Skip to content

Vražda sekáčkem na led: Někteří lidé jsou pro internetovou slávu ochotni udělat cokoliv!

Někteří lidé jsou pro internetovou slávu ochotni udělat cokoliv. Video, které koluje po síti, znázorňuje ovšem tak brutální vraždu, že to otřese i zkušenými detektivy.

Luka Rocco Magnotta se narodil 24. července 1982 v Torontu jako Eric Clinton Kirk Newman. Gay pornoherec, striptér a model je v roce 2005 odsouzen za zpronevěru. Při soudním procesu je u něj diagnostikována paranoidní schizofrenie.

Luca se mnoho´krát dostane do křížku se zákonem.

Internetová ikona

Přejmenovat se nechá v roce 2005 a začíná budovat svou internetovou osobnost. Zakládá blog, na který později píše nejen návod Jak kompletně zmizet a nenechat se chytit, ale i své zážitky z randění se sériovou vražedkyní Karlou Homolkovou (*1970). Účastní se reality show Cover Guy a TV show Plastic makes perfect. Je pověstný svými videi, kde topí kočky nebo je dusí v igelitových pytlích.

Na svém blogu zveřejňuje bizarní videa.

Reklamní video na vraždu

15. března 2012 umisťuje na svůj YouTube kanál krátkou reklamu. Postava ve fialové mikině držící sekáček na led upozorňuje na mistrovský kus, který se chystá natočit – video 1 Lunatic 1 Ice Pick. Vzápětí se strhne lavina zájmu.

„Když jednou zabijete a ochutnáte krev, není možné to zastavit. To nutkání je tak silné, že musíte pokračovat,“ píše.

Brutální vražda na videu

O osm dní později je naposledy spatřen čínský student Lin Ťün. Ve 22.17 je společně s Magnottou zachycen bezpečnostní kamerou, jak vchází do apartmánu na Decaire Blvd. Během noci je student brutálně zavražděn.

Magnotta ho ubodá sekáčkem na led. Nožem odřeže nejprve končetiny. Hlavu si nechá nakonec. S torzem souloží. Na závěr příborem odřezává kusy masa a simuluje kanibalismus. Celou vraždu si natáčí na video.

Čínského studenta setkání s Lucou stojí život.

Části těla rozesílá po Kanadě

Následující den v 19.11 posílá balík obsahující levou nohu do sídla Konzervativní strany v Ottawě. Mluvčí strany jen konstatuje: „Zápach vycházející z balíku byl hrozný. Myslím, že spousta z nás na to nikdy nezapomene.

“ Levou ruku posílá do kanceláře Liberální strany. Zásilka je ovšem zachycena na poště. Oba balíky obsahují Magnottův rukopis. Ještě týž den už po internetu koluje video brutální vraždy. Následující den odesílá pravou nohu do školy St. George a pravou ruku do školy False Creek ve Vancouveru.

Magnotta následně odlétá do Paříže. Spolucestující v letadle později popíšou, že se celou cestu chová zvláštně, zapáchá potem a pláče. 29. května je Lin Ťün označen příbuznými jako pohřešovaný. Torzo jeho těla je nalezeno vrátným, který mezi odpadky poblíž apartmánu, kde bydlel, nalezne kufr, z kterého lezou červi.

Forenzní tým objeví na místě činu matraci a prostěradlo potřísněné krví a inkriminované video. Hlava studenta je nalezena až 4. července 2012 v parku v Montrealu.

Dopadení a rozsudek

Magnotta je dopaden 4. června 2012 v berlínské internetové kavárně ve chvíli, kdy si čte články o své osobě. K vražednému videu posléze uvádí, že se jako známá osobnost stal obětí pomluv a fotomontáží.

Porota označí jeho čin za obzvlášť surovou vraždu. Magnotta se dozná, ale obhajuje se svým psychickým onemocněním. Je uznán vinným z vraždy, hanobení lidských ostatků, obtěžování kanadského premiéra a poslanců a za zveřejňování obscénních materiálů.

Dostává doživotí.

Na svobodu se už Luca nepodívá.
Foto: gbtweekly.com, parismatch.com, escritoconsangre1.blogspot.cz, news.nationalpost.com, youtube.com, storieo.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …