Zatímco poddaní musí dodržovat v zemi přísná pravidla muslimů, pohádkově bohatí členové královské rodiny si nevybíravě užívají luxus, dobrodružství a radovánky západního světa. A to má někdy tragické konce.
Islámskou absolutní monarchii ovládá široká královská rodina. Moderní království Saúdskou Arábii založí v roce 1932 Abd al-Azíz ibn Saúd (1876 – 1953), který zemi považuje za soukromý majetek své dynastie. Jeho synové tu vládnou dodnes. V 70. letech minulého století země ohromně zbohatne díky ropnému boomu.
Poprava mladičké princezny
Princezna Misha’al bint Fahd al Saud (1958 – 1977) byla zaslíbená staršímu bratranci. Na studiích v Bejrútu poznala Khaleda, syna saúdského diplomata. V milostném poměru tajně pokračovali i doma.
Po vynuceném sňatku princezny milenci v roce 1977 utekli, ale dopadli je na letišti. Patriarcha rodu Mohamed bin Abdulaziz nařídil, aby devatenáctiletou Mischu popravili za nevěru. Skončila na parkovišti s kulkou v hlavě.
Khalid byl nucen přihlížet a pak mu setnuli hlavu. Případ vyvolal mezinárodní skandál.
Bůh ho pověřil prodejem drog
Princ Nayef bin Fawwaz Al Shálan (*1956) se na Univerzitě v Miami zamiluje do kolumbijské dívky Doris Mangeri. V roce 1998 ho seznámí se šéfy kolumbijského drogového syndikátu.
Princ jim nabídne, že bude pašovat kokain ve svém Boeingu 727 a Kolumbijci dopraví na jeho palubu celé dvě tuny! Princ s nákladem doletí do Paříže, kde drogy odhalí policie. Nayefa nechytí.
Ten prý řekne, že svět už je zatracen a že ho Bůh pověřil, aby prodával drogy. Od té doby se po něm slehla zem.
Odsouzen za brutální vraždu
Princ Abdulaziz je v roce 2010 poslán do vězení v Británii za to, že ubil svého sluhu a gay milence Bandara v luxusním londýnském hotelu. Usmrtí ho po mnoha týdnech hrubého fyzického a sexuálního zneužívání.
Bandar si to nechá líbit. Princ povzbuzen alkoholem uhodí milence podle bezpečnostní kamery 37x a pak ho usmrtí. Je odsouzen za vraždu na doživotí, ale v roce 2013 ho propustí domů v rámci výměny Britů vězněných v Saúdské Arábii.
Královské domácí vězení
Král Abduláh (1924 -2015) držel téměř 14 let své čtyři dcery Jawaher, Sahar, Halu a Mahu v domácím vězení. Nechal je mučit hladem, žízní i bitím holemi.
Surovosti zastali tři jejich nevlastní bratři, synové Abduláha, kteří po jeho smrti v týrání žen pokračují. Nejstarší je dnes 43 let, nejmladší 39. Jejich matce se podařilo uprchnout do Londýna a tak se král na dcerách mstil, i když se s ní předtím rozvedl.
Svobodomyslné dívky se zastávaly vězněných a utiskovaných žen v zemi, což jejich otce rozčílilo. Podle místních úřadů je věznění princezen „soukromá věc rodiny.“