Domů     Zabijáci sexuálních otrokyň: Manželé loví a vraždí dívky
Zabijáci sexuálních otrokyň: Manželé loví a vraždí dívky
1.10.2023

Inteligentní a talentované Charlene Williamsové se změní život poté, co potká o deset let staršího Geralda Gallega. Vezme si ho za muže a dvojice spolu zažívá spoustu dobrodružství. To se nese v duchu těch nejodpornějších zločinů. 

Ani jeden z jejích rodičů není žádný hlupák.

Charlene Williamsová, později Gallegová, se narodí 10. října 1956 v kalifornském Stocktonu Charlesovi, řediteli jedné národní firmy s potravinami, a Mercedes, vedoucí prodejny.

Malá Charlene nemá žádné sourozence, kteří by ji podporovali, milovali, pomáhali jí se studiem. S učením však pomoc nepotřebuje. Je velmi inteligentní, avšak s disciplínou a morálkou už je to horší.

Dívka je sice excelentní houslistka, naměří jí IQ přes 160 bodů, ovšem nic z toho za ni školu neudělá. S odřenýma ušima dokončí střední, na vysoké se jen otočí.

Mluví se o ní jako o rozmazlené a problémové dívce, která má na starosti něco úplně jiného než vzdělávání. A tím něčím jsou sexuální zážitky, alkohol a drogy.

Na první pohled spořádaný páreček, ve skutečnosti bestiální vrazi s naprostou neúctou k lidskému životu. FOTO: Getty Images
Na první pohled spořádaný páreček, ve skutečnosti bestiální vrazi s naprostou neúctou k lidskému životu. FOTO: Getty Images

Otec je vrah, matka prostitutka

Není jasné, kolik a jakých partnerů vystřídá, ví se však, že se dvakrát vdá, dvakrát také rozvede. Má jedno dítě. Jedináčka. Stejně jako byla ona sama. Je jí 21 let, když potkává o deset let staršího Geralda Gallega.

Do očí si ti dva poprvé pohlédnou v září 1977 v zašlém baru v Sacramentu. Městě, které je nějakých 80 kilometrů vzdálené od Charlenina rodného Stocktonu. Gerald na mladou ženu působí jako milý, slušný chlapík.

Charlene pochopitelně netuší, že je problémový už od nějakých šesti let, že už byl třiadvacetkrát zatčen – za loupeže a sexuální zločiny. Třeba v pouhých třinácti letech zneužil šestiletou dívku. Charlen v tu chvíli neví nic o jeho rodině.

Netuší, že jeho otce popravili v plynové komoře za vraždu dvou policistů a že jeho matka byla prostitutka. Dvacátnice také neví, že je sedmkrát rozvedený, má dvě dcery a jednoho syna. To vše ale již brzy zjistí.

Dívky naláká na jointa

Geraldovi se každopádně malá blondýnka velmi líbí. Během několika dnů už jí posílá tucet růží s kartou s nápisem „velmi milé dívce“. Během pár týdnů je ruka v rukávu. Pár spolu žije. Gerald stanoví jasná pravidla.

Charlene bude dál pracovat jako prodavačka v supermarketu a bude oba živit. Rozhodne, co přesně si bude žena oblékat. Také má přísný zákaz mluvit mu do jeho pletek s jinými ženami.

Co by jiné okamžitě rozporovavaly, od čeho by utíkaly, Charlene považuje za vzrušující a vítané. V červenci 1978 zjišťuje, že s Geraldem čeká dítě. Třicátníka tím ale jen rozčílí. Svůj postoj k jejímu těhotenství ale ještě nedává příliš najevo.

Má v hlavě úplně jiné myšlenky. Týkají se jeho sexuálních fantazií, které chce co nejdříve proměnit v realitu. A k tomu také dojde hned 11. září, kdy Charlene vyšle na lov. V nákupním středisku žena osloví dvě teenagerky a naláká je na marihuanu.

Rhondu Schefflerovou (17) a Kippi Vaughtovou (16) přivede k zaparkované dodávce. Dívky do ní nastoupí, natěšené na uvolňující zážitek. Ten brzy přijde. Ovšem ne pro ně. Uvnitř auta už totiž netrpělivě čeká Gerald s pistolí v ruce.

Otazníkem i nadále zůstává, nakolik se Charlene podílela na zneužívání a vraždění nevinných obětí. FOTO: Getty Images
Otazníkem i nadále zůstává, nakolik se Charlene podílela na zneužívání a vraždění nevinných obětí. FOTO: Getty Images

Obě zastřelí

Dívky si musejí lehnout, chlap jim sváže ruce i nohy lepicí páskou. Charlene hlídá. Dvojice pak se svými oběťmi odjíždí do klidnějších míst. Tam si Gallega obě zajatkyně odvede do soukromí a dlouhé hodiny je znásilňuje.

Potom je dovleče zpátky do auta, kde má celou dobu čekat Charlene. „Neptej se mě na nic, nebudu ti lhát,“ pronese stroze. Dodávka odjíždí na jiné místo. Tam chlap nařídí Rhondě a Kippi, aby vystoupily. Sotva tak učiní, zastřelí je.

Pouhé dva dny po dvojnásobné vraždě přikáže Galleg Charlene, aby šla na potrat. A ona to udělá… Koncem měsíce se rozezní svatební zvony. Pár se vezme.

Nic na tom nezkazí obvinění, které proti Gallegovi vznese jeho vlastní dcera, jež tvrdí, že ji táta od dětství znásilňoval. Muž to nehodlá řešit a raději se stěhuje se svou novou ženou do texaského Houstonu. Nechá si říkat Stephen Feil.

Naláká je na brigádu

Na 24. června 1979 Gallega naplánuje další únos. Na výstavě v Nevadě vybere Charlene dvě dívky. Brendu Lynne Juddovou (14) a Sandru Kay Colleyovou (13). Slečnám nabídne peníze za distribuci letáků. Kde je má? V autě.

Dívky ji následují. Čeká je prakticky totéž co Rhondu s Kippi. V září téhož roku se už manželé „Feilovi“ vracejí do Sacramenta a brzy nato rozjíždějí ještě větší vražedné šílenství.

Sacramento, 24. dubna 1980. Stacy Ann Redicanová (17) a Karen Chipman-Twiggsová (17) zmizí ze supermarketu. Jsou nalezeny mrtvé. Sexuálně zneužité, ubité k smrti.

V květnu Charlene Gallegovi oznamuje, že bude tatínkem, že opět čeká dítě. Radosti a objetí se nedočká. Dne 1. června se dvojice bere podruhé. Tentokrát jako manželé Feilovi.

S Geraldem to nakonec dobře neskončí. FOTO: Getty Images
S Geraldem to nakonec dobře neskončí. FOTO: Getty Images

Porodí za mřížemi

Je 6. června 1980. V Gold Beach v Oregonu je při stopování unesena těhotná Linda Teresa Aguilarová (21). Je zavražděná tupým předmětem, pohřbena v mělkém hrobě.

Opět Sacramento, 17. července 1980. Virginia Mochelová (31) je unesena z parkoviště před svou prací. Je uškrcena. Poslední útok zvrhlého páru přichází počátkem listopadu. Tentokrát je ale lovcem Gallega.

Na okraji ulice v Sacramentu vidí postávající dvojici.  Craiga Millera (22) a jeho snoubenku Mary Elizabeth Sowersovou (21). Zabiják vyskočí z auta, namíří na ně pistoli a unáší je. Oba nakonec zabije.

Netuší však, že jej při únosu viděl kamarád dvojice, zapamatoval si SPZ Gallegova auta a předal informace policii. Vrah s manželkou sice zjistí, že po nich strážci zákona jdou, a utečou do jiného státu, ale v půli listopadu jsou stejně dopadeni.

Dne 17. ledna 1981 Charlene ve vězení porodí Geralda Armonda Gallega juniora. Dítě dostávají do péče její rodiče. Stejně nejspíš kdysi skončil i její první potomek.

Charlen už je na svobodě

Charlene, aby se vyhnula trestu smrti, svědčí proti manželovi. Výměnou za to je odsouzena k šestnácti letům a osmi měsícům vězení. Pokud bude spolupracovat, nesmí být proti ní vzneseno obvinění v žádném jiném státě. A jak se domluví, tak se také stane.

Na Gallegu ovšem čeká verdikt nejvyšší – trest smrti. Marně se snaží pomalu každý rok volat po zmírnění trestu. V srpnu roku 1997 se čtyřicetiletá Charlene dostává na svobodu. Její „milý Gerald“ dál čeká na popravu. Nedočká se. V roce 2002 umírá na rakovinu.

Je mu 56 let. Charlene dnes pravděpodobně stále někde žije, je jí 66 let. Dodnes se mnoho lidí ptá, jestli tahle bisexuální žena vrahovi „pouze“ pomáhala, anebo se na krveprolití také podílela.

Stejně tak si možná někdo položí otázku, kam se podělala její genialita a k čemu jí vlastně v životě byla.

Foto: viz popisky, úvodní fotografie: California Department of Corrections/Creative Commons/Public Domain
Související články
Svět zločinu
Osud Kevina Spacey a jejho šance na očištění
Na začátku letošního dubna se právník filmového producenta Harveyho Weinsteina odvolává proti odsouzení svého klienta. Ne, to není žádný apríl. Soudci prý závažně pochybili a upřeli nejviditelnější tváři celosvětové kauzy MeToo právo na spravedlivý proces.   Dle mnohých předem prohranou „válku“ se producent snaží zvrátit drobnými vítěznými bitvami. Jeho pověst už je ale dávno zničená. […]
Svět zločinu
Woody Allen: Stín obvinění ze zneužití v životě slavného režiséra
Woody Allen, uznávaný hollywoodský režisér a scenárista, čelí vážným obviněním z obtěžování a zneužití své adoptivní dcery Dylan. Přestože byl v roce 1993 zproštěn obvinění po vyšetřování, která nenašla dostatek důkazů pro trestní stíhání, v průběhu let se kauza znovu a znovu otevírala. Allenova dřívější aféra se Soon-Yi, také adoptivní dcerou jeho bývalé partnerky Mii […]
Svět zločinu
Robert Downey Jr.: Rok a půl v base a hollywoodský splněný sen
Příběh Roberta Downeyho Jr. je dokonalým příkladem toho, jak se z temnoty může vzejít k světlu. Jeho boj s drogovou závislostí nebyl snadný, ale nakonec se stal jednou z největších hvězd Hollywoodu. Robert Downey Jr. je dnes známým jménem v Hollywoodu, ale jeho cesta k úspěchu byla plná peripetií a bojů s drogovou závislostí. Přestože […]
Svět zločinu
Bill Cosby: Propuštění z vězení po procesních chybách
Bill Cosby, někdejší hvězda americké televize, byl v červenci 2021 propuštěn z vězení kvůli procesním chybám, které vedly k jeho odsouzení v roce 2018 za sexuální napadení. Tento krok vyvolal šok mezi více než šedesáti ženami, které ho obvinily ze sexuálního obtěžování. Přestože byl Cosby odsouzen za zdrogování a znásilnění Andrey Constandové, verdikt byl zrušen, […]
reklama
historie
Synové hor Hanč a Vrbata: Tragédie v ledovém pekle
Lyžařský závod v roce 1913 zaplatí životy dva výborní sportovci a sokolové, Hanč a Vrbata. Zatímco jeden možná přeceňuje síly, nebo jenom přeslechne volání po přerušení závodu kvůli nepřízni počasí, druhý se ho snaží zachránit. Kvůli mlze a chybějícímu oblečení ale nakonec zahynou oba.   Bohumil Hanč je sportovec, lyžař a běžec na lyžích. V […]
Volant patří první dámě Haně Benešové
„Řídit budu já,“ prohlásí sebevědomě emancipovaná první dáma Hana Benešová a její manžel Edvard Beneš poslušně usedne na místo spolujezdce. Nezávislá žena Hana Benešová (1885–1974), která je ale zároveň pro svého muže prezidenta Edvarda Beneše (1884–1948) obrovskou oporou, si řidičský průkaz sice udělala až ve svých 50 letech, ale autům zcela propadá. V roce 1937 […]
Hagia Sofia: Byzantský klenot i důvod ke sporům
Rozměry symbolu Istanbulu s nepřehlédnutelnou kopulí by byly impozantní i pro jakoukoliv moderní stavbu. Ty však obsahují ocelové prvky, které ikonická Hagia Sophia rozhodně nemá. Co však má, jsou pohnuté osudy: byl to křesťanský chrám, mešita, muzeum a nově je opět mešitou. A to budí vášně! Hagia Sofia, tedy Chrám Boží moudrosti, okrašluje turecký Istanbul […]
Benešovy dekrety: Ostře sledované zákony
Ač se to tak ze zpráv v tisku může zdát, Benešovy dekrety nejsou o vyhánění Němců, nejsou legalizací pomsty a už vůbec nejsou dílem jednoho muže. Prezidentské dekrety, označované jako Benešovy, jsou právní normy vydávané exilovou vládou během druhé světové války a krátce po jejím skončení. Přestože většina jich už dávno ztratila platnost, stále budí […]
historie
Tajemná mystika koruny českých králů: Navždy patří svatému Václavovi
České korunovační klenoty jsou bezesporu naším národním symbolem. Největší pozornost však právem vzbuzuje koruna svatého Václava. Tu nechal v roce 1346 zhotovit Karel IV. pro svoji korunovaci českým králem, jež proběhla roku 1347. Karel IV. (1316-1378), jenž se také zabýval mystikou, zasvětil korunu svatému Václavovi, patronu české země. Koruna tak byla v podstatě určena přímo […]
Proč se Britové dozvěděli o kapitulaci Němců s dvanácti hodinovým zpožděním?
Kde podepsali Němci na konci druhé světové války kapitulaci?  Bylo to v Berlíně, nebo ve Francii?  Prameny uvádějí obě možnosti… A obě jsou pravdivé. Za bernou minci můžeme označit obě informace, protože k podepsání německé kapitulace došlo dvakrát. Poprvé ve francouzské Remeši 7. května 1945 ve 2 hodiny a 41 minut. Listinu tehdy parafuje německý generál […]
Vůz Klementa Gottwalda se musel prodlužoval kvůli tlusté první dámě
Luxus na kolech miluje i Klement Gottwald. Po nástupu do úřadu usedá do vozů značky Daimler, které na Pražském hradě zůstaly po Edvardu Benešovi. Jenže jako správný komunista je Klement Gottwald (1896‒1953) považuje za buržoazní vymoženost. Nepřipadá v úvahu, aby v nich reprezentoval socialistické zítřky. Chová se jako stín Josifa Vissarionoviče Stalina (1878‒1953). Je tedy […]
Sežrali slavného francouzského objevitele domorodci?
Na širé moře Verrazzano vyplouvá na podzim roku 1523 se čtyřmi loděmi. 17. ledna 1524 však u mysu Fear v dnešní Severní Karolíně přistane jenom Dauphine, další dvě plavidla zničila bouře, třetí potopili Španělé. Mořeplavec Giovanni da Verrazzano (1485–1528) pluje do Nového Světa z pověření francouzského krále Františka I. (1494–1547), který by si z nově objevených zemích […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rudá planeta osmažená sluneční bouří
21stoleti.cz
Rudá planeta osmažená sluneční bouří
Není to tak dávno, co rozsáhlé sluneční bouře významně narušily pozemskou magnetosféru, čehož důsledkem byla polární záře viditelná i v našich zeměpisných šířkách. Několik dní po světelné show na Zemi
Ovocný dort s marcipánem
tisicereceptu.cz
Ovocný dort s marcipánem
V Británii se s oblibou podává ovocný dort simnel. Ingredience 400 g rozinek 50 g kandovaných třešní 80 g kandované kůry z citronu a pomeranče 230 g hladké mouky 1 lžíce prášku do pečiva šp
Byla chyba, že jsem nerozuměla řeči květin
skutecnepribehy.cz
Byla chyba, že jsem nerozuměla řeči květin
Ten kluk byl tak nesmělý! Snažil se ke mně hovořit květinami, já ho ale nepochopila. Pozdě mi došlo, co chtěl říct. Jako mladá jsem měla kolem sebe nápadníků hodně, já si ale nevybrala dobře. Zvítězil Jarda. S ním jsem si pořídila děti a trpce toho litovala. Byl to opilec. Jak čas šel, čím dál víc jsem myslela
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Uvalil papež klatbu na Přemyslovce?
historyplus.cz
Uvalil papež klatbu na Přemyslovce?
Jeho volba nebyla jednomyslná. Vladislav II. ví, že si vládu nad knížectvím bude muset upevnit. Nejdříve zakročí proti moravským příbuzným. Vladislava Olomouckého, svého nejvážnějšího soka v boji o moc, zbavuje vlády nad jeho údělem. Konrád Znojemský a Vratislav Brněnský pak uznají jeho svrchovanost. Ovšem jen dočasně… Ve snaze posílit svou moc se v prvních měsících
Co Preisse budí ze spaní?
nasehvezdy.cz
Co Preisse budí ze spaní?
Herec Viktor Preiss (77) se nedávno svěřil, že má problémy se spánkem. Dodnes ho prý děsí traumata z minulosti, kvůli kterým se mu nedaří usínat! Pronásledují ho věci, které už dávno prožil, přesto
Zabijáci z říše rostlin: Ya-te-veo
enigmaplus.cz
Zabijáci z říše rostlin: Ya-te-veo
Rozleptané torzo lidského těla, tlející kozí zdechlina nebo rozdrcená dětská lebka Při prvním pohledu si nejspíš každý řekne, že jde o výsledek běsnění šíleného vraha nebo krví posedlého maniaka. P
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Miss Tourism World Czech Republic 2024: Večer spojující krásu, podnikání a charitu se blíží
iluxus.cz
Miss Tourism World Czech Republic 2024: Večer spojující krásu, podnikání a charitu se blíží
Agentura Black&White Productions ve spolupráci s Restaurantem Střelecký ostrov pořádá dne 27. června 2024 jedinečnou událost – Miss Tourism World Czech Republic 2024. Tato prestižní akce slibuje n
Klid a zuby v teple…
nejsemsama.cz
Klid a zuby v teple…
Nemůžete si vychutnat studený nebo horký drink, zmrzlinu nebo kyselou okurku bez nepříjemného trnutí či bolesti? Pak máte citlivé zuby. Citlivost zubů trápí spoustu lidí, a to i když o svůj chrup dobře pečují. Mezi příčiny patří opotřebení zubní skloviny, ustupování dásní a odhalení zubních krčků, nešetrné bělení, někdy i neléčený kaz. Na co zub reaguje? Asi nejběžnější je citlivost
Bytové doplňky ve zvířecím kožichu
panidomu.cz
Bytové doplňky ve zvířecím kožichu
Motivy zvířat v interiéru nemusejí být kýčovité, stačí zvolit správný vzor a materiál a z domova vykouzlíte místo s nádechem exotiky. Mezi zvířecími vzory si vyberte jen jednoho favorita, který se vám opravdu líbí. Velmi efektní bývá například motiv leoparda nebo zebry. Pravidlem však bývá nekombinovat jej s dalšími zvířecími vzory a hledat vkusné kousky.