„Vždy jsem chtěl být inženýr, psát knihy, nebo nějakým jiným způsobem dávat světu víc, než si z něho beru,“ prohlásí s potutelným úsměvem na tváři. Svým zvučným hlasem dokáže přesvědčit kohokoli k čemukoli a právem postupuje po vlivném žebříčku na vrchol.
Elon Musk je chodící prototyp „nadčlověka“, jehož jméno symbolizuje moc, sílu a odhodlání. Jako jeden z mála dokáže sedět na více židlích najednou, a z každé ze svých firem vytěžit maximum, což dokazují i obraty v hodnotách milionů dolarů.
Možná není nejbohatším nebo nejchytřejším člověkem. Jeho mozek však pracuje na plné obrátky a s každým dalším nápadem ukazuje, že moderní svět zdaleka nevyužil veškerý svůj potenciál.
Citlivá a hloubavá duše
Už v mládí je jasné, že je předurčen k velkým věcem. Knihovna je mu druhým domovem, knihy inspirací. Když se rodiče v Elonových 10 letech rozvádí, rozhodne se zůstat s otcem, čehož ale později lituje.
Jakožto úspěšný elektroinženýr se Errol Musk často nechává unášet vlastními úspěchy a syna staví na druhou kolej. „Pořád mi říkal, že jsem idiot a nikdy nic nedokážu,“ nechává se slyšet Musk.
Už jako malý se učí, že musí spoléhat pouze sám na sebe. Když má všech křivd dost a hrozí mu povinná vojenská služba, rozhodne se změnit prostředí a vydává se za matkou do Kanady. Co nikdy nepřekoná, je strach ze samoty.
Odhodlaný vizionář
I když je dobrým studentem, ví, že praxi a zkušenosti mezi řádky sešitů s poznámkami nenajde. Jednoho dne proto zaplněnou posluchárnu opustí a spolu s bratrem se vrhne do víru byznysu.
Zatímco jeho spolužáci se po pár letech těší z dalšího diplomu, Elon buduje zlatý důl v podobě prvních miliard na kontě. Kam vejde, tam způsobí revoluci, ať už jde o nová a revoluční auta nebo cesty do vesmíru.
Překážky a selhání pro něj prakticky neexistují, všechny nás totiž mají dovést k vysněnému cíli. Jeho nynější touhou a posláním, kterému jeho firmy věnují veškerou svou energii, je úspěšná kolonizace Marsu, která by dokázala odvrátit případný zánik lidstva.
Zároveň je jedním z mála, který upozorňuje na nebezpečnost a podceňování umělé inteligence.