Jan Révai si po zkušenostech z vězení zahraje hned několik postav spojených s kriminálním prostředím. V hongkongském akčním filmu Hun shen shin dan hraje parťáka hlavního hrdiny, který se v Praze utká s žoldnéři o vzácný diamant.
V muzikálu Rebelové je zase jedním z vojáků utíkajících před vstupem vojsk Varšavské dohody do Československa, kteří nakonec skončí ve vězení. A ve filmu Gangster Ka se objevuje jako narkoman a svůdník, který ovlivňuje vývoj děje.
Révai však nehraje jen zločince a záporné postavy – v dalších rolích se představuje jako detektiv či lyžařský instruktor, ukazujíc svou všestrannost.
Věčný rebel?
Svoje znalosti z kriminálního prostředí a vězení si Jan Révai může vyzkoušet už v roce 1998, kdy hraje v hongkongském akčním filmu Hun shen shin dan.
Příběh zachycuje partu žoldnéřů, která se v Praze utká hned s několika dalšími skupinami zlodějů o vzácný diamant. Révai hraje parťáka hlavního hrdiny a zloděje Martina.
V muzikálu Rebelové utíká s kamarády z vojenské posádky krátce před vstupem vojsk Varšavské dohody do Československa a snaží se utéct na Západ. Skončí ale ve vězení.
V koprodukčním filmu Zatracení se připlete k pašování drog v jihovýchodní Asii. Ve filmu Gangster Ka hraje menší, ale pro děj významnou postavu narkomana a svůdníka v jedné osobě, který dost zamíchá dějem příběhu.
Nehraje ale jen samé zločince a záporné postavy. Ve V. I. P. vraždách hraje detektiva a v komedii Špindl lyžařského instruktora. Naposledy si zahrál v pohádce Princezna zakletá v čase.
Učí další hvězdy
Regina Rázlová na DAMU nejen studovala, ale také tam učí už do roku 1990. Mezi její žáky patří Karel Roden, Ivana Chýlková, Marek Vašut nebo Eva Holubová.
V roce 2015 vede ještě katedru herectví na Mezinárodní konzervatoři Praha. Jak ale vypadají její filmové a televizní role?
Zatímco svůj nesporný talent prokazuje už v jednom ze svých prvních filmů Utrpení mladého Boháčka, kde si zahraje s Pavlem Landovským, dostává posléze malé role jako v případě komedie Zabil jsem Einsteina, pánové!
Následují větší role ve filmech Zatykač na královnu nebo Tatínek na neděli. Televizní diváci si ji mohou pamatovat nejvíce v roli lékařek ve snímcích Hodíme se k sobě, miláčku?, Parta Hic a Ten svetr si nesvlíkej!
V seriálech z minulého režimu má výraznou roli v Nejmladší z rodu Hamrů, Létající Čestmír a Panoptikum Města pražského. Za svoji bohatou tvorbu dostává již v roce 1975 cenu Svazu českých dramatických umělců.
Kameňák a štěky
S Martinem Maxou se můžeme setkat také ve filmu. Jedná se ale často o malé role, tzv. štěky. V Kameňáku 2 si třeba zahraje učitele tělocviku, který se líbí celému sboru učitelek.
Dále se spíše mihne v některých epizodách seriálu Ordinace v růžové zahradě, Modrý kód, Redakce, Vinaři a Ošklivka Katka. Spíše ho můžeme vidět v televizních pořadech jako kytaristu a zpěváka. Začíná už v Novotách, Do-re-mi, Zlaté mříži, Go-Go-šou.
Pravidelně také vystupoval v silvestrovských zábavách a Mejdanu roku z Václaváku. I když je mu šedesát, vypadá pořád dobře, protože se udržuje jednak cvičením a posilováním, jednak podstupuje omlazující plastické operace.