Skip to content

5 x sebevraždy maskované jako vraždy: Které případy zmátly vyšetřovatele?

Na začátku je mrtvé tělo. Vypadá to, že jde o oběť vraždy. Potom ale policie začne rozplétat nitky celého případu. Závěr je šokující. Jde o sebevraždu, kterou ale někdo narafičil tak, aby vypadala jako vražda.

Přinášíme vám 5 případů, které zmátly vyšetřovatele.

Bill Sparkman (51), 2009

Bill Sparkman.
Bill Sparkman.

Smrt: Tohoto učitele matematiky a pracovníka úřadu pro sčítání lidí Census Bureau v jedné osobě pohřešují příbuzní od 9. září 2009. O tři dny později ho najdou v lese v Kentucky mrtvého. Byl uškrcen. Má svázané ruce, přelepená ústa a na hrudi nápis FED.

Problém: V okolí chybí stopy jiné osoby. Slovo FED je napsáno vzhůru nohama, jako by ho psal sám Sparkman. Tyto podezřelé okolnosti vedou k rozšíření vyšetřování. „Nešlo o vraždu ani nešťastnou náhodu, ale o sebevraždu,“ uzavírá vyšetřovatelka Lisa Rudzinská.

Důvod: Sparkman chtěl odejít ze světa tak, aby jeho rodina dostala pojistku. Ta činila 600 000 dolarů a pojišťovna by ji v případě sebevraždy nevyplatila. Oběsil se sám a předtím si svázal ruce a přelepil ústa.

Závěr: „Nevěřím, že můj otec spáchal sebevraždu. Byl to člověk, který se radoval ze života,“ říká Sparkmanův syn Josh. Jeho otec před 2 lety podstoupil chemoterapii. Podle vyšetřovatelů měl vážné podezření, že se rakovina vrací, a neměl sílu s ní znovu bojovat.

Carlos Assaf (32), 2009

Carlos Assaf.
Carlos Assaf.

Smrt: Otec malého dítěte a nadšenec do posilování Carlos Assaf z Lampeteru ve Velké Británii zemře ve svém bytě. Najdou ho oběšeného na tyči, která mu sloužila k posilování. „Vrahové ho před smrtí donutili vypít žíravinu,“ tvrdí jistý zdroj.

Problém: Nebýt informace o žíravině, vše by vypadalo jako sebevražda. Překvapivé jsou jen škrábance na tváři oběti. Policie komunikuje s pozůstalými, kteří se spojí s jasnovidcem. Právě on tvrdí, že Carlosův duch se mu svěřil s napadením a žíravinou.

Důvod: Kuriózní je, že sám Assaf neměl žádný zájem na tom, aby jeho sebevražda vypadala jako vražda. Zabil se po hádce s přítelkyní Louise Edwardsovou, která ho poškrábala. Hysterie příbuzných zavedla policii na nesprávnou stopu.

Závěr: Koroner Peter Brunton verzi o žíravině vyloučí. „Chtěli jsme, aby rodina měla absolutní jistotu, že jsme nic nepodcenili,“ ujišťuje seržant Mark Webb. Na druhé straně policie čelí velké kritice, že kvůli jasnovidcům utratila 20 000 liber na prověření zcela nepodložené hypotézy.

Jeffrey Locker (52), 2009

_Jeffrey Locker.
Jeffrey Locker.

Smrt: Na první pohled to vypadá jako zákeřná vražda. Známý motivační řečník a otec 3 dětí je nalezen 16. července 2009 mrtvý ve svém autě na křižovatce ve Východním Harlemu v New Yorku. Za jeho loupežnou vraždu je o dva roky později odsouzen narkoman Kenneth Minor (41).

Problém: Minorův obhájce Daniel Gottlin nabídne soudu zcela jinou verzi událostí. Locker prý požádal Minora o pomoc. Chtěl spáchat sebevraždu, ale v tom případě by jeho rodina nedostala pojistku ve výši 18 000 000 dolarů.

Důvod: Locker se v době údajné vraždy topil v dluzích. Je také známo, že krátce před smrtí výrazně navýšil svou pojistku. Požádal Minora, ať drží nůž proti volantu, a sám se na něj napíchl. Obhájce tvrdí, že jde o asistovanou sebevraždu nebo o zabití, ne o vraždu.

Závěr: Případ ještě není uzavřený. Údajný vrah měl sice dostat 20letý trest, ale po odvolání je případ znovu u soudu v New Yorku. „Je zvláštní, jak se Locker vůbec ocitl na tom místě. Neměl žádný důvod do takové čtvrti jezdit,“ přiznává policejní detektiv Robert Stewart.

Michael C. Muretta (47), 2012

Michael C. Muretta.
Michael C. Muretta.

Smrt: Bývalá manželka tohoto muže z města Williams Township v Pennsylvánii po něm nechá vyhlásit pátrání. Tři dny poté, 29. srpna 2012, je nalezen v kaluži krve ve svém domě. Někdo ho ubil kladívkem.

Problém: Krvavé stopy jsou roznesené po celém domě. Při pátrání, kudy vrah utekl, ale policisté narazí na problém. Zdá se, že nikdo jiný v domě nebyl. Zní to zvláštně, ale podle soudního lékaře si Muretta způsobil smrt sám.

Důvod: Muž trpěl těžkou schizofrenií. Několikrát byl hospitalizován, když se kladivem pokusil umlčet hlasy ve své hlavě. Tentokrát ho nenašli včas, doma nikdo jiný nebyl. Krev po domě roznesl jeho pes na tlapkách.

Závěr: „Nevěděl jsem, že je nemocný. Někdy se ale choval, jakoby to byl někdo jiný,“ pláče nad svým otcem Andrew Muretta (19). Má tím na mysli i případ, kdy jeho otec málem zabil jiného člověka. Byl tehdy uznán nepříčetným.

Ike Densmore (48), 2013

Ike Densmore.
Ike Densmore.

Smrt: Je nalezen mrtev 20. ledna 2013 na odlehlé pláži v Menlo Parku v Kalifornii. Někdo ho zastřelil brokovnicí, která leží opodál. Zdá se, že byl vylákán na schůzku neznámým mužem, zřejmě pod falešnou záminkou.

Problém: Vyšetřovatelé mají důvod se domnívat, že po Densmorovi šel někdo, kdo s ním měl nevyřízené účty z minulosti. Přesto je podivné, že by vrah nechal zbraň na místě. Celá scéna vypadá tak, jako by ji někdo předem připravil.

Důvod: Densmore vystupuje 20 let jako voják, člen amerického námořnictva. Chlubí se několika medailemi, popisuje válečné akce v Afghánistánu, ukazuje fotografie. Na konci roku 2012 ale reportéři televize KGO-TV zjistí, že si vymýšlí.

Densmore toto odhalení neunese.

Závěr: V březnu 2013 vydá úřad šerifa prohlášení, že Densmore spáchal sebevraždu. „Podváděl celý život a i ve smrti se snažil nafingovat něco, co nebyla pravda,“ shrnuje seržant Steve Knight. Narozdíl od jiných sebevrahů mu nešlo o peníze z pojistky.

Foto: Kredity: theatlantic.com, dailymail.co.uk, lehighvalleylive.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Svatba v nedohlednu. Odkopne ho?
nasehvezdy.cz

Svatba v nedohlednu....

Má zdánlivě všechno, co si...
Ředkvičkový salát jako příloha k masu
tisicereceptu.cz

Ředkvičkový salát jako...

Nepropásněte sezonu ředkviček, jsou nabité vitaminy...
Tajemné hrady: Šemíkův hrob na Vyšehradě
enigmaplus.cz

Tajemné hrady: Šemíkův hrob...

Vyšehrad je místem, které hraje v...
Pomsta všem chlapům!
nasehvezdy.cz

Pomsta všem chlapům!

Ráda trávila čas po boku...
Mandlová zmrzlina
panidomu.cz

Mandlová zmrzlina

Smetanová směs musí být tak hustá,...
Znojemské kulturní léto
epochanacestach.cz

Znojemské kulturní léto

Přinese desítky koncertů...
Cestování v čase – pro někoho sci-fi, pro jiného realita!
enigmaplus.cz

Cestování v čase – pro...

Cestování v čase je vděčným námětem sci-fi...
Nadčasové bydlení v oblacích
rezidenceonline.cz

Nadčasové bydlení v oblacích

Hra barev a materiálů evokujících přírodu, navíc...
Olšanské hřbitovy obětem moru nestačily
epochalnisvet.cz

Olšanské hřbitovy obětem...

Mrtvoly padají dolů jedna za druhou. Šachty kolem kostela,...
Životní úklid
skutecnepribehy.cz

Životní úklid

Vždy jsem si myslela, že...
Vložení realitou? Vědci varují před pronikáním reklamy do snů
21stoleti.cz

Vložení realitou? Vědci varují...

Čtyřicítka odborníků na spánek a sny...
Kolik stojí nové auto? Více než si možná myslíte!
iluxus.cz

Kolik stojí nové auto? Více...

Dle průzkumů si nejčastěji lidé kupují automobily do...