Domů     Vyvraždil princ z Nepálu půlku rodiny?
Vyvraždil princ z Nepálu půlku rodiny?
16.2.2018

Byla to láska, jaká se nevídá. Budoucí vládce a korunní princ 26milionového Nepálu se v roce 2000, během svých studií v Londýně, zamiluje do o dva roky starší krajanky. Je to vysoce postavená šlechtična. Jeho rodina však sňatku nepřeje.

Zejména matka Dipendry Bir Bikrama Shaha (29), královna Aishwarya, je striktně proti tomu, aby se syn s touto vzdělanou a vlivnou ženou oženil.

Dipendra, zvaný Dai, majitel černého pásu v karate a náruživý kuřák hašiše, se s tím odmítne smířit. Tento spor vyústí v rodinný masakr, jaký nemá v dějinách Nepálu obdoby.

Zlobu posiluje drogami

Dipendrova obliba ve zbraních byla všeobecně známá.
Dipendrova obliba ve zbraních byla všeobecně známá.

Hádky dojdou svého vrcholu 1. června 2001 v královském paláci Narayanhity v nepálském hlavním městě Káthmándú. Královská večeře toho dne neprobíhá nejklidněji. Dai se s verdiktem své rodiny nehodlá smířit. Pije jako duha a alkohol prokládá hašišem.

Zanedlouho je ve stavu naprosté nepříčetnosti. Král to pozoruje se znepokojením. Nakonec zasáhne. Přikáže synovi, aby opustil slavnostní tabuli a dál již nepůsobil pohoršení.

Jeho další syn, princ Nirajan, odvede s pomocí svého bratrance Parase opilého příbuzného do jeho pokojů.

Přinese si celý arzenál

Rodina možná doufá, že se Dai ze všeho vyspí a ve střízlivém stavu lépe pochopí argumenty, proč pro něj Devyani Ranaová není dobrá partie. Jenže to se nestane, protože asi o hodinu později se princ do hodovní síně vrátí.

Nese těžkou tašku plnou svých oblíbených zbraní. Má s sebou italskou brokovnici Franchi SPAS-12, přinese si i německý samopal Heckler & Koch MP5, populární mezi zásahovými jednotkami po celém světě.

Vlastní také útočnou pušku M-16, známou součást americké výzbroje z dob války ve Vietnamu.

První projektil má pro otce

Královský palác v Káthmándú.
Královský palác v Káthmándú.

Dai si počíná chladnokrevně. Vytáhne z tašky brokovnici a vstoupí do hodovní místnosti. Prvním cílem, který si vybere, je jeho otec, který ho před chvílí urazil. První ranou z brokovnice zasáhne právě jeho. Druhou ránu vypálí do stropu.

Pak se obrátí k východu. Za jeho zády vypukne chaos. Královi nejbližší se panovníkovi vrhnou na pomoc. Královna Aishwarya v té době v místnosti není. Ve chvíli, kdy se chystá vejít dovnitř, zaslechne palbu. V panice se běží skrýt.

Dohodnout se nehodlá

Král leží v krvi. Jeho bratr Dhirendra se ho pokouší udržet naživu, zatímco ostatní se v šoku pokoušejí volat pomoc. V tom zahlédnou siluetu korunního prince, která se znovu objevuje ve dveřích. Dai se vrací.

V rukou drží „černou pušku“, jak bojovníci vietnamské války přezdívali americké M-16. Dhirendra mu vyjde vstříc. Postaví se mezi něj a jeho otce. „Uklidni se, dívej se, co jsi spáchal,“ pokouší se uklidnit běsnícího muže. Dai ho zastřelí jednou ranou do hrudi z bezprostřední blízkosti.

Dusí se vlastní krví

Další na řadě je jeho švagr Kumar Khadga. Zasáhne ho několika výstřely do hrudi. Kumarova žena s křikem běží ke svému manželovi a objímá jeho mrtvé tělo.

Se slzami v očích hledí do prázdna, než ji její bratr pošle na onen svět několika ranami do zad. Pak se i ona bezvládně zhroutí. Další z přítomných mužů je rovněž Dipendrův švagr Kumar Gorakh. Vrah ho zasáhne dvěma výstřely.

Jeden projektil projde muži paží, druhý mu proletí obličejem. Muž se zhroutí. Dusí se krví a chroptí bolestí. Jeho manželka, vrahova 25letá sestra Shruti, vyběhne ze svého úkrytu a spěchá ke svému muži.

Dai ji chladnokrevně zasáhne do hrudi a ona padne mrtvá na svého manžela, který však útok přežije.

Sázka, která nevyšla

Matka Dipendry Bir Bikrama Shaha
Matka Dipendry Bir Bikrama Shaha

Králova sestra Shova Shahi zahlédne, že se ve vedlejší místnosti nachází samopal MP5, který si tam odložil její synovec. Tou dobou se ke zbrani už doplazí i smrtelně poraněný král.

V marné snaze zabránit dalšímu zabíjení mu sestra sebere zásobník. Domnívá se, že střelba skončila. Jenže nic není dále od pravdy.

Zatímco umírající král marně mačká spoušť prázdné zbraně, Dai přijde k ženě s vražedným úšklebkem ve tváři a útočnou puškou v ruce. Shova se dá na útěk. Vrah ji zasáhne devíti ranami do zad.

Celý výjev pozoruje zpoza převráceného sofa vrahův bratranec Paras, který pod tímto kusem nábytku ukryje dvě děti z královské rodiny a pravděpodobně jim tím zachrání život.

„Musela si myslet, že je to jediná zbraň, kterou Dai má, ale já jsem viděl, že jich má mnohem víc,“ vylíčí to později Paras.

Zabijáka jmenují králem

Masakr bude pokračovat ještě dlouhé minuty. Během nich zavraždí Dipendra další dvě ženy přítomné na oslavě, včetně své mladší sestry, která se pokouší přivolat pomoc mobilním telefonem. Pak vyjde zpátky do zahrad.

Tam potká svou matku v doprovodu svého bratra Nirajana. „Co se to snažíš dokázat?“ pláče Aishwarya. Odpovědí je jí dávka olova, která ji zasáhne do krku a do zad. Nepřežije ani Nirajan.

Dipendra nakonec otočí zbraň proti sobě a na malém mostě se smrtelně postřelí do hrudní oblasti. Zemře o 3 dny později. V souladu s nepálskou tradicí je nyní nepálským králem a bude pohřben se všemi poctami.

Žádný z přeživších členů jeho rodiny na pohřeb 9násobného vraha nepřijde. Vládl pouze 3 dny a po celou dobu byl v kómatu.

Foto: wikipedia.org, sajha.com, bigulnews.com, nepalese.org
Související články
Svět zločinu
Utrpení v drápech Černého pantera
Ztichlým výstavným domem se uprostřed noci tiše plíží maskovaný muž. Přišel unést bohatou dědičku. Náhoda mu přihraje do cesty její dceru, a tak opouští vilu se zcela jinou kořistí, než pro kterou si přišel. Výkupné ale bude požadovat stejně. Do prvních deseti let věku je Donald Nappey jen jeden z tisíců obyčejných anglických kluků. Jenže […]
Svět zločinu
Vrah Martin Vlasák: Popravil dva lidi kvůli pár tisícovkám
Řidiči taxi je nezvykle horko. Zákazník, kterého veze, mu nahání husí kůži. Než se podívá do zpětného zrcátka, proletí mu hlavou projektil. Na místě umírá, vrah bere jeho vůz a jede za další obětí.  Za dvojnásobnou chladnokrevnou vraždu si Martin Vlasák od soudu odnese doživotní trest. Dodnes sedí ve věznici na Mírově. Patří mezi skoro […]
Svět zločinu
Gerald Murphy: Sexuální predátor uteče policii a vraždí!
Policisté vtrhnou do domu, kde je omámí štiplavý zápach. Mají pocit, že s případem budou rychle hotoví. Jenže je překvapí pachatel, který v ložnici stojí nad mrtvým dítětem s puškou v ruce a vyhrožuje, že dvě další vedle něj čeká stejný osud. Trvá to dlouhých 37 hodin, pak se ozve osudová rána… Je to přesně […]
Svět zločinu
Kalifornský podnikatel Christopher Maffei: Snažil se pohnout nebem i zemí
Luxusní jachta vyplouvá z přístaviště, zanechá za sebou slavný most Golden Gate a vydává se na širé moře. Na první pohled to vypadá, že otec se dvěma malými dětmi na palubě si užívají krásný rodinný výlet. Zanedlouho se ale nebe začne hemžit pátracími letouny a moře kolem zaplní hlídkové čluny policie. Čtyřicetiletý kalifornský podnikatel Christopher […]
reklama
lifestyle
Guru designu Philippe Starck se inspiruje fresnelovou čočkou
Nepozorný zákazník by si mohl myslet, že se jedná o alkohol, jenže Perrier je přesný opak. Na druhou stranu jeden ze zakladatelů tekutinu přirovnává k šampaňskému. K 160. výročí si chutná voda nadělí dárek: Novou exkluzivní limitovanou edici své ikonické zelené lahve. Jejím autorem je legenda francouzského designu Philippe Starck!     Evropou zrovna kráčí […]
Tuberkulóza: Módní guru, zabiják i cestovka
„Má drahá, kořím se vaší alabastrové pleti i útlému pasu. Jste ztělesněním krásy,“ šeptá obdivně mladý muž. „Oh, děkuji,“ zašeptá dívka a vykašle do kapesníčku trochu krve. Má tak rozmanité symptomy, že až do 19. století nikdo netuší, že jde o jednu a tutéž nemoc. To mění svými objevy až francouzský lékař René Laënnec (1781–1826) […]
Becherovka: Likér s chutí tajemství…
Mnoho světových značek si své výrobní postupy přísně střeží. Nejinak je tomu rovněž i v případě slavné, věhlasné Becherovky Original. Říká se, že její výrobní recepturu prý vždy znají pouze dva zaměstnanci. Ti v přesném poměru míchají směs přibližně dvaceti různých bylin a koření. Celkově se její přímou výrobou údajně zabývá jen dvacet lidí, i […]
Fenomén jménem televize: Když se spojily film a rádio…
Televizi zná asi každý z nás. Však v dnešní době sledováním televize tráví svůj volný čas na 40 % Čechů a v průměru u ní stráví kolem čtyř hodin denně! Jaké ale byly její začátky? Kde se vzala a kam směřuje? A jaká jsou televizní nej? Pojďme se společně podívat na jeden z nejrozšířenějších fenoménu dnešní doby. Prvotním nápadem […]
reklama
svět zločinu
Před pedofilními bestiemi se dítě neschová
Nejsme před nimi v bezpečí v třešňovém sadu, na ulici za bílého dne ani na nemocničním lůžku. Pedofilové jsou nevyzpytatelní, třebaže mají nízké IQ jako Zdeněk Moré nebo pět tříd základní školy jako Vojtěch Běloch. Spravedlnost si s nimi naštěstí ví většinou rady. Kdo není popraven, dostává dlouholetý trest a ještě nařízenou léčbu v ústavu. […]
Boháči, oblíbený cíl únosců
Někoho unést není jen tak, vyžaduje to většinou dlouhodobé plánování včetně sledování oběti a přihlédnutí k jejím návykům. Aby se něco takového vyplatilo, je třeba si vyhlédnout někoho, za jehož únos budou jeho blízcí ochotni zaplatit hodně, hodně peněz. Proto se v hledáčku únosců tak často ocitají opravdoví boháči. John R. Thompson, prezident společnosti Firestone Kdy unesen: […]
26 zaživa pohřbených dětí
Roku 1976 unáší trojice ozbrojených pachatelů v Kalifornii autobus plný školních dětí, a to včetně jeho řidiče. Zaživa je pohřbí v lomu, aby za ně mohli požadovat výkupné. I když má příběh šťastný konec, oběti únosu se potýkají s doživotními psychickými traumaty… Je 15. července 1976 kolem čtvrté odpoledne, když do žlutého školního autobusu, řízeného Frankem Edwardem Rayem, […]
Horor v brazilském ráji
Málokteré město na světě je takovým způsobem spojováno s veselím, štěstím a láskou jako brazilské Rio de Janeiro – místo, kde se každoročně odehrává světoznámý karneval, plný odvážných masek a tance. Jenže případ z roku 2013 ukazuje, že i na takovém místě může na nic netušící turisty čekat strašlivé překvapení jako vystřižené z těch nejhorších nočních můr. Nad […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Proč jsem se nechala zlákat na seanci?
nejsemsama.cz
Proč jsem se nechala zlákat na seanci?
Byli jsme mladí a až příliš troufalí. Chtěli jsme si promluvit s duchy našich blízkých. Takovou zkušenost bych ale nikomu nedoporučovala. Tehdy mi bylo třináct let, když mi zemřela babička, kterou jsem měla velice ráda. Neměla jsem moc kamarádek, ráda jsem trávila čas sama. Ráda jsem si četla, malovala a vyšívala, vždy v klidu v tichosti domova. Ven jsem chodila
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
epochalnisvet.cz
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
Před badatelem Josefem Urbánkem leží právě dokončená mapa. Zakreslená je na ní také obří vodní plocha. Urbánek totiž ve 20. a 30. letech minulého století postupně prozkoumal záhadnou jeskyni Výpustek. Údajně v ní objevil také přírodní unikát. Po něm se ale úplně slehla zem. Existuje vůbec a může nás k němu mapa přivést?   Rozlehlými prostorami
Vytvořte si svou rustikální nádobu
panidomu.cz
Vytvořte si svou rustikální nádobu
Zahradní koryta a kamenné nádoby jsou dnes velmi módní. Ale trh je prakticky vyčerpaný a nedají se téměř sehnat. Udělejte si jejich imitaci, která je téměř k nerozeznání od originálu. Ozdobte se zahradu vlastnoručně vyrobenými nádobami z umělého kamene. Můžete si ho udělat sami. Z hmoty, které se říká hypertufa. A co víc, můžete si vymyslet, jaký bude
Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře překonala nový milník
21stoleti.cz
Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře překonala nový milník
V roce 2023 stoupla globální hladina oxidu uhličitého na 419 částic na milion, což je přibližně o 50 % více než před průmyslovou revolucí. To znamená, že ve vzduchu je zhruba o 50 procent více molekul
Zámek Vranov nad Dyjí: Rejdiště neklidných duchů?
enigmaplus.cz
Zámek Vranov nad Dyjí: Rejdiště neklidných duchů?
Zámek Vranov nad Dyjí, nacházející se na jihu Moravy nedaleko Vranovské přehrady, se může pochlubit velmi bohatou historií. Už okolo roku 1100 zde totiž údajně stával hrad, zmiňovaný rovněž v Kosmově
Bronislav Poloczek už neměl chuť žít
nasehvezdy.cz
Bronislav Poloczek už neměl chuť žít
Herec Bronislav Poloczek (†72) připomínal medvěda. Postavou i chováním. Dětství a mládí prožil Bronislav Poloczek (†72) ve Slezsku a mluvil stejně dobře polsky jako česky. Původně chtěl studovat př
Vnučka se moc trápila kvůli lásce
skutecnepribehy.cz
Vnučka se moc trápila kvůli lásce
Je jí už třicet, ale máma s ní jedná jako s malou. Zakazuje jí chlapce a hlídá ji na každém kroku. Pořád dělá scény a vnučka chřadne před očima. Moje dcera bývala pěkné kvítko. Už na základce chodila s dvacetiletým a později těch chlapů vystřídala nepočítaně. Když se konečně vdala, ulevilo se mi, ale ne na dlouho. Stala se z ní taková
4 neuskutečněné atentáty 2. světové války: Chtěli Britové zabít Hitlera podle románu?
historyplus.cz
4 neuskutečněné atentáty 2. světové války: Chtěli Britové zabít Hitlera podle románu?
Je to jedinečná šance, jak zlikvidovat prvního muže Třetí říše. Při svých pravidelných vycházkách po Obersalzbergu je totiž téměř nechráněn. Stačí vybrat vhodné stanoviště, zamířit a vystřelit. Pokud by britský odstřelovač přece jenom minul, jeho dva kolegové budou připraveni dokončit práci bazukou…   Usekni hadovi hlavu a vyřadíš celé tělo…Myšlenka s jasným poselstvím, že když
Mistrovský hodinář tvarů: Cartier odhaluje své novinky pro letošní rok
iluxus.cz
Mistrovský hodinář tvarů: Cartier odhaluje své novinky pro letošní rok
Cartier se vždy vyznačoval vytvářením jedinečných forem, od designu přes propracované siluety, které jsou na první pohled okamžitě rozpoznatelné. Hra s tvary, stírání hranic mezi skutečným a imaginárn
Opékané španělské papričky
tisicereceptu.cz
Opékané španělské papričky
Ve Španělsku se konzumují jako předkrm. Vy si je můžete vychutnat třeba jako přílohu k masu. Suroviny 250 g čestvých papriček Pimientos de Padrón hrubozrnná (uzená) sůl kvalitní olivový olej
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
epochanacestach.cz
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše, o tom se můžeme přesvědčit jen kilometr od poutního areálu ve Velehradě, v Archeoskanzenu Modrá. Představuje opevněné sídliště z dob Velké Moravy vybudované na základě skutečných archeologických nálezů přímo ze zdejší lokality. Prostor je členěn do několika tematických celků. Fortifikační část se věnuje typům dobových opevnění od hradeb ze dřeva a