Domů     Zabijáci sexuálních otrokyň: Manželé loví a vraždí dívky
Zabijáci sexuálních otrokyň: Manželé loví a vraždí dívky
1.10.2023

Inteligentní a talentované Charlene Williamsové se změní život poté, co potká o deset let staršího Geralda Gallega. Vezme si ho za muže a dvojice spolu zažívá spoustu dobrodružství. To se nese v duchu těch nejodpornějších zločinů. 

Ani jeden z jejích rodičů není žádný hlupák.

Charlene Williamsová, později Gallegová, se narodí 10. října 1956 v kalifornském Stocktonu Charlesovi, řediteli jedné národní firmy s potravinami, a Mercedes, vedoucí prodejny.

Malá Charlene nemá žádné sourozence, kteří by ji podporovali, milovali, pomáhali jí se studiem. S učením však pomoc nepotřebuje. Je velmi inteligentní, avšak s disciplínou a morálkou už je to horší.

Dívka je sice excelentní houslistka, naměří jí IQ přes 160 bodů, ovšem nic z toho za ni školu neudělá. S odřenýma ušima dokončí střední, na vysoké se jen otočí.

Mluví se o ní jako o rozmazlené a problémové dívce, která má na starosti něco úplně jiného než vzdělávání. A tím něčím jsou sexuální zážitky, alkohol a drogy.

Na první pohled spořádaný páreček, ve skutečnosti bestiální vrazi s naprostou neúctou k lidskému životu. FOTO: Getty Images
Na první pohled spořádaný páreček, ve skutečnosti bestiální vrazi s naprostou neúctou k lidskému životu. FOTO: Getty Images

Otec je vrah, matka prostitutka

Není jasné, kolik a jakých partnerů vystřídá, ví se však, že se dvakrát vdá, dvakrát také rozvede. Má jedno dítě. Jedináčka. Stejně jako byla ona sama. Je jí 21 let, když potkává o deset let staršího Geralda Gallega.

Do očí si ti dva poprvé pohlédnou v září 1977 v zašlém baru v Sacramentu. Městě, které je nějakých 80 kilometrů vzdálené od Charlenina rodného Stocktonu. Gerald na mladou ženu působí jako milý, slušný chlapík.

Charlene pochopitelně netuší, že je problémový už od nějakých šesti let, že už byl třiadvacetkrát zatčen – za loupeže a sexuální zločiny. Třeba v pouhých třinácti letech zneužil šestiletou dívku. Charlen v tu chvíli neví nic o jeho rodině.

Netuší, že jeho otce popravili v plynové komoře za vraždu dvou policistů a že jeho matka byla prostitutka. Dvacátnice také neví, že je sedmkrát rozvedený, má dvě dcery a jednoho syna. To vše ale již brzy zjistí.

Dívky naláká na jointa

Geraldovi se každopádně malá blondýnka velmi líbí. Během několika dnů už jí posílá tucet růží s kartou s nápisem „velmi milé dívce“. Během pár týdnů je ruka v rukávu. Pár spolu žije. Gerald stanoví jasná pravidla.

Charlene bude dál pracovat jako prodavačka v supermarketu a bude oba živit. Rozhodne, co přesně si bude žena oblékat. Také má přísný zákaz mluvit mu do jeho pletek s jinými ženami.

Co by jiné okamžitě rozporovavaly, od čeho by utíkaly, Charlene považuje za vzrušující a vítané. V červenci 1978 zjišťuje, že s Geraldem čeká dítě. Třicátníka tím ale jen rozčílí. Svůj postoj k jejímu těhotenství ale ještě nedává příliš najevo.

Má v hlavě úplně jiné myšlenky. Týkají se jeho sexuálních fantazií, které chce co nejdříve proměnit v realitu. A k tomu také dojde hned 11. září, kdy Charlene vyšle na lov. V nákupním středisku žena osloví dvě teenagerky a naláká je na marihuanu.

Rhondu Schefflerovou (17) a Kippi Vaughtovou (16) přivede k zaparkované dodávce. Dívky do ní nastoupí, natěšené na uvolňující zážitek. Ten brzy přijde. Ovšem ne pro ně. Uvnitř auta už totiž netrpělivě čeká Gerald s pistolí v ruce.

Otazníkem i nadále zůstává, nakolik se Charlene podílela na zneužívání a vraždění nevinných obětí. FOTO: Getty Images
Otazníkem i nadále zůstává, nakolik se Charlene podílela na zneužívání a vraždění nevinných obětí. FOTO: Getty Images

Obě zastřelí

Dívky si musejí lehnout, chlap jim sváže ruce i nohy lepicí páskou. Charlene hlídá. Dvojice pak se svými oběťmi odjíždí do klidnějších míst. Tam si Gallega obě zajatkyně odvede do soukromí a dlouhé hodiny je znásilňuje.

Potom je dovleče zpátky do auta, kde má celou dobu čekat Charlene. „Neptej se mě na nic, nebudu ti lhát,“ pronese stroze. Dodávka odjíždí na jiné místo. Tam chlap nařídí Rhondě a Kippi, aby vystoupily. Sotva tak učiní, zastřelí je.

Pouhé dva dny po dvojnásobné vraždě přikáže Galleg Charlene, aby šla na potrat. A ona to udělá… Koncem měsíce se rozezní svatební zvony. Pár se vezme.

Nic na tom nezkazí obvinění, které proti Gallegovi vznese jeho vlastní dcera, jež tvrdí, že ji táta od dětství znásilňoval. Muž to nehodlá řešit a raději se stěhuje se svou novou ženou do texaského Houstonu. Nechá si říkat Stephen Feil.

Naláká je na brigádu

Na 24. června 1979 Gallega naplánuje další únos. Na výstavě v Nevadě vybere Charlene dvě dívky. Brendu Lynne Juddovou (14) a Sandru Kay Colleyovou (13). Slečnám nabídne peníze za distribuci letáků. Kde je má? V autě.

Dívky ji následují. Čeká je prakticky totéž co Rhondu s Kippi. V září téhož roku se už manželé „Feilovi“ vracejí do Sacramenta a brzy nato rozjíždějí ještě větší vražedné šílenství.

Sacramento, 24. dubna 1980. Stacy Ann Redicanová (17) a Karen Chipman-Twiggsová (17) zmizí ze supermarketu. Jsou nalezeny mrtvé. Sexuálně zneužité, ubité k smrti.

V květnu Charlene Gallegovi oznamuje, že bude tatínkem, že opět čeká dítě. Radosti a objetí se nedočká. Dne 1. června se dvojice bere podruhé. Tentokrát jako manželé Feilovi.

S Geraldem to nakonec dobře neskončí. FOTO: Getty Images
S Geraldem to nakonec dobře neskončí. FOTO: Getty Images

Porodí za mřížemi

Je 6. června 1980. V Gold Beach v Oregonu je při stopování unesena těhotná Linda Teresa Aguilarová (21). Je zavražděná tupým předmětem, pohřbena v mělkém hrobě.

Opět Sacramento, 17. července 1980. Virginia Mochelová (31) je unesena z parkoviště před svou prací. Je uškrcena. Poslední útok zvrhlého páru přichází počátkem listopadu. Tentokrát je ale lovcem Gallega.

Na okraji ulice v Sacramentu vidí postávající dvojici.  Craiga Millera (22) a jeho snoubenku Mary Elizabeth Sowersovou (21). Zabiják vyskočí z auta, namíří na ně pistoli a unáší je. Oba nakonec zabije.

Netuší však, že jej při únosu viděl kamarád dvojice, zapamatoval si SPZ Gallegova auta a předal informace policii. Vrah s manželkou sice zjistí, že po nich strážci zákona jdou, a utečou do jiného státu, ale v půli listopadu jsou stejně dopadeni.

Dne 17. ledna 1981 Charlene ve vězení porodí Geralda Armonda Gallega juniora. Dítě dostávají do péče její rodiče. Stejně nejspíš kdysi skončil i její první potomek.

Charlen už je na svobodě

Charlene, aby se vyhnula trestu smrti, svědčí proti manželovi. Výměnou za to je odsouzena k šestnácti letům a osmi měsícům vězení. Pokud bude spolupracovat, nesmí být proti ní vzneseno obvinění v žádném jiném státě. A jak se domluví, tak se také stane.

Na Gallegu ovšem čeká verdikt nejvyšší – trest smrti. Marně se snaží pomalu každý rok volat po zmírnění trestu. V srpnu roku 1997 se čtyřicetiletá Charlene dostává na svobodu. Její „milý Gerald“ dál čeká na popravu. Nedočká se. V roce 2002 umírá na rakovinu.

Je mu 56 let. Charlene dnes pravděpodobně stále někde žije, je jí 66 let. Dodnes se mnoho lidí ptá, jestli tahle bisexuální žena vrahovi „pouze“ pomáhala, anebo se na krveprolití také podílela.

Stejně tak si možná někdo položí otázku, kam se podělala její genialita a k čemu jí vlastně v životě byla.

Foto: viz popisky, úvodní fotografie: California Department of Corrections/Creative Commons/Public Domain
reklama
Související články
Svět zločinu
Postaršímu miliardáři zmizí žena před nosem
V zasněžených ulicích východního Osla se zvedá vítr. Vhání chodcům do očí bílý poprašek. Zavane až k okraji bytových domů, kde stojí vila jednoho z nejbohatších Norů. Tom Hagen (69) si nepotrpí na přehnanou okázalost. Odmala je mu vtloukáno do hlavy, aby se svými úspěchy příliš nechlubil. Jeho dům je sice velký, ale jednoduchý. Ve svém věku už […]
Svět zločinu
Vůdkyně kultu ubije oběti paličkami
V 90. letech minulého století má japonská žena jménem Sačiko Etoová (65) mnoho následovníků. Stojí v čele kultu, jenž uctívá její mystické síly. Podle jejích stoupenců dokáže z lidí vymítat ďábla. Nepoužívá při tom modlitby a symboly, ale speciální bubenické paličky. Sačiko paličkami sví zákazníky bije, dokud z nich všechno zlo nevyžene. V lednu 1995 však její praktiky definitivně […]
Svět zločinu
Albert Fish: 120 dní Sodomy je proti němu čajíček…
Britská spisovatelka a muzikanta Charlotte Greigová (1954–2014) považuje za hlavní zdroj inspirace pro Hannibala Lectera amerického natěrače a neuvěřitelně perverzního sadistického vraha Hamiltona Howarda „Alberta“ Fishe (1870–1936). U Fishe není kanibalismus žádná výjimka. „Měl jsem předek těla s kousky, které mám nejradši. Jeho ptáčka, varlata a roztomilý, pěkně baculatý zadeček, abych si ho mohl upéct […]
Svět zločinu
Čtyřnásobný vrah Robert Maudsley: Na svobodě vraždí jen jednou
Britskému sériovému zabijákovi Robertu Johnu Maudsleymu (*1953) se přezdívá skutečný Hannibal Lecter. Je nadprůměrně inteligentní, miluje klasickou hudbu, a když se zeptáte jeho známých, vylíčí vám ho všichni jako vtipného a zdvořilého společníka, který byl vždy každému nápomocen.   Přesto svůj život zřejmě již dožije ve speciální cele o rozměrech 5,5 × 4,5 metru. V […]
reklama
historie
Proč křesťané odmítali spalovat své mrtvé?
Smuteční průvod pomalým krokem za zpěvu smutečních písní míří na hřbitov. Tam už je připravena navršená hranice. Oblečeného nebožtíka na ni položí. Příbuzní zažehnou oheň. „Po spálení hranice a těla buď hned, nebo na druhý den sebrali pozůstalí popel s opálenými zbytky kostí, zbraní, šperků buď prostě na hromádku, nebo jej vsypali do popelnice, kterou […]
Češi štvali císaře písní Kde domov můj
Vládnutí své velké zemi František Josef I. chápe hlavně jako vyřizování spousty listin. Pevně věří, že právě tohle od něho očekávají jeho poddaní, kterých je celkem asi 50 milionů. Lidé se mu snaží projevovat loajalitu, a to platí dokonce i pro rebelantské Čechy. Například jen pár dní po nezdařeném atentátu na jeho osobu (proběhl 18. […]
Malárie a stavba Panamského průplavu
Jedna z nejvýznamnějších infekčních nemocí, která i dnes zabíjí až půl milionu lidí ročně, malárie ovlivnila i stavbu Panamského průplavu, jenž spojuje Atlantský a Tichý oceán. Jeho budování však neprobíhalo bez komplikací.   Kanál je dlouhý téměř 82 km, lodím jeho proplutí trvá 8 až 10 hodin. Jeho otevření významně zkrátilo lodní dopravu. Dříve musela loď […]
Čím pruský kancléř Otto von Bismarck rozzuřil Francouze?
Zklamání. I tak se dají popsat pocity Francouzů, když Rakousko prohraje v roce 1866 válku s Pruskem. Mnohem raději by byli, kdyby válečné štěstí stálo při Vídni. Pruské vítězství a rychlé uzavření míru mezi oběma zeměmi považují za vlastní selhání. Francouzský císař Napoleon III. (1808–1873) chtěl v tomto sporu hrát prostředníka. Počítal s tím, že si za tuto pomoc […]
reklama
záhady a tajemství
Kdo objevil Velikonoční ostrov?
Do všudypřítomného štěbetání ptáků v subtropickém pralese se prvně ozvou lidské hlasy. A tak, zatímco u nás vládne přemyslovský kníže Spytihněv I. (asi 875–915), začíná kolem roku 1200 daleko v Pacifiku pozvolná kolonizace ostrůvku o rozloze 163 km².   Připomíná ráj na zemi. Stabilní klima, teplota slabě nad 20 stupňů Celsia, o chlup méně srážek, […]
Záhadní jezuité v Čechách: Nelegální majetek se v Klementinu nenašel, ale provázela je špatná pověst
Muž v černém hábitu zaklepe na dveře malého zednického domku kousek od Vltavy. Když se z nitra ozve rozpačitá pobídka ke vstupu, vezme za kliku. Cizinec sáhne do kapsy, vytáhne z ní kovově lesklý peníz a přisune ho zedníkovi před oči. „Nechtěl bys další?“ zeptá se. Když zedník kývne, muž ho pobídne, aby si vzal své nástroje a […]
Tajemné megality: Dávné stavby sloužily k obřadům i věštění
Megalitických staveb zhotovených z hrubě opracovaných kamenů se po světě vyskytuje spousta. Jde o první částečně zachovalé budovy pocházející z období paleolitu (do 11 000 př. n. l.), neolitu (do 5200 př. n. l.), a starší doby bronzové (do 1550 př. n. l.). Za úplně nejstarší se považuje maltský, pocházející z období cca 6500 let př. n. l. […]
Mytologický zrod run: O jejich šíření se měl postarat Bůh Ódin
„Tu se mi dobře začalo dařit, magické jsem moudrosti nabyl, slovo za slovem hledalo slovo,“ popisuje Ódinův stav vytržení Starší Edda, sbírka severských mytologických a hrdinských písní, jejíž opis objevili roku 1645 v islandské vesnici Skálholt. Kdy a kde tyto písně vznikly, ale není jasné. Autorem některých veršů, zvaných Výroky Vysokého (Hávamál), je však údajně sám […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tajemná zeď Ahu Vinapu: Inspiruje se inckým stavitelstvím?
enigmaplus.cz
Tajemná zeď Ahu Vinapu: Inspiruje se inckým stavitelstvím?
Muži hromadí kameny a zeminu, se zadní částí si dají záležet a promění ji ve stabilní zeď. Ta je ve většině případů orientovaná k moři. Pak prostranství u zdi zarovnají a vydláždí plochými kameny nebo
VÁNOČNÍ JARMARK.
epochanacestach.cz
VÁNOČNÍ JARMARK.
Tradiční vánoční jarmark v Mnichově Hradišti s bohatou nabídkou vánočních dárků a pochutin ve stáncích se uskuteční 9. prosince na Masarykově náměstí. Můžete očekávat pestrý kulturní program místních škol, spolků a kapel na pódiu před budovou radnice. http://mnhradiste.cz
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
epochalnisvet.cz
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
Na oběžné dráze Země je v posledních letech dost rušno. Pohybuje se po ní totiž již několik tisíc satelitů. Podle záhadologů má být jedním z nich také Black Knight, tedy Černý rytíř. Na nebi byl údajn
Synův otec se náhle objevil
skutecnepribehy.cz
Synův otec se náhle objevil
Lhala jsem a nikdy nepřiznala, kdo je synův otec. Netušili to ani moji rodiče! Minulost mě doběhla a já stála před rozhodnutím, zda přiznat pravdu. Těhotenství jsem tajila až do sedmého měsíce. Bála jsem se tehdy, že mě můj přísný otec donutí jít na potrat. Možná že právě ta jeho přísnost mě přivedla do náručí o rok staršího
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
iluxus.cz
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
Lyžařský ráj David Sport představuje snow couture kolekci luxusní značky GOLDBERGH, kterou si díky jedinečnému stylu, špičkové kvalitě a dokonale funkčnímu zpracování oblíbila i řada módních osobností
Dočkají se psi medikamentů pro svou dlouhověkost?
21stoleti.cz
Dočkají se psi medikamentů pro svou dlouhověkost?
Sedm, deset, v lepších případě dvanáct nebo šestnáct let. Tak dlouho se zpravidla dožívají naši psí společníci. A nejen chovatelé, ale i vědci se ptají: Šla by tato doba prodloužit? Při vší úct
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Žádost o ruku na spadnutí?
nasehvezdy.cz
Žádost o ruku na spadnutí?
Zamilovali se do sebe na první pohled, a čím déle spolu jsou, tím je jejich láska silnější. Herec ze seriálu Zlatá labuť Adam Vacula  (36) se netají tím, že je půvabná kuchařka Veronika Beskydiarová (
9 nejděsivějších jezer USA – Tady si zaplavete s přízraky a démony nejen na Halloween!
enigmaplus.cz
9 nejděsivějších jezer USA – Tady si zaplavete s přízraky a démony nejen na Halloween!
Kdo umí plavat, ten se zpravidla s radostí rozběhne do každé lákavě působící vodní plochy. Jenže někdy bývají zatraceně zrádné! O život vás může připraven nejen neznalost hloubky, ale možná i jevy či
Lukáš Langmajer: Někdy přemýšlím až moc…
panidomu.cz
Lukáš Langmajer: Někdy přemýšlím až moc…
Přemýšlivý čtyřicátník. Introvert. Mluví potichu, váží každé slovo. Miluje svou rodinu. Má rád rychlá auta. A má rád divadlo. „Měl jsem sen dělat kumšt a ten sen se mi plní…“ Lukáš Langmajer je Plzeňák. Vyrůstal jako nejmladší v rodině plzeňského muzikanta, sbormistra a operního a operetního zpěváka Jiřího Langmajera a jeho paní. Má o čtrnáct
Gejzírové pole na Islandu: Voda horká až 97 stupňů
21stoleti.cz
Gejzírové pole na Islandu: Voda horká až 97 stupňů
V krátkém létě zelené planiny, jinak zaledněná krajina, kde strom bývá vzácnější než vegan ve lví smečce, plná ostrých zlomů, připomínajících, že zdejší terén vznikl teprve nedávno. Takový je Island.