Skip to content

4 neuvěřitelné motivy k vraždě: Někdy stačí i maličkost!

Co všechno může dovést člověka k tak těžkému zločinu, jako je vražda? Většina případů je motivována osobními spory nebo snahou se obohatit.

Následující 4 příběhy však dokáží, že někdy stačí úplná maličkost, nad kterou by ostatní jenom mávli rukou.

Brenda Spencerová

Brenda Spencerová.
Brenda Spencerová.

Kdy a kde: Brenda Ann Spencerová je hubené 16leté děvče se zrzavými vlasy. Škola ji nudí, věčně nedává pozor a usíná při vyučování. Bydlí v San Diegu přímo naproti Clevelandské základní škole, která se dostane do centra její pozornosti 29.

ledna 1979.

Oběť: To ráno se Spencerová posilní alkoholem a začne z okna střílet poloautomatickou puškou Ruger 10/22 na děti přicházející do školy. Osm jich zraní a zastřelí ředitele Burtona Wragga (53) a školníka Mikea Suchara (56), kteří dětem přiběhnou na pomoc.

Motiv: Všechny šokuje důvod, proč se dívka rozhodla zabíjet. „Prostě nesnáším pondělky,“ oznámí suše policistům, kteří ji zatýkají.

Rozsudek: Dívka vystřílí přes 30 zásobníků a zabarikáduje se v domě. Ačkoliv doufá, že ji policisté při zásahu zabijí, nestane se tak. Je zatčena a souzena jako dospělá. Vyfasuje doživotní trest za mřížemi.

Fergus Glen

Fergus Glen.
Fergus Glen.

Kdy a kde: Fergus John Glen (36) z městečka Wainuiomata na Novém Zélandu pozve 7. března 2003 na rodinnou večeři svého bratra Craiga (33). Ti dva se nemají příliš v lásce, Fergus je nezaměstnaný a sám a ženatému bratrovi závidí.

Oběť: Po večeři se odeberou na kutě všichni kromě Ferguse. Ten si dojde do sklepa pro sekeru a zamíří rovnou do Craigova pokoje. Spícímu bratrovi následně rozseká hlavu na maděru. Rány jsou tak silné, že se mu podaří oddělit hlavu od těla.

Motiv: Hluk probudí matku obou bratrů, která se vyjde podívat, co se vlastně stalo. Na schodech narazí na Ferguse se sekerou. „Dostal jsem ho. Sekerou,“ zamumlá Fergus. A důvod? Mladší bratr mu prý nepoděkoval za uvařenou večeři.

Rozsudek: Při zatýkání neprojeví Fergus sebemenší známku emocí. „Prostě mě štval, tak jsem to udělal. Nejsem na to hrdý, ale prostě to tak je,“ dodává Glen u soudu. V listopadu téhož roku je odsouzen na doživotí.

Manželky Uroka Onoji

Policie odváží dvě zadržené manželky.
Policie odváží dvě zadržené manželky.

Kdy a kde: Uroko Onoja je vlivný byznysmen a významný člen komunity ve vesnici Ogbadibo na jihozápadě Nigérie. Mnohoženství je v tomto africkém státě legální a Onoja má již šest manželek. 17. července 2012 se vrací ze služební cesty domů a vchází do ložnice své nejmladší ženy.

Oběť: Živý z ní už ale nevyjde. Jeho tělo je nalezeno bez známek života druhý den ráno nahé a s četnými pohmožděninami a odřeninami. Příčinou smrti je srdeční zástava, soudní lékař také zjistí, že oběť měla těsně před smrtí pohlavní styk.

Motiv: Pachatelkami jsou starší manželky nebohého podnikatele. Žárlí na nejmladší partnerku, a tak onu osudnou noc vtrhnou do ložnice s klacky a noži a přinutí Onoju, aby i s nimi měl sex. Během styku se čtvrtou ženou dojde k srdeční zástavě.

Rozsudek: Když si ženy uvědomí, co se stalo, okamžitě prchnou do džungle. Dvě se nakonec podaří zatknout. Obvinění zní: znásilnění s následkem smrti. Rozsudek však doposud není znám.

Robert Lyons

Robert Lyons.
Robert Lyons.

Kdy a kde: Robert Lyons (38) žije se svou matkou, 61letou Lindou Bolekovou, v malém chicagském bytě. Mají celkem bezproblémový vztah až do 14. března 2008. Kolem půl druhé totiž volá Lyons matčině příteli, že ho napadla nožem.

Oběť: Ve skutečnosti však zaútočí Lyons. Na svou matku se vrhne s prázdnou láhví od koňaku a rozmlátí jí hlavu. Pak ji devětkrát bodne rozbitou flaškou a bije pěstmi. Její mrtvé tělo pak polije čisticími prostředky a postříká sprejem proti hmyzu.

Motiv: Důvod? Matka mu nechtěla zařídit VIP lístky na koncert světoznámé zpěvačky Avril Lavigne. Bezprostředně po vraždě a hovoru s matčiným přítelem se Lyons odejde projít, aby zkrotil svůj vztek.

Rozsudek: Soudce ani porota nemá pochopení pro Lyonsovu obhajobu. Soud konstatuje, že ho matka nenapadla jako prvního a Lyons že je iniciátorem celé akce. Je odsouzen na 40 let za katrem.

Foto: murderpedia.org, stuff.co.nz, femalemag.com.my, dailymail.co.uk
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články