Skip to content

4 neuvěřitelné motivy k vraždě: Někdy stačí i maličkost!

Co všechno může dovést člověka k tak těžkému zločinu, jako je vražda? Většina případů je motivována osobními spory nebo snahou se obohatit.

Následující 4 příběhy však dokáží, že někdy stačí úplná maličkost, nad kterou by ostatní jenom mávli rukou.

Brenda Spencerová

Brenda Spencerová.
Brenda Spencerová.

Kdy a kde: Brenda Ann Spencerová je hubené 16leté děvče se zrzavými vlasy. Škola ji nudí, věčně nedává pozor a usíná při vyučování. Bydlí v San Diegu přímo naproti Clevelandské základní škole, která se dostane do centra její pozornosti 29.

ledna 1979.

Oběť: To ráno se Spencerová posilní alkoholem a začne z okna střílet poloautomatickou puškou Ruger 10/22 na děti přicházející do školy. Osm jich zraní a zastřelí ředitele Burtona Wragga (53) a školníka Mikea Suchara (56), kteří dětem přiběhnou na pomoc.

Motiv: Všechny šokuje důvod, proč se dívka rozhodla zabíjet. „Prostě nesnáším pondělky,“ oznámí suše policistům, kteří ji zatýkají.

Rozsudek: Dívka vystřílí přes 30 zásobníků a zabarikáduje se v domě. Ačkoliv doufá, že ji policisté při zásahu zabijí, nestane se tak. Je zatčena a souzena jako dospělá. Vyfasuje doživotní trest za mřížemi.

Fergus Glen

Fergus Glen.
Fergus Glen.

Kdy a kde: Fergus John Glen (36) z městečka Wainuiomata na Novém Zélandu pozve 7. března 2003 na rodinnou večeři svého bratra Craiga (33). Ti dva se nemají příliš v lásce, Fergus je nezaměstnaný a sám a ženatému bratrovi závidí.

Oběť: Po večeři se odeberou na kutě všichni kromě Ferguse. Ten si dojde do sklepa pro sekeru a zamíří rovnou do Craigova pokoje. Spícímu bratrovi následně rozseká hlavu na maděru. Rány jsou tak silné, že se mu podaří oddělit hlavu od těla.

Motiv: Hluk probudí matku obou bratrů, která se vyjde podívat, co se vlastně stalo. Na schodech narazí na Ferguse se sekerou. „Dostal jsem ho. Sekerou,“ zamumlá Fergus. A důvod? Mladší bratr mu prý nepoděkoval za uvařenou večeři.

Rozsudek: Při zatýkání neprojeví Fergus sebemenší známku emocí. „Prostě mě štval, tak jsem to udělal. Nejsem na to hrdý, ale prostě to tak je,“ dodává Glen u soudu. V listopadu téhož roku je odsouzen na doživotí.

Manželky Uroka Onoji

Policie odváží dvě zadržené manželky.
Policie odváží dvě zadržené manželky.

Kdy a kde: Uroko Onoja je vlivný byznysmen a významný člen komunity ve vesnici Ogbadibo na jihozápadě Nigérie. Mnohoženství je v tomto africkém státě legální a Onoja má již šest manželek. 17. července 2012 se vrací ze služební cesty domů a vchází do ložnice své nejmladší ženy.

Oběť: Živý z ní už ale nevyjde. Jeho tělo je nalezeno bez známek života druhý den ráno nahé a s četnými pohmožděninami a odřeninami. Příčinou smrti je srdeční zástava, soudní lékař také zjistí, že oběť měla těsně před smrtí pohlavní styk.

Motiv: Pachatelkami jsou starší manželky nebohého podnikatele. Žárlí na nejmladší partnerku, a tak onu osudnou noc vtrhnou do ložnice s klacky a noži a přinutí Onoju, aby i s nimi měl sex. Během styku se čtvrtou ženou dojde k srdeční zástavě.

Rozsudek: Když si ženy uvědomí, co se stalo, okamžitě prchnou do džungle. Dvě se nakonec podaří zatknout. Obvinění zní: znásilnění s následkem smrti. Rozsudek však doposud není znám.

Robert Lyons

Robert Lyons.
Robert Lyons.

Kdy a kde: Robert Lyons (38) žije se svou matkou, 61letou Lindou Bolekovou, v malém chicagském bytě. Mají celkem bezproblémový vztah až do 14. března 2008. Kolem půl druhé totiž volá Lyons matčině příteli, že ho napadla nožem.

Oběť: Ve skutečnosti však zaútočí Lyons. Na svou matku se vrhne s prázdnou láhví od koňaku a rozmlátí jí hlavu. Pak ji devětkrát bodne rozbitou flaškou a bije pěstmi. Její mrtvé tělo pak polije čisticími prostředky a postříká sprejem proti hmyzu.

Motiv: Důvod? Matka mu nechtěla zařídit VIP lístky na koncert světoznámé zpěvačky Avril Lavigne. Bezprostředně po vraždě a hovoru s matčiným přítelem se Lyons odejde projít, aby zkrotil svůj vztek.

Rozsudek: Soudce ani porota nemá pochopení pro Lyonsovu obhajobu. Soud konstatuje, že ho matka nenapadla jako prvního a Lyons že je iniciátorem celé akce. Je odsouzen na 40 let za katrem.

Foto: murderpedia.org, stuff.co.nz, femalemag.com.my, dailymail.co.uk
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Kradla v Pompejích. Od té doby se ženy držela nevysvětlitelná smůla
enigmaplus.cz

Kradla v Pompejích. Od té doby...

Pompeje patří mezi nejznámější světové památky....
Očkování proti chřipce – nedostatek vakcíny
21stoleti.cz

Očkování proti chřipce...

Češi se v minulých letech o očkování proti...
Mechanické ploty nebo elektřina?
epochalnisvet.cz

Mechanické ploty nebo...

Desítky tisíc až statisíce kaprovitých ryb ročně...
Zdravotnické centrum následné péče v Letňanech
21stoleti.cz

Zdravotnické centrum následné...

Nemocnice Na Bulovce je poskytovatelem zdravotních...
Kde bydlet, když chcete vidět ufo? Zeptali se američtí nadšenci
enigmaplus.cz

Kde bydlet, když chcete vidět...

Chcete bydlet na místě, kde je velká šance...
Charitativní Aukční lahve Pilsner Urquell odhaleny
iluxus.cz

Charitativní Aukční lahve...

V uplynulém týdnu byla představena další...
Pro terasu jako dělané
rezidenceonline.cz

Pro terasu jako dělané

Součástí většiny moderních...
Posedlá panenka ronila lidské slzy, tvrdí tým nadšenců do záhad
enigmaplus.cz

Posedlá panenka ronila lidské...

V britském městě Wrexham stojí bar Hideout, který...
Hrádek u Nechanic: Bloudí jeho komnatami duše mrtvých vojáků?
epochanacestach.cz

Hrádek u Nechanic: Bloudí jeho...

Zámek Hrádek u Nechanic...
Nedbá o sebe?
nasehvezdy.cz

Nedbá o sebe?

Od té doby, co ji opustil manžel, to s ní je...
Objevte malinký hrádek ve Slatiňanech
epochanacestach.cz

Objevte malinký hrádek ve...

Zatímco Kladruby nad...
6 nejčastějších mýtů, které kolují o zubech
nasehvezdy.cz

6 nejčastějších mýtů, které...

Jablko před spaním pomáhá vyčistit zuby. Čím dražší...