Skip to content

Záhada Jacka Rozparovače: Bylo vrahů víc?

Podle nejčastější teorie má Jack Rozparovač na kontě jedenáct obětí. Někteří vědci ale poukazují na dobové důkazy, ze kterých plyne, že některé vraždy možná spáchal někdo jiný…

Je 3. dubna 1888. Prostitutka Emma Elizabeth Smithová přichází k londýnské křižovatce Osborn Street nedaleko East Endu, když v tom ji někdo srazí k zemi. Ve světle pouliční lampy se zaleskne nůž. O hodinu později se pořezaná žena potácí ke své ubytovně, kde je nalezena a ošetřena. Pozdě. Druhého dne umírá. Stala se první obětí slavného Jacka Rozparovače? Nebo bylo všechno trochu jinak?

S vraždami si tehdejší úřady nevěděly rady.
S vraždami si tehdejší úřady nevěděly rady.

Vraždil gang?

Dodnes není úplně jasné, zda se Emma opravdu stala první obětí slavného sériového vraha. Její zranění totiž neodpovídalo pozdějším vraždám a především, žena řekla, že jí napadli dva nebo tři muži. Její výpověď byla ale zmatená a nestihla ji dokončit. Mohl mít tedy některé vraždy ve Whitechapelu, jak se sérii zločinů říká, mít na svědomí někdo jiný? Někteří badatelé spekulují, že za tím mohly být i některé gangy, které v Londýně řádily a považovaly prostitutky za svůj majetek . Zjistit pravdu, je ovšem rok od roku těžší.

O obětech živě informovaly i tehdejší noviny.
O obětech živě informovaly i tehdejší noviny.
Foto: www.konbini.com, www.telegraph.co.uk
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu Zobrazit více …