Domů     6x nejhorší devianti: Neotvírejte, pokud vám není 18 let!
6x nejhorší devianti: Neotvírejte, pokud vám není 18 let!
25.9.2016

Nevěra, peníze, hádka. Důvody vedoucí často k násilné smrti. Dějiny zločinu však znají nespočet vrahů, kteří podobný motiv nepotřebovali. Své oběti sprovodili ze světa kvůli daleko zvrácenějším pohnutkám.

POZOR: Článek nedoporučujeme osobám mladším 18 let!

DEVIACE: Pedofilie

KDO: Ačkoli byl Jordan Prince (26) z Missouri v minulosti souzen kvůli sexuálnímu obtěžování dětí, najde si dívku svého věku. Jessica Lynn Howellová (27) o jeho pověsti ví, ale nevadí jí to. Navzdory tomu, že sama vychovává 4měsíční dcerku Ashlynn.

JAK: Do normální matky má daleko. „Víš, co by mě rozpálilo ze všeho nejvíc? Kdyby sis to rozdal s Ashlynn a já se dívala,“ překvapí svého přítele jednou po telefonu. Ten se nejprve zdráhá, ale nakonec na nechutnou nabídku kývne.

CO: Ve svém mobilním domku Prince naprosto bezbranného kojence znásilní. To však není všechno. Už tak dost zmasakrované tělíčko společně s Howellovou škrtí a ubijí neznámým tupým předmětem.

TREST: Zvrácený mladý pár vyšetřovatelům nejprve všechno zapře. Prince se nakonec pod tíhou důkazů zhroutí a všechno otřeseným policistům řekne. Dostává doživotní trest, krkavčí matka si odsedí 25 let.

DEVIACE: Sexuální agrese

KDO: „Dobrý den, slečno, poradila byste mi?“ zaskočí zdánlivě nevinnou otázkou náhodnou kolemjdoucí dobrácky vypadající muž přes okýnko svého vozu.

Stačí chvilka nepozornosti a dívka se stává další z řady obětí Dwayna Wilsona (* 1960), násilníka z Clevelandu.

JAK: Mezi lety 1994 a 2009 mu takto naletí mnoho žen a děvčat ve věku 16 až 34 let. Znásilňuje je převážně v autě, ale nezřídka i na liduprázdné ulici. Po ukojení vlastního chtíče je většinou nechá jít.

CO: Většina z nich si ponižující událost nechá pro sebe. Pouze díky několika odvážným ženám policisté Wilsona nakonec dopadnou. Vyfasuje několik let natvrdo. V polovině října 2004 se má dostat na svobodu.

TREST: Testy DNA mu však na poslední chvíli prokážou další sexuální zločiny. Zbytek života stráví Wilson za mřížemi.

„Nejde pouze o trest za to, co už spáchal, ale hlavně prevenci, aby se do jeho spárů nedostaly další ženy,“ odůvodní soudkyně Nancy McDonnell.

DEVIACE: Sadismus

KDO: Vyrůstal se svým dědou, protože nesnesl otcovo psychické týrání. Vrstevníci jej ve škole šikanovali kvůli studu, se kterým se bavil s dívkami. Brzy začal pít a fetovat.

Pod jejich vlivem v sobě David Parker Ray (* 1939) objevil sadomasochistické sklony.

JAK: Jako dospělý si koupí starý mobilní dům. Za 100 000 dolarů si vytvoří z jedné místnosti takzvanou „krabici na hraní“. V jejím středu leží lékařské křeslo a všude kolem visí biče, řetězy, řemeny, svorky, chirurgické nože a pily různých velikostí.

CO: Od konce padesátých let do roku 1999 si sem Ray vodí desítky žen. „To se ti bude líbit,“ směje se jim do tváře poté, co je sváže. Bestiálně je mučí a s největší pravděpodobností i vraždí.

Těla obětí, jejichž počet vyšetřovatelé odhadli zhruba na 60, se nikdy nenajdou.

TREST: Zvrhlíka dopadnou hlavně díky svědectví Cynthie Vigilové. Po 3denním utrpení se jí z místnosti hrůzy podaří utéct. Ray je navzdory absenci mrtvol odsouzen ke 224 letům natvrdo. 28. května 2002 umírá na infarkt.

DEVIACE: Exhibicionismus

KDO: Bylo mu kolem 10 let, když se u Timothyho Krajcira (*1944) začala projevovat posedlost vlastní matkou Fern Yostovou. V následujících letech se jeho sexuální vyšinutost ještě prohlubuje. Už jako pubescent platí za voyera  a exhibicionistu.

JAK: Uklidnit jej má služba v americkém námořnictvu. Jenže po návratu do civilu naopak začíná napadat bezbranné ženy. Kvůli jejich znásilňování tráví více času za mřížemi než na svobodě. V roce 1977 je začíná i vraždit.

CO: Krajcir cestuje po celé Americe a oběti si vybírá víceméně náhodně. Vyšetřovatelé nacházejí jejich zmasakrovaná těla svázaná na postelích v Illinois, Missouri, Kentucky nebo Pensylvánii.

TREST: Kriminalisté se mu dlouho nemůžou dostat na kobylku. Zadrží jej až 29. srpna 2007. O rok později jej soud pošle na doživotí za mříže. Díky testům DNA mu totiž žalobce dokáže spáchání 9 chladnokrevných vražd. A dost možná jich bylo víc.

DEVIACE: Nekrofilie

KDO: Henry Lee Lucas (* 1936) se narodil jako nejmladší z devíti dětí Viole Waughnové ve Virginii. Matka jej údajně nutila sledovat situace, kdy souložila s různými muži. Ráda jej navíc oblékala do dívčích šatů. V roce 1960 ji Lucas zavraždil a odseděl si 10 let.

JAK: Definitivně končí za mřížemi v červnu 1983. Na svědomí má podle všechno nespočet lidských životů. Sám svou výpověď často mění, nejprve hovoří o 60 obětech. „Spáchal jsem přibližně 3 000 vražd,“ prohlásí jednou.

CO: Kromě jeho matky mu však dokáží „pouze“ další 2 vraždy. Zhruba rok před svým zatčením ubodá nejprve 15letou Becky Powellovou a poté 82letou Kate Richovou. Obě těla následně znásilní. „Mám rád ticho a klid,“ odůvodní svou nekrofilii později.

TREST: Čeká jej trest smrti. Tehdejší guvernér Texasu a pozdější americký prezident George W. Bush však rozsudek sníží na doživotí. Kvůli nedostatku důkazů. V březnu 2001 dost možná nejproduktivnější americký sériový vrah umírá.

DEVIACE: Fetišismus

KDO: Také Jerry Brudos (* 1939) měl těžké dětství. Matka mu neustále vyčítala, že chtěla holčičku. Ponižovala jej a bila. Už ve svých 5 letech Brudos ukradne učitelce boty. Nemůže si pomoct. Příliš jej přitahují.

JAK: Když se v roce 1961 ožení s výrazně mladší dívkou, jeho další život vypadá nadějně. Jenže fetišistu láká mnohem více manželčin šatník než ona sama. Několikrát jej najde oblečeného do vlastních šatů.

CO: Nakonec začíná Brudos vraždit. Jeho krvelačné choutky odnesou během dvou let 4 mladé ženy. Ubije je nebo uškrtí. „Teď už se bránit nebudeš,“ posmívá se mrtvým tělům.

Má sklony k nekrofilii, ale ještě raději masturbuje nad jejich botami na vysokých podpatcích.

TREST: Ty nakonec policisté najdou v jeho garáži. Úhledně seřazené a dokonale čisté. V roce 1969 má o zbytku života jasno. Stráví jej za mřížemi cely oregonského vězení. Umře zde až po rekordních 37 letech na rakovinu jater.

Foto: facebook, prosecutor.cuyahogacounty.us, dailymail.co.uk, murderpedia.org, nydailynews.com
Související články
Svět zločinu
Woody Allen: Stín obvinění ze zneužití v životě slavného režiséra
Woody Allen, uznávaný hollywoodský režisér a scenárista, čelí vážným obviněním z obtěžování a zneužití své adoptivní dcery Dylan. Přestože byl v roce 1993 zproštěn obvinění po vyšetřování, která nenašla dostatek důkazů pro trestní stíhání, v průběhu let se kauza znovu a znovu otevírala. Allenova dřívější aféra se Soon-Yi, také adoptivní dcerou jeho bývalé partnerky Mii […]
Svět zločinu
Robert Downey Jr.: Rok a půl v base a hollywoodský splněný sen
Příběh Roberta Downeyho Jr. je dokonalým příkladem toho, jak se z temnoty může vzejít k světlu. Jeho boj s drogovou závislostí nebyl snadný, ale nakonec se stal jednou z největších hvězd Hollywoodu. Robert Downey Jr. je dnes známým jménem v Hollywoodu, ale jeho cesta k úspěchu byla plná peripetií a bojů s drogovou závislostí. Přestože […]
Svět zločinu
Bill Cosby: Propuštění z vězení po procesních chybách
Bill Cosby, někdejší hvězda americké televize, byl v červenci 2021 propuštěn z vězení kvůli procesním chybám, které vedly k jeho odsouzení v roce 2018 za sexuální napadení. Tento krok vyvolal šok mezi více než šedesáti ženami, které ho obvinily ze sexuálního obtěžování. Přestože byl Cosby odsouzen za zdrogování a znásilnění Andrey Constandové, verdikt byl zrušen, […]
Svět zločinu
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl […]
reklama
lifestyle
Herec Danny Trejo a jeho drsný životní příběh
Danny Trejo, herec s výraznými mexickými rysy a drsným vzezřením, je známý svými rolemi záporáků. Jeho cesta od zločinu a vězení až po hollywoodská plátna je fascinující. Co ho přivedlo na vrchol a jak dnes vypadá jeho život? Divoké mládí a zločin Narodil se roku 1944 v Los Angeles jako Dan Trejo. Vyrůstal v problematické […]
Slavní milenci Marilyn Monroe: Brando s ní podvede dvě manželky!
Je dříč, kterému hází klacky pod nohy značně kolísavý zdravotní stav. Hledá lásku, je citlivá, ale osud ji zrovna dvakrát nepřeje. Kdo ze slavných měl (prý) to štěstí, že mu kráska projevila svou přízeň, aniž by se to příliš vědělo?    Slavný americký herec a režisér Marlon Brando (1924–2004) se nechá slyšet, že „s Marilyn […]
Tragédie Petra Lébla: Život ukončí v divadelním provazišti
Jak se vypořádat s koncem představení? Příběh režiséra, který zvolil ticho před koncem.   Divadlem zní bouřlivý potlesk. Diváci nadšeně tleskají, herci se uklánějí. Další úspěšná repríza. Když naposledy zajede opona, herci shazují masky a odcházejí domů, diváci se trousí do divadelního baru a domů. Na místě zůstává jen jeden muž. Objeví ho až následující […]
Skladatel Karel Svoboda: Poslední výstřel autora slavného muzikálu Dracula
Stal se největším českým hitmakerem 20. století. Byl dvorním skladatelem Karla Gotta, autorem hudby k filmovému muzikálu Noc na Karlštejně i jedním z duchovních otců slavného muzikálu Dracula. Co vedlo legendu k tomu, že proti sobě namířil zbraň a zmáčkl spoušť?   V životě je vždycky něco za něco. Jeho písně si notuje minimálně půlka světa, na konto mu […]
záhady a tajemství
Bulharská svatyně Beglik Tash: Posvátné centrum pozitivní energie?
Svatyně Beglik Tash je archeologická lokalita, nacházející se v Bulharsku. Tato svatyně je známá svými skalními mohylami, reliéfy a neolitickými menhiry. Beglik Tash se nachází na úpatí hory Strandža, v blízkosti přírodní rezervace Ropotamo. Najdeme ji asi 40 kilometrů od Burgasu a pět kilometrů od známého letoviska Primorsko, v blízkosti bývalé rezidence Perla, což bylo […]
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před […]
Prostějovská Starorežná: Skutečně stál u jejího původu samotný čert?
Co se počátků prostějovského lihovarnictví týče, legenda praví, že kdysi Lucifer vyslal jednoho z čertů na Hanou, aby tam lovil lidské duše. Pekelný posel obcházel hanácká města a vsi, ale nejprve se mu práce nějak nedařila… Konečně úpis! Až v jedné vsi u Prostějova se na něj konečně usmálo štěstí. Našel totiž bohatou selku, která […]
Zločin, rebelie a role zlodějů: Jan Révai mezi žoldnéři a gangstery
Jan Révai si po zkušenostech z vězení zahraje hned několik postav spojených s kriminálním prostředím. V hongkongském akčním filmu Hun shen shin dan hraje parťáka hlavního hrdiny, který se v Praze utká s žoldnéři o vzácný diamant. V muzikálu Rebelové je zase jedním z vojáků utíkajících před vstupem vojsk Varšavské dohody do Československa, kteří nakonec […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rudá planeta osmažená sluneční bouří
21stoleti.cz
Rudá planeta osmažená sluneční bouří
Není to tak dávno, co rozsáhlé sluneční bouře významně narušily pozemskou magnetosféru, čehož důsledkem byla polární záře viditelná i v našich zeměpisných šířkách. Několik dní po světelné show na Zemi
Ovocný dort s marcipánem
tisicereceptu.cz
Ovocný dort s marcipánem
V Británii se s oblibou podává ovocný dort simnel. Ingredience 400 g rozinek 50 g kandovaných třešní 80 g kandované kůry z citronu a pomeranče 230 g hladké mouky 1 lžíce prášku do pečiva šp
Byla chyba, že jsem nerozuměla řeči květin
skutecnepribehy.cz
Byla chyba, že jsem nerozuměla řeči květin
Ten kluk byl tak nesmělý! Snažil se ke mně hovořit květinami, já ho ale nepochopila. Pozdě mi došlo, co chtěl říct. Jako mladá jsem měla kolem sebe nápadníků hodně, já si ale nevybrala dobře. Zvítězil Jarda. S ním jsem si pořídila děti a trpce toho litovala. Byl to opilec. Jak čas šel, čím dál víc jsem myslela
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Uvalil papež klatbu na Přemyslovce?
historyplus.cz
Uvalil papež klatbu na Přemyslovce?
Jeho volba nebyla jednomyslná. Vladislav II. ví, že si vládu nad knížectvím bude muset upevnit. Nejdříve zakročí proti moravským příbuzným. Vladislava Olomouckého, svého nejvážnějšího soka v boji o moc, zbavuje vlády nad jeho údělem. Konrád Znojemský a Vratislav Brněnský pak uznají jeho svrchovanost. Ovšem jen dočasně… Ve snaze posílit svou moc se v prvních měsících
Co Preisse budí ze spaní?
nasehvezdy.cz
Co Preisse budí ze spaní?
Herec Viktor Preiss (77) se nedávno svěřil, že má problémy se spánkem. Dodnes ho prý děsí traumata z minulosti, kvůli kterým se mu nedaří usínat! Pronásledují ho věci, které už dávno prožil, přesto
Zabijáci z říše rostlin: Ya-te-veo
enigmaplus.cz
Zabijáci z říše rostlin: Ya-te-veo
Rozleptané torzo lidského těla, tlející kozí zdechlina nebo rozdrcená dětská lebka Při prvním pohledu si nejspíš každý řekne, že jde o výsledek běsnění šíleného vraha nebo krví posedlého maniaka. P
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Miss Tourism World Czech Republic 2024: Večer spojující krásu, podnikání a charitu se blíží
iluxus.cz
Miss Tourism World Czech Republic 2024: Večer spojující krásu, podnikání a charitu se blíží
Agentura Black&White Productions ve spolupráci s Restaurantem Střelecký ostrov pořádá dne 27. června 2024 jedinečnou událost – Miss Tourism World Czech Republic 2024. Tato prestižní akce slibuje n
Klid a zuby v teple…
nejsemsama.cz
Klid a zuby v teple…
Nemůžete si vychutnat studený nebo horký drink, zmrzlinu nebo kyselou okurku bez nepříjemného trnutí či bolesti? Pak máte citlivé zuby. Citlivost zubů trápí spoustu lidí, a to i když o svůj chrup dobře pečují. Mezi příčiny patří opotřebení zubní skloviny, ustupování dásní a odhalení zubních krčků, nešetrné bělení, někdy i neléčený kaz. Na co zub reaguje? Asi nejběžnější je citlivost
Bytové doplňky ve zvířecím kožichu
panidomu.cz
Bytové doplňky ve zvířecím kožichu
Motivy zvířat v interiéru nemusejí být kýčovité, stačí zvolit správný vzor a materiál a z domova vykouzlíte místo s nádechem exotiky. Mezi zvířecími vzory si vyberte jen jednoho favorita, který se vám opravdu líbí. Velmi efektní bývá například motiv leoparda nebo zebry. Pravidlem však bývá nekombinovat jej s dalšími zvířecími vzory a hledat vkusné kousky.