Skip to content

6x nejhorší devianti: Neotvírejte, pokud vám není 18 let!

Nevěra, peníze, hádka. Důvody vedoucí často k násilné smrti. Dějiny zločinu však znají nespočet vrahů, kteří podobný motiv nepotřebovali. Své oběti sprovodili ze světa kvůli daleko zvrácenějším pohnutkám.

POZOR: Článek nedoporučujeme osobám mladším 18 let!

DEVIACE: Pedofilie

Kessica Lynn Howellová drží po porodu dcerku Ashlynn.
Jessica Lynn Howellová drží po porodu dcerku Ashlynn.

KDO: Ačkoli byl Jordan Prince (26) z Missouri v minulosti souzen kvůli sexuálnímu obtěžování dětí, najde si dívku svého věku. Jessica Lynn Howellová (27) o jeho pověsti ví, ale nevadí jí to. Navzdory tomu, že sama vychovává 4měsíční dcerku Ashlynn.

JAK: Do normální matky má daleko. „Víš, co by mě rozpálilo ze všeho nejvíc? Kdyby sis to rozdal s Ashlynn a já se dívala,“ překvapí svého přítele jednou po telefonu. Ten se nejprve zdráhá, ale nakonec na nechutnou nabídku kývne.

CO: Ve svém mobilním domku Prince naprosto bezbranného kojence znásilní. To však není všechno. Už tak dost zmasakrované tělíčko společně s Howellovou škrtí a ubijí neznámým tupým předmětem.

TREST: Zvrácený mladý pár vyšetřovatelům nejprve všechno zapře. Prince se nakonec pod tíhou důkazů zhroutí a všechno otřeseným policistům řekne. Dostává doživotní trest, krkavčí matka si odsedí 25 let.

DEVIACE: Sexuální agrese

Dwayne Wilson.
Dwayne Wilson.

KDO: „Dobrý den, slečno, poradila byste mi?“ zaskočí zdánlivě nevinnou otázkou náhodnou kolemjdoucí dobrácky vypadající muž přes okýnko svého vozu. Stačí chvilka nepozornosti a dívka se stává další z řady obětí Dwayna Wilsona (* 1960), násilníka z Clevelandu.

JAK: Mezi lety 1994 a 2009 mu takto naletí mnoho žen a děvčat ve věku 16 až 34 let. Znásilňuje je převážně v autě, ale nezřídka i na liduprázdné ulici. Po ukojení vlastního chtíče je většinou nechá jít.

CO: Většina z nich si ponižující událost nechá pro sebe. Pouze díky několika odvážným ženám policisté Wilsona nakonec dopadnou. Vyfasuje několik let natvrdo. V polovině října 2004 se má dostat na svobodu.

TREST: Testy DNA mu však na poslední chvíli prokážou další sexuální zločiny. Zbytek života stráví Wilson za mřížemi. „Nejde pouze o trest za to, co už spáchal, ale hlavně prevenci, aby se do jeho spárů nedostaly další ženy,“ odůvodní soudkyně Nancy McDonnell.

DEVIACE: Sadismus

David Parker Ray a jeho nástroje bolesti.
David Parker Ray a jeho nástroje bolesti.

KDO: Vyrůstal se svým dědou, protože nesnesl otcovo psychické týrání. Vrstevníci jej ve škole šikanovali kvůli studu, se kterým se bavil s dívkami. Brzy začal pít a fetovat. Pod jejich vlivem v sobě David Parker Ray (* 1939) objevil sadomasochistické sklony.

JAK: Jako dospělý si koupí starý mobilní dům. Za 100 000 dolarů si vytvoří z jedné místnosti takzvanou „krabici na hraní“. V jejím středu leží lékařské křeslo a všude kolem visí biče, řetězy, řemeny, svorky, chirurgické nože a pily různých velikostí.

CO: Od konce padesátých let do roku 1999 si sem Ray vodí desítky žen. „To se ti bude líbit,“ směje se jim do tváře poté, co je sváže. Bestiálně je mučí a s největší pravděpodobností i vraždí. Těla obětí, jejichž počet vyšetřovatelé odhadli zhruba na 60, se nikdy nenajdou.

TREST: Zvrhlíka dopadnou hlavně díky svědectví Cynthie Vigilové. Po 3denním utrpení se jí z místnosti hrůzy podaří utéct. Ray je navzdory absenci mrtvol odsouzen ke 224 letům natvrdo. 28. května 2002 umírá na infarkt.

DEVIACE: Exhibicionismus

Timothy Krajcir v roce 2007.
Timothy Krajcir v roce 2007.

KDO: Bylo mu kolem 10 let, když se u Timothyho Krajcira (*1944) začala projevovat posedlost vlastní matkou Fern Yostovou. V následujících letech se jeho sexuální vyšinutost ještě prohlubuje. Už jako pubescent platí za voyera a exhibicionistu.

JAK: Uklidnit jej má služba v americkém námořnictvu. Jenže po návratu do civilu naopak začíná napadat bezbranné ženy. Kvůli jejich znásilňování tráví více času za mřížemi než na svobodě. V roce 1977 je začíná i vraždit.

CO: Krajcir cestuje po celé Americe a oběti si vybírá víceméně náhodně. Vyšetřovatelé nacházejí jejich zmasakrovaná těla svázaná na postelích v Illinois, Missouri, Kentucky nebo Pensylvánii.

TREST: Kriminalisté se mu dlouho nemůžou dostat na kobylku. Zadrží jej až 29. srpna 2007. O rok později jej soud pošle na doživotí za mříže. Díky testům DNA mu totiž žalobce dokáže spáchání 9 chladnokrevných vražd.

A dost možná jich bylo víc.

DEVIACE: Nekrofilie

Henry Lee Lucas pozuje s fotkami svých oběti.
Henry Lee Lucas pózuje s fotkami svých oběti.

KDO: Henry Lee Lucas (* 1936) se narodil jako nejmladší z devíti dětí Viole Waughnové ve Virginii. Matka jej údajně nutila sledovat situace, kdy souložila s různými muži. Ráda jej navíc oblékala do dívčích šatů.

V roce 1960 ji Lucas zavraždil a odseděl si 10 let.

JAK: Definitivně končí za mřížemi v červnu 1983. Na svědomí má podle všechno nespočet lidských životů. Sám svou výpověď často mění, nejprve hovoří o 60 obětech. „Spáchal jsem přibližně 3 000 vražd,“ prohlásí jednou.

CO: Kromě jeho matky mu však dokáží „pouze“ další 2 vraždy. Zhruba rok před svým zatčením ubodá nejprve 15letou Becky Powellovou a poté 82letou Kate Richovou. Obě těla následně znásilní. „Mám rád ticho a klid,“ odůvodní svou nekrofilii později.

TREST: Čeká jej trest smrti. Tehdejší guvernér Texasu a pozdější americký prezident George W. Bush však rozsudek sníží na doživotí. Kvůli nedostatku důkazů. V březnu 2001 dost možná nejproduktivnější americký sériový vrah umírá.

DEVIACE: Fetišismus

Jerry Brudos po odsouzení v roce 1969.
Jerry Brudos po odsouzení v roce 1969.

KDO: Také Jerry Brudos (* 1939) měl těžké dětství. Matka mu neustále vyčítala, že chtěla holčičku. Ponižovala jej a bila. Už ve svých 5 letech Brudos ukradne učitelce boty. Nemůže si pomoct. Příliš jej přitahují.

JAK: Když se v roce 1961 ožení s výrazně mladší dívkou, jeho další život vypadá nadějně. Jenže fetišistu láká mnohem více manželčin šatník než ona sama. Několikrát jej najde oblečeného do vlastních šatů.

CO: Nakonec začíná Brudos vraždit. Jeho krvelačné choutky odnesou během dvou let 4 mladé ženy. Ubije je nebo uškrtí. „Teď už se bránit nebudeš,“ posmívá se mrtvým tělům. Má sklony k nekrofilii, ale ještě raději masturbuje nad jejich botami na vysokých podpatcích.

TREST: Ty nakonec policisté najdou v jeho garáži. Úhledně seřazené a dokonale čisté. V roce 1969 má o zbytku života jasno. Stráví jej za mřížemi cely oregonského vězení. Umře zde až po rekordních 37 letech na rakovinu jater.

Foto: facebook, prosecutor.cuyahogacounty.us, dailymail.co.uk, murderpedia.org, nydailynews.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Ocitla se mezi dvěma muži?
nasehvezdy.cz

Ocitla se mezi dvěma muži?

Nechala se svojí rolí...
Špatný pitný režim může za únavu i zápach z úst
epochalnisvet.cz

Špatný pitný režim může za...

Pocit únavy, výkyvy nálad, suchá pokožka, hlubší...
Nová generace robustních chronografů Audemars Piguet
iluxus.cz

Nová generace robustních...

Švýcarský producent vysoké...
Magazín 21.století skládá poctu Mezinárodnímu dni ochrany ozónové vrstvy
21stoleti.cz

Magazín 21.století skládá poctu...

„Věda a čísla mluví jasně. Za rapidně rostoucí emise...
Kdy vládli na planetě ptáci?
enigmaplus.cz

Kdy vládli na planetě ptáci?

Při zmínce o dominanci ptáků na lidmi vás možná...
Salát s křepelčími vejci a maceškami
tisicereceptu.cz

Salát s křepelčími vejci a...

Také květy macešek se dají konzumovat. Rostou v nejrůznějších...
Východní filozofie podpořená uměním
rezidenceonline.cz

Východní filozofie podpořená...

Když vstoupíte do tohoto bytu o rozloze tři tisíce metrů...
Nebyli jsme v bytě sami
skutecnepribehy.cz

Nebyli jsme v bytě sami

Sháněli jsme s přítelem...
La Llorona: Kde má kořeny legenda o plačící ženě?
enigmaplus.cz

La Llorona: Kde má kořeny...

Plačící žena v bílém, která za života udělala něco...
Zákeřné bradavice
panidomu.cz

Zákeřné bradavice

Může to začít nenápadným výrůstkem na kůži, který nemizí...
Frýdlant: Klenot severních Čech vás uchvátí historií
epochanacestach.cz

Frýdlant: Klenot severních Čech...

Vydejte se do uliček...
Přestává zvládat svoji velkou rodinu
nasehvezdy.cz

Přestává zvládat svoji...

Až příliš dlouho je...