Skip to content

Výzkum: Lidské tělo je plné erotogenních zón

Mnoho překvapení neurologům připravila nová studie, v níž se vědci snažili zodpovědět řadu otázek souvisejících s erotogenními zónami na lidském těle.

Zajímavým zjištěním výzkumu britských vědců bylo zjištění, že většina zkoumaných nepovažovala za sexuálně přitažlivá chodidla. Tři čtvrtiny účastníků studie jim daly nejnižší, nulovou známku, což chodidla zařadilo na úroveň kolen.

PLAYBOY LIVEPIX SYBAKAOS @ WWW.HQXP.NET
Muži a ženy sestavili 41 částí těla, na které se vědci ptali, v pozoruhodně podobném žebříčku.

Vědce rovněž zaujala značná vzájemná souvztažnost hodnocení, které účastníci studie poskytovali bez ohledu na svůj věk, pohlaví, sexuální orientaci, národnost či rasu. Muži a ženy sestavili 41 částí těla, na které se vědci ptali, v pozoruhodně podobném žebříčku.

Na jeho špici byly pochopitelně pohlavní orgány a spolu s nimi rty, uši a vnitřní strana stehen, následované v těsném závěsu lopatkami.

04
Lidská sexualita je jedním z nejoblíbenějších témat výzkumných záměrů. To však asi málokoho překvapí.

Podstatnějších rozdílů v hodnocení obou pohlaví byla jen hrstka. Například ženy ponechaly prakticky bez povšimnutí zadní stranu nohou, zatímco muži tuto část ženského těla řadí na stejnou úroveň erotičnosti jako ženské uši, zjistili vědci.

02
Ústa se v pomyslném žebříčku erotogenních zón objevila vysoko

Foto: sodahead
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …