Skip to content

Málo známá fakta o britské královské rodině: Sympatizoval strýc Alžběty s nacisty?

The Royal Wedding Group in the Throne Room at Buckingham Palace on 29th April 2011 with the Bride and Groom, TRH The Duke and Duchess of Cambridge in the centre.
Front row (left to right): Miss Grace van Cutsem, Miss Eliza Lopes, HRH The Duke of Edinburgh, HM The Queen, The Hon. Margarita Armstrong-Jones, Lady Louise Windsor, Master William Lowther-Pinkerton.
Back Row (left to right): Master Tom Pettifer, HRH The Duchess of Cornwall, HRH The Prince of Wales, HRH Prince Henry of Wales, Mr Michael Middleton, Mrs Michael Middleton, Mr James Middleton, Miss Philippa Middleton.
Picture Credit: Photograph by Hugo Burnand

Britská králvoská rodina proslula skandály. Některá méně známá fakta se dostala na veřejnost teprve nedávno, jiná se tak často v bulvárním tisku neomílala.

Co o britské královské rodině ještě nevíte?

conde nast archive
Edward s manželkou, Američankou Wallis Simpsonovou.

Hanba pro válečnou Británii

Strýc královny Alžběty Edward (1894 – 1972) se nikdy netajil velkými sympatiemi k nacismu a Hitlerovi. Největší skandál způsobil, když odstoupil z trůnu kvůli svatbě s dvakrát rozvedenou Američanku Wallis Simpsonovou (1995 – 1986). V říjnu 1937 navštívil Edward s manželkou přes protest vlády Německo a osobně se setkali s Hitlerem, což nacistická propaganda náležitě využila. Teprve letos zveřejnil britský deník Sun utajované video královské rodiny z roku 1933 – 34. Snímek ukazuje tehdy sedmiletou současnou královnu Británie, jak hajluje. Strýček Edward učí nacistický pozdrav i její tříletou sestru Margaret (1930 – 2002) a královnu matku Alžbětu (1900 – 2002).

01_Zara Philips
Zara Philipsová se stala mistryní světa v jezdectví.

Královská rebelka

Dcera princezny Anny Zara Philipsová (*1981) se v britském tisku proslavila jako královská rebelka. V šestnácti letech měla piercing na jazyku a břiše, v bulváru se často objevovaly fotky, jak se opaluje „nahoře bez“ a jak vychází z nočních klubů v doprovodu zástupů ctitelů. Nakonec ji rodina za černou ovci neprohlásila. V roce 2006 se stala mistryní světa v jezdectví a BBC ji vyhlásila sportovní osobností roku.

Everett Collection / Shutterstock.com
Princ Harry možná nemá královský původ.

Nemanželský syn?

Ještě dodnes se vedou spory o tom, že Dianin druhorozený syn Harry (*1984) není královského původu. Měla ho mít údajně s důstojníkem britské armády Jamesem Hewittem (*1958). Diana sama přiznala v šokujícím televizním interview, že je jejím milencem. Harry má zrzavé vlasy stejně jako Hewitt a jak stárne, je mu čím dál víc podobný. Navíc je jediným zrzkem v rodině.

Featureflash / Shutterstock.com
Princezna Beatrice chodila s mladíkem, který zabil kamaráda.

Princezna a násilník

Princezna Betarice (* 1988), starší dcera prince Andrewa a Fergie, způsobila v roce 2005 rozruch v rodině. Její přítel Paolo Liuzzo byl obžalován ze zabití a měl skončit ve vězení. Zapletl se do opilecké rvačky, která skončila smrtí studenta. Přiznal se k napadení a ublížení na zdraví a dostal jen podmínku. Když bylo princezně 18, na naléhání matky vztah údajně ukončila.

SOFIA, BULGARIA - JUNE 24: His Royal Highness The Prince Edward, Earl of Wessex, on a visit at Community Support Center
Prince Edwarda označili za diletanta v oboru televizní produkce.

Diletantský střet zájmů

Princ Edward (*1964), syn Alžběty II., v roce 1993 založil televizní produkční společnost Ardent. Odborníci ji označovali za spolek diletantů. Kritici mu vyčítali, že využívá královské konexe k finančnímu zisku společnosti. Před kolej prince Williama nechal postavit kamery a Ardent pozval jeho spolužáka do restaurace, aby jim svěřil drby o princi. Později vyšlo najevo, že Ardent dostal zakázku a potřeboval zoufale natočit cokoliv z královské rodiny. Edwardovi se podařilo získat rozhovor jen s otcem Philipem. Z ostudy měl kabát.

 

Foto: SHUTTERSTOCK.COM, WIKIMEDIA COMMONS
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti Zobrazit více …