Skip to content

5 věcí, bez kterých se v létě na zahradě neobejdete

Tento článek je reklamním sdělením

Léto na zahradě. To jsou horké dny a teplé noci. Jahody ze záhonku přímo do pusy. Běhání bosky v ranní rose. Opékání buřtů pod hvězdnou oblohou a lenošení v houpací síti. Bez čeho se v létě na zahradě neobejdete?

Posezení

Teplé letní dny a vlahé večery přímo zvou k trávení času na zahradě. Jak si vybrat to správné posezení? Nejdříve si ujasněte, pro kolik lidí budete posezení potřebovat. Důležitý je také věk. Prarodiče dají přednost spíše pohodlným ratanovým křeslům, ze kterých se dobře vstává. Děti budou nadšené z gauče, na kterém si rozloží hračky a svačinu. Ideálním zahradním doplňkem jsou také houpací sítě, ve kterých můžete lenošit s knihou a ledovým čajem. Milovníci slunce samozřejmě nedají dopustit na pohodlná lehátka. Nejlepší jsou ta polohovací. Zajistí vám pohodlí během opalování na břiše a budou vám pevnou oporou při čtení letních románů.

Materiál

Jaký materiál byste si měli pro zahradní posezení zvolit? Možností je mnoho.

Dřevo

Klasikou s vůní přírody je čisté dřevo. Měkká dřeva jsou skladná a lehká. Jejich nevýhodu je menší odolnost a výdrž. Těžká a exotická dřeva vyžadují vyšší počáteční investici. Vydrží vám ale dlouhá léta. Typickým dřevem, ze kterého se vyrábí zahradní nábytek, je smrk nebo borovice. Levnější variantou je dub. Exotická dřeva pak nejčastěji pochází z Indonésie. Takzvaný teakový nábytek odolává dešti, větru a mrazu. Klidně ho nechte na zahradě celoročně.

blank

Kov

Kov je velmi pevný a elegantní materiál. Posezení se nejčastěji vyrábí z litiny, hliníku nebo nejrůznějších slitin. Skvěle vypadá také v kombinaci se dřevem. Můžete si být jisti, že takový nábytek vám vydrží celý život.

Plast

Plastový nábytek je lehký, skladný a levný. Jeho nevýhodou je horší stabilita, nestálost a malá odolnost vůči počasí. V dnešní době seženete plastový nábytek v moderním provedení. Pokud vás tento materiál zaujal, poohlédněte se například po umělé pryskyřici. Narozdíl od plastu je kvalitnější, stálejší a déle vydrží.

blank

Pergola

Horký žár je během léta často spalující a na přímém slunci dlouho nevydržíte. Mějte na zahradě prostor, které vám poskytne stín a útočiště. Ideálním místem je pergola. Říká se jí také dřevěný altán nebo zahradní přístřešek. Některé pergoly jsou rovné, jiné mají jemný sklon střechy. Zastřešení bývá řešeno pomocí palubkových záklop se šindelem, polykarbonátové desky nebo posuvného baldachýnu.

Pergoly bez zastřešení jsou vhodné na slunečné dny bez deště. Perfektně se na ně hodí popínavé květiny. Zahradní altány oceníte celoročně. Díky střeše a pevným stěnám v nich můžete trávit čas v létě i na podzim. Pokud si v nich uděláte kamenný krb, bude se vám zde krásně odpočívat po celý rok.

Gril

Letní grilování pod širým nebem miluje snad každý z nás. Grilovat můžete na balkóně i doma, ale jen na zahradě si užijete přípravu pokrmů na ohni a dřevěném uhlí. Jakto? Obě varianty vytváří během hoření hodně dýmu a proto se hodí jen na místa, kde kolem sebe máte dostatek prostoru a neobtěžujete sousedy. Kromě masa můžete grilovat téměř vše, co vám letní zahrada nabídne. Výborná je zelenina, houby a dokonce i ovoce. Občas gril vyměňte za oheň, upečte si špekáčky a hrábněte do strun kytary.

blank

Bazén nebo solární sprcha

Co Čech, to bazén na zahradě. V této oblasti držíme jasné prvenství na světě. Pokud se vám bazén na zahradu nevejde nebo do něj nechcete investovat, nevěšte hlavu. Pořiďte si solární sprchu. Je to velmi levné a ekologické řešení. Sluneční paprsky vám vodu zdarma prohřejí a ušetříte také za chemii, kterou je potřeba čistit bazén. Sprcha může být pevná i přenosná s průměrným objemem od 10 do 35 litrů. Solární sprcha vám zajistí příjemné osvěžení po celý den.

Sportovní hry

Až vás lenošení přestane bavit, vyběhněte bosky do trávy a zahrajte si společně s rodinou nějakou pohybovou hru. Zamilujete si například kopanou, basket, badminton, stolní tenis nebo házení létajícím talířem. Děti bude bavit hra na babu, na schovávanou nebo si užijí zábavu na pískovišti. Tyto hry jsou levné a vyřádíte si při nich všichni. Stačí vám k tomu míč, koš na basket nebo trocha písku v rohu zahrady.

 

 

Foto: PX FUEL
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Tekuté luxusní dárky pouze pro dospělé
iluxus.cz

Tekuté luxusní dárky pouze...

Vánoce jsou často jediným časem v roce, kdy...
Jak se žije s mikroplasty?
epochalnisvet.cz

Jak se žije s mikroplasty?

Jsou všude kolem nás, i když je nevidíme, ničí naši...
První brýle EnChroma pro barvoslepé v ČR
21stoleti.cz

První brýle EnChroma pro...

Šanci vidět svět doslova v lepších barvách pro...
Čokoládové srdce z lásky
tisicereceptu.cz

Čokoládové srdce z lásky

Dokonalý dort – ať už k narozeninám...
Neoslabujme si imunitu
panidomu.cz

Neoslabujme si imunitu

Od jara do podzimu je množství spór (semínek) plísní v bytech...
Mohendžodaro: Město, které předběhlo svoji dobu
epochanacestach.cz

Mohendžodaro: Město, které...

Horko, při kterém...
Z nápadníků má jen legraci!
nasehvezdy.cz

Z nápadníků má jen legraci!

To poslední, co by teď...
Kde se ve mně najednou vzal takový strach?
skutecnepribehy.cz

Kde se ve mně najednou vzal...

Nevím, kde jsem k té fobii...
Demon truck: Fantom na kolech
enigmaplus.cz

Demon truck: Fantom na kolech

Jsou cesty, na nichž vás v noci překvapí...
Nejmenší bezsáčkový vysavač od Miele
rezidenceonline.cz

Nejmenší bezsáčkový vysavač...

S novým modelem Boost CX1 rozšiřuje prémiový...
Manželství končí kvůli velké krizi?
nasehvezdy.cz

Manželství končí kvůli...

Až příliš dlouho byla...
Byly římské legie někdy na plážích Baltského moře?
enigmaplus.cz

Byly římské legie někdy na...

Ve světle nových archeologických nálezů se zdá,...