Skip to content
reklama

Zhýralé Benátky: Praktikování sexu ve městě řešil i dóže

Italské Benátky se v renesančním 15. a 16. století stávají městem rozkoše. Dokonce zde existuje i katalog, nabízející luxusní kněžky lásky. Zdejší ostrov Murano, proslulé centrum sklářství, nabízí také skleněné erotické pomůcky.

Lehké ženy zde prý také už v té době používají jakési první předchůdce kondomů. Pravidly praktikování sexu se musí zabývat i benátský dóže a celá jeho městská rada. Vzniká dokonce podrobný sazebník pokut za prohřešky spáchané proti těmto pravidlům.

Ostrov Murano se proslavil skleněnými skvosty. Vyráběly se zde i skleněné erotické pomůcky. FOTO: IonutDragu/Creative Commons/CC BY-SA 3.0

Svádějí až po práci

Například hlasitý sex je povolený pouze do druhé hodiny ráno, potom už by rušil ostatní spoluobčany. Současně se nařizuje, že ženy nejstaršího řemesla mohou muže svádět až po západu slunce, aby je nerozptylovaly od práce.

Samozřejmě se ale tato pravidla velice často porušují.

blank
Proslulý portrét Laura znázorňuje kurtizánu. FOTO: 2AHcYc7WLAap-g at Google Cultural Institute/Creative Commons/Public Domain

Odkrytá ňadra

Luxusní kurtizány se také nechávají malovat od známých malířů a jejich portréty jsou snadno rozpoznatelné. Mají účesy i oblečení jako dámy z lepších kruhů a nákladné šperky, ale navíc odhalené poprsí.

Příkladem je portrét zvaný Laura od italského mistra Giorgioneho (1477/1478–1510). Kdyby se v této době nechala s odkrytými ňadry portrétovat šlechtična, skončilo by to obrovským společenským skandálem.

Foto: Creative Commons, Úvodní fotografie: Didier Descouens/Creative Commons/CC BY-SA 4.0
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články