Domů     Děs za každým stromem: 5 nejstrašidelnějších lesů světa
Děs za každým stromem: 5 nejstrašidelnějších lesů světa

Procházka mezi stromy je zdravá. Čerstvý vzduch pročistí plíce, zeleň uklidní nervy. Ale existují také lesy, které mohou nervovou soustavu naopak pořádně pocuchat.

V některých podle pověstí straší, v jiných můžete překročit bludný kořen a v dalších vás budou pronásledovat přízraky!

Strašidelné lesy jsou všude na světě. Některé jsou ale tak známé, že se legendy o nich dostanou tisíce kilometrů daleko. Seznamte se s pěticí děsivých míst, kterým by se lidé měli raději obloukem vyhnout.

1. Rumunský „bermudský trojúhelník“

Les: Hoia Baciu

Kde: Rumunsko

Transylvánský les Hoia Baciu se považuje za prokletý. Už dávná legenda o pasáčkovi, který se zde ztratí s dvěma stovkami ovcí, naznačuje, že se tady děje něco podivného.

A v roce 1968 tady armádní technik vyfotografuje záhadný objekt, který považuje za UFO. Lidé zde taky prý často vidí duchy nebo přízraky!

Existuje rovněž řada historek o nešťastnících, kteří se z podivného háje už nikdy nevrátili anebo naopak přišli až po letech, stejně oblečení a bez známek stárnutí.

Stromy tady navíc rostou podivně zkroucené, což vědci zatím nebyli schopní uspokojivě vysvětlit a v lese existuje i místo, kde nic neroste a nikdy nerostlo.

Les Hoia Baciu vypadá zpočátku nevinně a krásně, ale zdání klame.(Foto: Miclaus George / commons.wikimedia.org / CC BY 3.0)
Les Hoia Baciu vypadá zpočátku nevinně a krásně, ale zdání klame.(Foto: Miclaus George / commons.wikimedia.org / CC BY 3.0)

2. Škola plná hrůzy

Les: Dow Hill Forest

Kde: Indie

Slabší povahy by se měly určitě vyhnout lesu, obklopujícímu chlapeckou školu Dow Hill Victoria Boys‘ School. Mnozí lidé zde potkali podivné entity, které je prý sledovaly a pronásledovaly dokonce i po odchodu z lesa.

Setkat se tady dá také s červenýma očima, visícíma ve vzduchu anebo s bezhlavým chlapcem. Místní lidé jsou přesvědčeni, že to mohou být následky mnoha násilných úmrtí, která se tady v průběhu staletí odehrála.

Zdejší škola jakoby byla negativními vibracemi tohoto místa doslova prostoupena. V prázdné budově se i v noci nebo během prázdnin rozléhají kroky i hlasitý šepot a dveře se samy otevírají a zavírají.

3. Za 10 dnů zemřeš!

Les: Wychwood Forest

Kde: Spojené království

Ruka, která se natahuje, aby se dotkla ramene osamělého poutníka. Povoz s koňmi, vezoucí několik plačících dětí. To jsou jen některé ze zjevení, kterými se to prý v jednom z bývalých královských lovišť jenom hemží.

Jedna z nejznámějších historek se týká Amy Robsartové, manželky hraběte z Leicesteru, která zde zahynula za podivných okolností. Po letech se zjeví svému někdejšímu manželovi, který tady s přáteli pořádá hon.

Předpoví mu, že se spolu na onom světě setkají za 10 dní. To se také stane poté, co hrabě záhadně onemocní. Místní legenda tvrdí, že každého, kdo se s duchem této aristokratky setká, potká stejný osud.

Wychwood Forest je bývalým lovištěm britských panovníků.(Foto: Kurt C / commons.wikimedia.org / CC BY-SA 2.0)
Wychwood Forest je bývalým lovištěm britských panovníků.(Foto: Kurt C / commons.wikimedia.org / CC BY-SA 2.0)

4. Prokletý les

Les: Elfin Forest

Kde: USA

Temný, tichý les na okraji kalifornského San Diega je pověstný legendou, která říká, že ho v polovině 19. století obývali Romové. Lidé z okolí tím tehdy nejsou nadšení a rozhodnou se věc vyřešit rázně.

Přijdou do lesa, vyženou většinu obyvatel zdejší komunity a ty, kteří nechtějí odejít, zabijí. Přeživší Romové na oplátkou uvalí na les a okolní region kletbu.

Dnes lidé tvrdí, že zde vidí nejrůznější děsivé přízraky, od ženy v bílém rouchu, vznášející se nad zemí přes maskovaného jezdce na černém koni nebo krvácející stromy až po oběšence na větvích a stíny, číhající v křoví.

Také ruiny nedalekého opuštěného blázince jsou údajně plné duchů a paranormálních jevů.

Husté lesy okolo vodní nádrže nedaleko San Diega jsou prý plné přízraků!(Foto: Wiki metis / commons.wikimedia.org /CC BY-SA 3.0)
Husté lesy okolo vodní nádrže nedaleko San Diega jsou prý plné přízraků!(Foto: Wiki metis / commons.wikimedia.org /CC BY-SA 3.0)

5. Hrůza, která inspiruje

Les: Černý les

Kde: Německo

Už název tohoto regionu v jihozápadním Německu zní zlověstně. Svůj název si získal proto, že mezi jeho hustě rostoucí stromy neproniká téměř žádné sluneční světlo.

Lesy jsou zde stejně krásné jako strašidelné a tvrdí se, že jsou domovem tvorů z jiných světů, od čarodějnic po vlkodlaky. Není divu, že do této uhrančivé krajiny zasadili mnohé ze svých pohádek bratři Jacob (1785-1863) a Wilhelm (1786-1859) Grimmové.

V prostředí Černého lesa se odehrává také román Nekromant z roku 1794, skládající se ze série děsivých příběhů o strašidlech, nadpřirozených věcech, příšerných rituálech i černé magii.

Tajuplné prostředí pohoří Černý les inspirovalo i pohádky bratří Grimmů.(Foto: Arminia / commons.wikimedia.org / CC BY-SA 3.0)
Tajuplné prostředí pohoří Černý les inspirovalo i pohádky bratří Grimmů.(Foto: Arminia / commons.wikimedia.org / CC BY-SA 3.0)
Foto: commons.wikimedia.org, Pixabay Titulka (Foto: Mila-del-monte / Pixabay)
Související články
Záhady a tajemství
Hrad Bítov, místo paranormálních jevů
Umístění stavby impozantního středověkého hradu Bítov nebylo velice pravděpodobně vůbec náhodné. Pod tímto malebným šlechtickým sídlem se prý totiž křižují dvě silné linie zemské energetické mřížky… Brána do jiné dimenze? Zdejší energie zde pak údajně způsobuje skutečně zvláštní úkazy… Jeden z nejsilnějších proudů místní energie se v minulosti měl snad nacházet ještě kdesi mimo vlastní […]
Záhady a tajemství
Michail Jefremov: Neřízená střela na čtyřech kolech
Když v roce 2007 získává prestižní cenu Zlatý lev na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách ruský film režiséra Nikity Michalkova Dvanáct, je to mimo jiné i zásluhou výkonu jednoho z jeho aktérů, herce a zasloužilého umělce Michaila Jefremova (*1963). Ten má ovšem kromě toho na svém kontě desítky dalších filmů a televizních seriálů a patří […]
Záhady a tajemství
Mandragora: Skutečně odkrývá poklady a navrací mládí?
Mandragora neboli v českém jazyce pokřín obecný je bylina známá již od nejstarších dob. Této jedovaté rostlině se daří zejména ve středomořské oblasti, není tedy divu, že ji znali už ve starověkém Egyptě či Palestině. Byla velmi pravděpodobně známa jako opojný prostředek i lék. Dobře o ní věděl například středověký perský filozof a lékař Avicenna […]
Záhady a tajemství
Chození po ohni: Superschopnost pro každého, nebo podvod?
„To je jen podsvícený diodama, není to horký,“ říká jeden z kluků tlačících se u monitoru. „Mají krém s nanotechnologií, maže se na chodidla,“ oponuje další. Na obrazovce běží video s přechodem po žhavých uhlících. Je to podvod? Nebo to vážně jde?    Amerika, Čína, tropické ostrovy… Odkazy na přechody rozžhaveného uhlí najdeme rozesety v […]
reklama
historie
Poslední válečná kořist: Nacistická ponorka vezla uran i plány stíhačky
Jaký byl osud německé zaoceánské ponorky typu XB? Dne 25. března 1945 se ponorka U 234 vydala na přísně tajnou misi do Japonska s exkluzivním nákladem na palubě Cestou se však její posádka dozvěděla o kapitulaci Německa, a tak se musela vzdát… Oceánská minonosná ponorka U 234 byla jednou z největších ponorek své doby. Objednávku na její […]
Věra Čáslavská: Tragédie slavné rodiny
Tragédie se bohužel nevyhýbají nikomu z nás. Platí to i o slavných rodinách umělců, vědců a sportovců. Ani zlaté medaile z olympiád a mistrovství světa nikomu nezaručují domácí štěstí.  V lepších případech to končí rozvodem, v těch horších se neshody kupí i po rozvodu. A někdy může dojít i k násilí a smrti někoho z […]
100leté výročí lázeňského speciálu: Nebeský frmol Praha – Mariánky
82 434 kilometrů. Přesně tolik nalétají letouny vtipně přezdívané lázeňské speciály. Dnes trochu nepředstavitelně létají dvakrát za den dva na trase Praha – Mariánské lázně!    V průběhu roku 1924 se v Aero, jednom z nejstarších leteckých výrobců na světě, rozběhla výroba letounu A-22, který byl využívaný jako poštovní a dopravní letoun. V letech 1925 […]
Plastická chirurgie a váleční veteráni
Těžké dělostřelectvo a kulomety způsobují zranění dosud nevídaná. Šrapnely odtrhávají kusy tváře. Jedovaté plyny poškozují tkáně. I „obyčejný“ požár nadělá pořádnou paseku… Zdá se, že osudem znetvořených vojáků je dožít v ústraní a zahalení. Pak ale přichází lékař, který jim navrátí naději. Objev anestezie, sepse a dezinfekce v 19. století spustily skutečný rozvoj v oblasti plastické chirurgie. Tohle […]
reklama
historie
Kolt: Kdo sestrojil nejlepšího přítele kovbojů i zlatokopů?
Osobní zbraň v dnešní době není vůbec žádná novinka. Ale již v 16. století bylo možné vlastnit malou mušketu. Nepatřila však ještě k příliš spolehlivým střelným zbraním a její nabíjení bylo zdlouhavé. První skutečně účinná malá zbraň vzniká až v Americe v 19. století. Otec všech pistolníků? Její vynálezce Samuel Colt (1814-1862) se o vědecké […]
Je snad rod Kennedyů prokletý?
Kennedyové, prominentní americký klan, se vyznačují nejen významnými veřejnými a ekonomickými funkcemi, které zastávali od konce 19. století, ale také sérií tragických událostí, které postihly jejich členy. Proč je rodina Kennedyů stíhána jedním předčasným úmrtím za druhým? Tento kletbu provázející fenomén je třeba zkoumat z několika perspektiv. Nejznámějším z rodiny je bezesporu 35. prezident USA John […]
Překvapivá historie: Proč se chodilo na poutě?
Chtěli byste jít pěšky víc než tisíc kilometrů do slavného kostela? V některých dobách našich dějin bylo dlouhé putování na posvátná místa obvyklé. Proč se na ně lidé vydávali a co si od toho slibovali? V knihách, příbězích i pohádkách odedávna nacházíme zmínky o lidech, kteří v chatrném oděvu, s mošnou přes rameno a holí kamsi kráčejí. Jsou to poutníci. Přestože se v minulosti […]
Kde najdeme nejstarší město Evropy? Možná v Bulharsku…
Kolosální Athény, které by nás uhranuly již ve 3. tisíciletí před Kristem? Malebný portugalský Lisabon nebo snad krétská Chania? Hledání nejstaršího města Evropy přesunují archeologové úplně jinam – do Bulharska. A i tady má dva favority…     Kdo také louskal s baterkou pod peřinou Eduarda Štorcha (1878–1956), vzpomene si na Osadu Havranů s nádhernými […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Nebylo to silné kamarádství
skutecnepribehy.cz
Nebylo to silné kamarádství
Můžete se rozhádat, na řadu let ztratit. Pravé přátelství však vydrží. To naše s Danou však mělo velké šrámy. Bylo to ve školce. Pamatuji, jak jsem měla lakovky a ta copatá blondýnka mi je záviděla. Schválně mi šlapala na nohu zablácenou botou. Tehdy jsme se pohádaly. Ale pak jsme se potkaly i ve škole, a jelikož jsme se znaly,
Obraz plačící chlapec: Proč nikdy neshoří?
epochalnisvet.cz
Obraz plačící chlapec: Proč nikdy neshoří?
Jako nejprokletější obraz na světě bývá označován Plačící chlapec. Údajně je na něm dítě, jehož rodiče zemřeli při požáru a ono pak proklelo každé místo, kde se nacházelo. Jakékoliv jeho zpodobnění má nosit smůlu a domy, v nichž se obraz objeví údajně často shoří na popel. Podle zpráv hasičů ale samotný obraz neshoří nikdy. Má
Omrzelo Paulovou snad manželství?
nasehvezdy.cz
Omrzelo Paulovou snad manželství?
Jana Paulová (69) ze seriálu Jedna rodina nedávno říkala, že už ji herectví netěší a ráda by změnu. Mnozí si tak mysleli, že se přestěhuje za dcerou do zahraničí a bude si chvíli užívat klid a také v
Sonda Juno navštívila nejbouřlivější těleso ve Sluneční soustavě
21stoleti.cz
Sonda Juno navštívila nejbouřlivější těleso ve Sluneční soustavě
Americká sonda Juno zkoumá Jupiter už od roku 2016. Největší planeta Sluneční soustavy je bezesporu zajímavým tělesem, ale to samé platí i o jejích oběžnicích. Proto sonda čas od času zaměří svou pozo
Co zaznamenal genetický disk z Kolumbie?
enigmaplus.cz
Co zaznamenal genetický disk z Kolumbie?
V rychle se rozvíjejícím hlavním městě Kolumbie Bogotě se bagry zakusují do vrstvy zeminy. Staví se další z mnoha domů. Kolem staveniště se hemží hledači pokladů. Přece jen, památkami po starých civil
Azizi Venice: Kde se městský ruch snoubí s klidem u vody
iluxus.cz
Azizi Venice: Kde se městský ruch snoubí s klidem u vody
V srdci Dubai South se skví Azizi Venice, unikátní projekt, který přináší dokonalý soulad moderního městského života a idylického pobytu u vodní hladiny. Rezidenční komplex nabízí širokou škálu bytový
Děsil Angličany Černý Douglas?
historyplus.cz
Děsil Angličany Černý Douglas?
Zjeví se jako duch, bleskově zaútočí a zmizí neznámo kam. Angličané z něj právem mají strach. James Douglas je nenechá vydechnout. Při vedení guerillové války neváhá vypálit i svá bývalá panství, jen aby je nepřítel nemohl používat jako opěrný bod. Angličané ke konci 13. století ovládnou Skotsko. William Douglas (1243–1298), jeden z tamních vlivných šlechticů,
Včelky mě vyléčily, navždy jim za to budu vděčná!
nejsemsama.cz
Včelky mě vyléčily, navždy jim za to budu vděčná!
Byla jsem člověk, který sahal hned po lécích a vyhledával lékaře. Léčitelům jsem nevěřila. Proto jsem si nejspíš musela vzít za muže včelaře. O koníčku mého druhého manžela jsem neměla dlouho ani ponětí. Až po tříleté známosti, když jsem začala trpět strašnými bolestmi hlavy, jej prozradil. Měla jsem těch nemocí mnoho už od dětství, byla jsem zhýčkané
Lázně Luhačovice navrátily Slunečním lázním původní lesk. Návštěvníci se mohou těšit na expozici Jurkoviče a Janáčka
epochanacestach.cz
Lázně Luhačovice navrátily Slunečním lázním původní lesk. Návštěvníci se mohou těšit na expozici Jurkoviče a Janáčka
Obnovený areál Slunečních lázní v Luhačovicích vznikl rekonstrukcí nevyužívaných lázeňských objektů a nyní slouží jako unikátní doklad lázeňství a kulturní atmosféry počátku 20. století. Ve zrekonstruovaných Slunečních lázních se snoubí luhačovická lázeňská tradice a typická Jurkovičova architektura s moderním pojetím trávení volného času. V celém areálu se zachovala jedinečná nálada z doby největšího rozkvětu lázní. „Jako akcionáři cítíme, že k vlastnictví
K vlasům bez lupů pomůže příroda
panidomu.cz
K vlasům bez lupů pomůže příroda
Proti nepříjemné tvorbě lupů je třeba zasáhnout co nejdříve. Než sáhnete po koupených přípravcích, zkuste pomocníky, které najdete doma. Pomohou vám i oplachy bylinkami. Za nadměrnou tvorbou lupů bývá většinou skryté doprovodné onemocnění nebo prostě jen nevhodný jídelníček. Někdy k vyřešení problému stačí zvýšit příjem vitaminů B. K tomu dobře poslouží pivovarské kvasnice, tedy pangamin.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Smažené závitky s vepřovým masem
tisicereceptu.cz
Smažené závitky s vepřovým masem
Suroviny 300 g mletého vepřového masa kulatý rýžový papír (8–10 kusů) 75 g rýžových nudlí 2 stroužky česneku hrst hub – Jidášovo ucho 1 větší mrkev 1 cibule 1 malé vejce sůl, pepř Postup