Skip to content

Zvláštnost, po níž opravdu netoužíte: Co způsobuje krvavý pláč?

Stovky expertů zkoumají Chilanku Yaritzu Olivaovou. Z jejích očí totiž již týdny tečou krvavé slzy. Lékaři se přitom obávají nejhoršího. Je možné, že celý jev má na svědomí zhoubné onemocnění. Nebo má případ mladé dívky z Chile jiné vysvětlení?

Z celého světa jsou hlášeny případy obrazů či soch světic i světců, které roní krvavé slzy. Taková událost bývá zpravidla vnímána jako varování před nějakou tragédii. Krvavý pláč ovšem nepatří jenom mezi církevní zázraky.

Objevuje se totiž také u živých lidí. Jedná se o znamení Boží přízně, nebo spíš trest shůry?

yaritza-oliva
Dvacetiletá dívka z Chile se děsí každého okamžiku, kdy jí z očí začnou téct slzy.

Nesnesitelné utrpení

Dvacetiletá Yaritza Olivaová z Chile se jistě úpěnlivě modlí, aby Bůh zastavil krev proudící z jejích očí. Krvavé slzy jí totiž tečou po tvářích i několikrát denně a bolest, která to doprovází,je skutečně nesnesitelná.

Nad jejím případem přitom lékaři jenom bezmocně krčí rameny. Nejprve se domnívají, že jde o infekci a předepíšou jí kapky do očí. To však vůbec nepomůže. Takzvaná haemolacria (nemoc krvavých slz), která se dosud objevila jenom u dvou lidí v Indii a jednoho člověka v USA, může být doprovodným projevem také velmi závažných onemocnění – například nádoru mozku.

Není divu, že objevení se krvavých slz vzbuzuje ve všech obavy. Následná vyšetření však nic takového neodhalí a vyloučí i možné zranění hlavy. Co je tedy příčinou velmi bolestivého pláče? Dívčini rodiče zoufale hledají pomoc pro svou dceru.

Dokáže někdo na světě mladou ženu vyléčit?

Foto: attualita.tuttogratis.it, adaezeikejiani.blogspot.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články