Skip to content
reklama

Whitney Houston a její dceru čeká stejný osud: Vana, drogy a špatní muži

Na posteli leží nádherné šaty, ale všude je ticho. Když asistentka nahlédne do koupelny, strne. Whitney leží tváří dolů ve vaně plné vody. Není jí pomoci. O tři roky později stejně skončí i její dcera.

V sobotu 11. února 2012 ve 23:35 vstupuje do apartmá zpěvačky Whitney Houstonové (1963–2012) v hotelu Beverly Hilton osobní asistentka Mary Jonesová. Když nahlédne do koupelny strne. Je plná vody z přetékající vany, kde vidí zpěvaččino bezvládné tělo ležící tváří dolů.

Okamžitě ji obrací a volá osobního strážce Raye Watsona, který je v hale před pokojem. Pokouší se o resuscitaci a volají 911. Je to marné. Druhý den už na předávání cen Grammy nevystoupí. Místo toho se do světa rozletí zpráva o její smrti.

Pitva objeví v jejím těle stopy léků proti úzkosti Xanax a Benadryl, taky Flexerilu na uvolnění svalů, a navíc kokain a marihuanu. Smrt podle lékařů nastala následkem kombinace léků a drog, kterou jistilo utopení.

O pouhé tři roky později potkává stejný osud i její dceru, Bobbi Kristinu Brownovou (1993–2015), když ji 31. ledna 2015 najdou v bezvědomí ve vaně. I v její krvi je koktejl alkoholu, léků a drog. V nemocnici stráví půl roku v kómatu než 26.

července 2015 umírá na lobární pneumonii aniž by nabyla vědomí.

Whitney Houston v roce 2009 (Asterio Tecson, CC BY-SA 2.0, commons.wikimedia)

Svatba jako jed

V roce 1993 je Whitney Houstonová na vrcholu. Zlato v hrdle žene prodeje jejích alb do závratných výšin a hudební ceny se jen hrnou (během života jich získala 415). Další slávu jí přináší hlavní role v romantickém thrilleru Osobní strážce. Potom však přichází osudová chyba. Svatba s raperem Bobbym Brownem (*1969), feťákem s násilnickými sklony, který má každou chvíli potíže se zákonem a žárlí na slávu své ženy. A tak ji mlátí, psychicky terorizuje, a také ji stáhne do pekla těžké drogové závislosti.

Kariéra se hroutí, spíše než nové hity teď zásobuje svět skandály, ve kterých hrají hlavní roli hádky, alkohol, drogy, domácí násilí, nevěry. Prodeje padají, ovšem zdaleka ne tak strmě jako její schopnost veřejně vystupovat.

Absolvuje několik odvykacích kůr, mezi nimiž se pokouší o návrat na výsluní. Dopadá to však tragicky. Na pódiu působí mdle, selhává jí hlas, řada koncertů musí být zrušena. Smutný konec kariéry? Zatím ne, ale rychle se blíží.

blank
Hotel, který se pro zpěvačku stal poslední zastávkou na životní pouti (Minnaert, volné dílo, commons.wikimedia)

Ani všechny peníze světa

Když se Whitney s Brownem konečně v roce 2007 rozvede, je pozdě. Pro Whitney i pro její dceru. Narušené pouto mezi nimi se sice obnovuje, jenže nestačí to, aby je vytáhlo z maléru. „Bobbi v podstatě neměla šanci,“ říkají její přátelé.

Odmalička vyrůstá v rodině, která přes všechny peníze není tím šťastným a bezpečným místem, které děti potřebují. Drogy, alkohol, křik, násilí, nevěry, vše navíc násobeno bulvárem, který z divokého manželství nasává tuny špíny pro ukojení svých čtenářů.

„Někdy byla Whitney tak mimo, že se o dítě několik dnů nikdo nestaral. Tohle s vámi udělají drogy, a nezáleží na tom, jak moc jste bohatí. Závislý je prostě závislý,“ konstatuje jedna z rodinných kamarádek.

blank
Její dcera Bobbi Kristina Brownová skončí o tři roky později stejně jako matka – ve vaně (Asterio Tecson, CC BY-SA 2.0, commons.wikimedia)

Konec ve vaně

Bobbi odmalička vidí jak rodiče berou drogy, přihlíží jak otec matku mlátí a nikoho nepřekvapí, když také začne brát drogy. Aby toho nebylo málo, najde si přítele Nicka Gordoga (*1995), který je stejný surovec jako její otec, a ani on pro ránu nejde daleko.

Když na něj 30. ledna podá trestní oznámení, za to že vykrádá její bankovní účet (po matce zdědila přes 115 milionů dolarů), je pozdě na záchranu. Když ji najdou, má tělo plné modřin a podle obžaloby to je právě Gordog, kdo jí podal smrtící koktejl drog, a pak jí dokonce držel hlavu pod vodou.

„Chtěl zničit její mozek, aby ho nemohla žalovat,“ jsou přesvědčeni její přátelé. Ne náhodou ho soud učiní odpovědným za její smrt.

Foto: commons.wikimedia, titulka: pxfuel
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články