Skip to content

3x nelítostní vrazi: Jeden střílí v kostele, druhý prý mluví s Bohem!

Myslí si o sobě, že jsou hrdinové. Ženami opovrhují – hlavně těmi, které je odmítnou. A pak se krutě mstí. Nejen na té jedné. Nakonec už nejde o mstu. Jen o krveprolití – a z toho nevynechají nikoho…

Joseph Vacher (1869–1898) proslul jako Francouzský Rozparovač. Podobnost se slavnějším Jackem Rozparovačem není náhodná. Poznat jste ho mohli podle zjizvené tváře, tahací harmoniky a čepice z králičí kůže.

Pokusil se zabít dívku, která ho odmítla. Postřelil a zmrzačil sám sebe. Skončil v blázinci, a když byl „vyléčen“, zavraždil minimálně 11 lidí. Postupně je zneužil, zohavil a vykuchal. Po zatčení dokazoval své šílenství, prý k němu promlouval Bůh.

Přirovnával se také k Johance z Arku (1412–1431). Skončil pod gilotinou.

Le_Petit_Journal_-_Vacher
Obrázek z novin Le Petit journal – čas k Vacherově popravě.

Pozapomenutý šílenec z Wisconsinského Brookfieldu Terry Ratzmann (1960–2005) své krvavé řádění zakončí kulkou do hlavy. Má na kontě celkem sedm mrtvých a čtyři raněné. Řádění rozpoutá přímo v kostele, kde zastřelí ministranta a posléze šest dalších věřících.

Jakoby nic poté dojde do pronajatého pokoje v hotelu Sheraton, kde se zastřelí.

image679821x
Ratzmann masakruje lidi přímo v kostele.

Fenoménu dálničních vrahů kraluje Randall Brent Woodfield (*1950) alias „Zabiják z I pětky“. Podaří se mu prokázat pouze tři znásilnění a následné vraždy, z dalších 41 vražd je však podezřelý a je možné, že navíc znásilnil ještě 20 žen!

Nyní pyká na doživotí v oregonském státním vězení v Salemu. Pokud vám jeho příběh přijde povědomý, možná jste zahlédli film Zabiják z dálnice I-5, natočený podle jeho příběhu v roce 2011.

Randall_Woodfield
Randall stále sedí za mřížemi. Jeho řádění se dočká zfilmování.
Foto: wikipedia.org, newsroom.gy
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …