Skip to content

Bankovní nebo nebankovní půjčka – která je výhodnější?

Tento článek je reklamním sdělením

Jelikož ceny všeho kolem nás rapidním způsobem stoupají, stává se pro mnohé z nás nelehkým úkolem hradit všechny své závazky a plány z vlastních kapes. Za účelem získání finanční záplaty se proto obracíme na společnosti, které poskytují půjčky a hypotéky.

Trh se službami v oblasti financí je v dnešní době natolik rozsáhlý, že pro člověka bez informací se může stát hledání vhodného produktu opravdu nelehkým úkolem. Pokud se momentálně nacházíte v situaci, kdy se bez půjčky neobejdete, určitě pokračujte ve čtení tohoto článku. Světem úvěrů a společností, které je poskytují, vás totiž hodláme provést.

Jak vypadá základní dělení půjček a jaké jsou jejich výhody?

Veškeré produkty v oblasti půjček se dají rozdělit do dvou základních kategorií:

  • půjčky od bank
  • půjčky od nebankovních společností

Bankovní půjčky

Půjčky poskytované bankovními společnostmi mají v rámci moderního světa mnohem bohatší historii. Široký je také výčet benefitů, které bankovní půjčky přinášejí. Jsou například výhodné pro ty z vás, kteří potřebují získat větší obnos peněz. S nimi pak můžete financovat například stavbu nového domu, rekonstrukci stávající bydlení a nebo také nákup nového automobilu. K dispozici jsou vám daleko přijatelnější úroky a nemalé plus je také jistota, kterou vám banka s bohatou minulostí zajistí. Navíc se můžete nechat inspirovat příběhy spokojených klientů, kteří si tím samým prošli před vámi.

Půjčky poskytované bankami však mají také poměrně značnou řadu nevýhod. Když podáte oficiální žádost o půjčku, trvá dlouho, že se vám dostane odpovědi. Banky na své klienty zároveň mají daleko přísnější nároky. Snadno se tak může stát, že vaší žádosti nebude vyhověno. Bankovní subjekty si před poskytnutím úvěru zjišťují informace o takzvané bonitě potenciálního klienta. To znamená, že přihlédnou na váš věk, dosažené vzdělání, profesi, pohlaví, rodinný stav, počet dětí a neunikne jim ani vaše dosavadní úvěrová minulost a platební morálka.

Pokud nebudete dosahovat dostatečných příjmů, půjčku nedostanete. Jestli jste v minulosti měli problémy se splácením, taktéž na vás budou pohlížet jako na problematického člověka. Zkrátka se tímto směrem vydejte pouze v případě, že si budete svou bonitou opravdu jisti.

Nebankovní půjčky

S nebankovními půjčkami se v poslední době roztrhl pytel stejně jako se společnostmi, které je poskytují. Samozřejmě, že také nebankovní půjčky podléhají určitým kritériím. Ty jsou ovšem mnohem benevolentnější než v předešlém případě. Máte tak daleko větší šanci, že půjčku nakonec opravdu dostanete. Navíc si můžete vybrat ze široké škály různých druhů finančních záplat. Velice oblíbené jsou například půjčky před výplatou. To znamená, že si půjčíte menší obnos peněz, který vám pomůže se včasným zaplacením závazků a s úderem výplatního dne peníze opět vrátíte poskytovateli. Dále se můžete setkat také s půjčkami na mateřské dovolené, půjčkami od lidí, půjčkami běžnými, půjčkami bez doložení příjmů a mnohými dalšími produkty.

Nebankovní půjčky sice většinou operují s o něco horší úrokovou sazbou, nicméně výhody přeci jen převažují. Pokud si chcete zjistit informace o konkrétních produktech z jedné i druhé skupiny půjček, určitě vám poslouží internetové portály jako je www.finmoney.cz, kde máte veškeré ověřené společnosti a jejich nabídku na jednom místě. Na základě získaných informací se pak můžete rozhodnout. Pokud ne, samozřejmě vás nikdo nebude nutit. Portál slouží pouze jako sběrna informací.

Hodně štěstí v následném konání

Doufáme, že vám tento článek pomohl a dokážete se ve světě půjček orientovat o něco lépe. Pokud ano, můžete své znalosti zužitkovat i v praxi, určitě se vám to vyplatí.

 

Foto: wikipedie
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Volvo má nový domov
iluxus.cz

Volvo má nový domov

Nový autosalon Auto Průhonice otevřený u dálnice D1...
Stylová vila, plná nevšedních kontrastů
rezidenceonline.cz

Stylová vila, plná...

Řadový dům, který se nachází na úbočí velkého...
Egyptské pyramidy v Gíze: Div světa zůstává neprostupným mystériem
enigmaplus.cz

Egyptské pyramidy v Gíze: Div...

Pyramidový komplex se stal symbolem starého...
Putování za Rumcajsem v Jičíně
epochanacestach.cz

Putování za Rumcajsem v Jičíně

Ve městě Jičín u...
Dříve než krotitele duchů pozvěte dobrého řemeslníka
enigmaplus.cz

Dříve než krotitele duchů...

Chcete prodat svůj dům, ale máte pocit, že...
Alena Mihulová – Ze dna se dostala až ke slunci
nasehvezdy.cz

Alena Mihulová – Ze...

Dává recept všem, kdo si říkají, že se z...
Čeští vědci zachraňují africkou divočinu
epochalnisvet.cz

Čeští vědci zachraňují...

Tým českých vědců pod vedením zoologů...
Aby vás netrápily hemoroidy
nasehvezdy.cz

Aby vás netrápily hemoroidy

Bolí při chůzi, ještě víc potrápí při...
Brána do vesmíru otevřena
21stoleti.cz

Brána do vesmíru otevřena

Co jsou exoplanety, jak můžeme zkonstruovat a...
Ozzymu prý kazila život prokletá panenka, ze které si utahoval
enigmaplus.cz

Ozzymu prý kazila život...

Ozzy Osbourne je jednou z nejvýraznějších...
Královský Bezděz
epochanacestach.cz

Královský Bezděz

Královský hrad Bezděz...
Až u 40 % lidí probíhá fibrilace síní bez příznaků
21stoleti.cz

Až u 40 % lidí probíhá fibrilace...

Fibrilace síní neboli česky míhání síní patří v současné...