů a mnohými dalšími produkty.

Nebankovní půjčky sice většinou operují s o něco horší úrokovou sazbou, nicméně výhody přeci jen převažují. Pokud si chcete zjistit informace o konkrétních produktech z jedné i druhé skupiny půjček, určitě vám poslouží internetové portály jako je www.finmoney.cz, kde máte veškeré ověřené společnosti a jejich nabídku na jednom místě. Na základě získaných informací se pak můžete rozhodnout. Pokud ne, samozřejmě vás nikdo nebude nutit. Portál slouží pouze jako sběrna informací.

Hodně štěstí v následném konání

Doufáme, že vám tento článek pomohl a dokážete se ve světě půjček orientovat o něco lépe. Pokud ano, můžete své znalosti zužitkovat i v praxi, určitě se vám to vyplatí.

 

Foto: wikipedie
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Zapovězená moc magického kaktusu San Pedro
enigmaplus.cz

Zapovězená moc magického...

Kaktus San Pedro patří mezi přírodní drogy....
Osamělý kus skály v poušti: Přírodní unikát, nebo anténa pro komunikaci s UFO?
enigmaplus.cz

Osamělý kus skály v poušti:...

Vysoký jako sedmipatrový dům stojí uprostřed pouštní...
Důstojný domov Slovanské epopeje je nadohled
iluxus.cz

Důstojný domov Slovanské...

Velkolepé dílo Alfonse Muchy může nalézt...
Nadčasovost, dynamika a komfort
rezidenceonline.cz

Nadčasovost, dynamika a...

Černo-bílý interiér s barevnými akcenty a...
Experimenty na mezinárodní vesmírné stanici s pomocí Česka
21stoleti.cz

Experimenty na mezinárodní...

Létání do vesmíru i pobyt v něm se už...
Lipno plnými doušky: Novinky pro letošní rok
epochanacestach.cz

Lipno plnými doušky: Novinky...

Rodinný skiareál Lipno pro...
Magnetické nanočástice v mozku: možná souvislost s Alzheimerovou chorobou
epochalnisvet.cz

Magnetické nanočástice v...

Stává se málokdy, aby geolog zasahoval svým...
Dvojice lovců se prý setkala s podivným tvorem. Místní mu přezdívají indiánský démon
enigmaplus.cz

Dvojice lovců se prý setkala s...

Na děsivé setkání s podivným tvorem do konce...
Skandál! Kdo natočil „lechtivé“ video?
nasehvezdy.cz

Skandál! Kdo natočil...

Opravdu drsný konec roku má za sebou modelka a...
Jak navrhnout lžičku…
21stoleti.cz

Jak navrhnout lžičku…

S Průmyslem 4.0 vstoupí do našich životů nová...
Pohnutá historie sídla Overlook v Severní Krolíně
epochanacestach.cz

Pohnutá historie sídla...

Některá místa mají...
Rozpoutala Adamovská válku hereček?
nasehvezdy.cz

Rozpoutala Adamovská válku...

Přestože jsou herečky Zlata Adamovská (61) a Eva...