Skip to content

Šokující zpráva: Vědci možná mají definitivní důkaz o existenci mimozemšťanů!

Astronomové jsou již několik měsíců jako na trní. Může za to vzdálená hvězda pojmenovaná Tabby, jejíž světlo záhadným způsobem kolísá. Může za to nějaká vyspělá civilizace?

Téměř 1500 světelných let vzdálená hvězda nacházející se mezi souhvězdím Labutě a Lyry je velkou záhadou. Data ze sondy Kepler, která pátrá po potenciálně obyvatelných planetách, totiž ukazují, že světlo hvězdy zvláštním způsobem kolísá, což znamená, že jí něco opakovaně zakrývá.

Nedávno se navíc ukázalo, že frekvence kolísání světla se zrychluje a síla záření navíc (na vesmírné poměry) extrémně rychle klesá.

Sonda Kepler
Sonda Kepler

Vědci už vyloučili řadu teorií, co za tím stojí, a stále více se tak mluví o té nejzajímavější – mimozemské aktivitě. Vzdálená vyspělá civilizace prý mohla kolem hvězdy postavit zařízení, které z ní odčerpává energii.

Zatím nezbývá než čekat.

Nyní nezbývá než čekat na další data.
Nyní nezbývá než čekat na další data.

Astronomové díky crowdfundingové kampani vybrali 100 tisíc dolarů, které zaplatí další využívání Las LCOGT, což je soustava teleskopů rozmístěných po celém světě. Další informace o chování hvězdy tedy budou přicházet.

Existují mimozemšťané?
Existují mimozemšťané?

Foto: www.ancient-code.com, gizmodo.com, www.nasa.gov, wikipedia
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články