Když poprvé dorazí na casting, má za to, že půjde jen o krátkou reklamu. Pak mu řeknou, aby si sundal košili a ukázal svaly. To samé se opakuje s kalhotami.
„Jasně, úplný Clark Kent. Stačí, máme ho,“ ohodnotí pak kdosi jeho muskulaturu a tak se Kirk Alyn (1910–1999) stane představitelem historicky prvního hraného Supermana.
V tu chvíli může někdejší zpěvák a tanečník, za války sloužící v americkém námořnictvu jen stěží tušit, že podpisem smlouvy na filmový seriál s nepřemožitelným vykonavatelem spravedlnosti se právě upsal ďáblu.
Úspěch i přes pár much
Navíc, když je zpočátku všechno zalito růžovými barvami. Přes nízký rozpočet, dětinskou zápletku i kostým, který připomíná spíše pletený svetr s vlečkou, slaví 15ti dílná sága prakticky ihned po premiéře v roce 1948 ohromující úspěch.
Týden co týden stojí diváci u pokladen kin fronty, jen aby shlédli nejnovější epizodu. Není divu, že o dva roky později vznikne dalších 15 dílů. S Alynem v hlavní roli samozřejmě.
Najít jinou práci? Nemožné!
Když seriál skončí, je z Kirka hvězda. Ovšem bohužel jen jedné role. Superman se ho nepustí ani po skončení natáčení. Provází ho všude, až mu nakonec ten otravný muž z oceli zcela zničí kariéru.
Kirk marně doufá, že až se příště ozve telefon, hlas v něm po něm bude chtít něco jiného, než chlápka v legračním kostýmu. Stane se tak málokdy. „Bylo prakticky nemožné, najít jinou práci,“ vzpomíná na časy, kdy mu není zrovna do zpěvu.
Jednou Superman, navždycky Superman
Když už konečně dostane nesupermanovskou roli, tak v takovém rozsahu, že tvůrcům ani nestojí za zmínku v titulcích. Je tak rád alespoň za reklamy a občasnou příležitost v rozhlase. Nakonec kapituluje a na stará kolena se k superhrdinovi vrátí.
Zahraje si malou roličku otce Lois Laneové ve filmovém zpracování Supermana z roku 1978. Konec života prožije ve společnosti Alzheimerovy choroby, která mu milosrdně pomůže na nepřemožitelného vykonavatele spravedlnosti a trable s ním spojené konečně zapomenout.