Skip to content

6x nejhorší devianti: Neotvírejte, pokud vám není 18 let!

Nevěra, peníze, hádka. Důvody vedoucí často k násilné smrti. Dějiny zločinu však znají nespočet vrahů, kteří podobný motiv nepotřebovali. Své oběti sprovodili ze světa kvůli daleko zvrácenějším pohnutkám.

POZOR: Článek nedoporučujeme osobám mladším 18 let!

DEVIACE: Pedofilie

Kessica Lynn Howellová drží po porodu dcerku Ashlynn.
Jessica Lynn Howellová drží po porodu dcerku Ashlynn.

KDO: Ačkoli byl Jordan Prince (26) z Missouri v minulosti souzen kvůli sexuálnímu obtěžování dětí, najde si dívku svého věku. Jessica Lynn Howellová (27) o jeho pověsti ví, ale nevadí jí to. Navzdory tomu, že sama vychovává 4měsíční dcerku Ashlynn.

JAK: Do normální matky má daleko. „Víš, co by mě rozpálilo ze všeho nejvíc? Kdyby sis to rozdal s Ashlynn a já se dívala,“ překvapí svého přítele jednou po telefonu. Ten se nejprve zdráhá, ale nakonec na nechutnou nabídku kývne.

CO: Ve svém mobilním domku Prince naprosto bezbranného kojence znásilní. To však není všechno. Už tak dost zmasakrované tělíčko společně s Howellovou škrtí a ubijí neznámým tupým předmětem.

TREST: Zvrácený mladý pár vyšetřovatelům nejprve všechno zapře. Prince se nakonec pod tíhou důkazů zhroutí a všechno otřeseným policistům řekne. Dostává doživotní trest, krkavčí matka si odsedí 25 let.

DEVIACE: Sexuální agrese

Dwayne Wilson.
Dwayne Wilson.

KDO: „Dobrý den, slečno, poradila byste mi?“ zaskočí zdánlivě nevinnou otázkou náhodnou kolemjdoucí dobrácky vypadající muž přes okýnko svého vozu. Stačí chvilka nepozornosti a dívka se stává další z řady obětí Dwayna Wilsona (* 1960), násilníka z Clevelandu.

JAK: Mezi lety 1994 a 2009 mu takto naletí mnoho žen a děvčat ve věku 16 až 34 let. Znásilňuje je převážně v autě, ale nezřídka i na liduprázdné ulici. Po ukojení vlastního chtíče je většinou nechá jít.

CO: Většina z nich si ponižující událost nechá pro sebe. Pouze díky několika odvážným ženám policisté Wilsona nakonec dopadnou. Vyfasuje několik let natvrdo. V polovině října 2004 se má dostat na svobodu.

TREST: Testy DNA mu však na poslední chvíli prokážou další sexuální zločiny. Zbytek života stráví Wilson za mřížemi. „Nejde pouze o trest za to, co už spáchal, ale hlavně prevenci, aby se do jeho spárů nedostaly další ženy,“ odůvodní soudkyně Nancy McDonnell.

DEVIACE: Sadismus

David Parker Ray a jeho nástroje bolesti.
David Parker Ray a jeho nástroje bolesti.

KDO: Vyrůstal se svým dědou, protože nesnesl otcovo psychické týrání. Vrstevníci jej ve škole šikanovali kvůli studu, se kterým se bavil s dívkami. Brzy začal pít a fetovat. Pod jejich vlivem v sobě David Parker Ray (* 1939) objevil sadomasochistické sklony.

JAK: Jako dospělý si koupí starý mobilní dům. Za 100 000 dolarů si vytvoří z jedné místnosti takzvanou „krabici na hraní“. V jejím středu leží lékařské křeslo a všude kolem visí biče, řetězy, řemeny, svorky, chirurgické nože a pily různých velikostí.

CO: Od konce padesátých let do roku 1999 si sem Ray vodí desítky žen. „To se ti bude líbit,“ směje se jim do tváře poté, co je sváže. Bestiálně je mučí a s největší pravděpodobností i vraždí. Těla obětí, jejichž počet vyšetřovatelé odhadli zhruba na 60, se nikdy nenajdou.

TREST: Zvrhlíka dopadnou hlavně díky svědectví Cynthie Vigilové. Po 3denním utrpení se jí z místnosti hrůzy podaří utéct. Ray je navzdory absenci mrtvol odsouzen ke 224 letům natvrdo. 28. května 2002 umírá na infarkt.

DEVIACE: Exhibicionismus

Timothy Krajcir v roce 2007.
Timothy Krajcir v roce 2007.

KDO: Bylo mu kolem 10 let, když se u Timothyho Krajcira (*1944) začala projevovat posedlost vlastní matkou Fern Yostovou. V následujících letech se jeho sexuální vyšinutost ještě prohlubuje. Už jako pubescent platí za voyera a exhibicionistu.

JAK: Uklidnit jej má služba v americkém námořnictvu. Jenže po návratu do civilu naopak začíná napadat bezbranné ženy. Kvůli jejich znásilňování tráví více času za mřížemi než na svobodě. V roce 1977 je začíná i vraždit.

CO: Krajcir cestuje po celé Americe a oběti si vybírá víceméně náhodně. Vyšetřovatelé nacházejí jejich zmasakrovaná těla svázaná na postelích v Illinois, Missouri, Kentucky nebo Pensylvánii.

TREST: Kriminalisté se mu dlouho nemůžou dostat na kobylku. Zadrží jej až 29. srpna 2007. O rok později jej soud pošle na doživotí za mříže. Díky testům DNA mu totiž žalobce dokáže spáchání 9 chladnokrevných vražd.

A dost možná jich bylo víc.

DEVIACE: Nekrofilie

Henry Lee Lucas pozuje s fotkami svých oběti.
Henry Lee Lucas pózuje s fotkami svých oběti.

KDO: Henry Lee Lucas (* 1936) se narodil jako nejmladší z devíti dětí Viole Waughnové ve Virginii. Matka jej údajně nutila sledovat situace, kdy souložila s různými muži. Ráda jej navíc oblékala do dívčích šatů.

V roce 1960 ji Lucas zavraždil a odseděl si 10 let.

JAK: Definitivně končí za mřížemi v červnu 1983. Na svědomí má podle všechno nespočet lidských životů. Sám svou výpověď často mění, nejprve hovoří o 60 obětech. „Spáchal jsem přibližně 3 000 vražd,“ prohlásí jednou.

CO: Kromě jeho matky mu však dokáží „pouze“ další 2 vraždy. Zhruba rok před svým zatčením ubodá nejprve 15letou Becky Powellovou a poté 82letou Kate Richovou. Obě těla následně znásilní. „Mám rád ticho a klid,“ odůvodní svou nekrofilii později.

TREST: Čeká jej trest smrti. Tehdejší guvernér Texasu a pozdější americký prezident George W. Bush však rozsudek sníží na doživotí. Kvůli nedostatku důkazů. V březnu 2001 dost možná nejproduktivnější americký sériový vrah umírá.

DEVIACE: Fetišismus

Jerry Brudos po odsouzení v roce 1969.
Jerry Brudos po odsouzení v roce 1969.

KDO: Také Jerry Brudos (* 1939) měl těžké dětství. Matka mu neustále vyčítala, že chtěla holčičku. Ponižovala jej a bila. Už ve svých 5 letech Brudos ukradne učitelce boty. Nemůže si pomoct. Příliš jej přitahují.

JAK: Když se v roce 1961 ožení s výrazně mladší dívkou, jeho další život vypadá nadějně. Jenže fetišistu láká mnohem více manželčin šatník než ona sama. Několikrát jej najde oblečeného do vlastních šatů.

CO: Nakonec začíná Brudos vraždit. Jeho krvelačné choutky odnesou během dvou let 4 mladé ženy. Ubije je nebo uškrtí. „Teď už se bránit nebudeš,“ posmívá se mrtvým tělům. Má sklony k nekrofilii, ale ještě raději masturbuje nad jejich botami na vysokých podpatcích.

TREST: Ty nakonec policisté najdou v jeho garáži. Úhledně seřazené a dokonale čisté. V roce 1969 má o zbytku života jasno. Stráví jej za mřížemi cely oregonského vězení. Umře zde až po rekordních 37 letech na rakovinu jater.

Foto: facebook, prosecutor.cuyahogacounty.us, dailymail.co.uk, murderpedia.org, nydailynews.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články