Skip to content

Vrah služtiček: Kdo zabíjel v Texasu mezi lety 1884 a 1885 sekerou?

25letá černošská dívka Mollie Smithová se chystá do postele. Zvenku se ozve divný zvuk. Mollie v noční košilce vykročí směrem k hospodářským stavením zjistit, co se děje…

Mollie Smithová (1859–1884) v tu chvíli netuší, že Nový rok už neoslaví. Jakmile vyjde z domu, někdo ji ze zálohy pevně chytí. Neznámý muž ji bije. Když si pak vezme do ruky sekeru, Mollie je už v bezvědomí.

I otrlou veřejnost v texaském Austinu na konci 19. století brutálnost činu rozruší. Podezření padne na Mollina přítele Willa Brookse. Přestože má alibi – a dokonce je také vážně zraněn – čelí obvinění z její vraždy.

Soud ho osvobodí. V březnu 1885 jsou napadeny další dvě služky Clara Strandová a Christine Martensonová. Obě, byť vážně raněné, útok přežijí.

Old_map-Austin-1873-sm
Celý Austin je otřesen. Policie je pod tlakem. Kdo je vrah? Nevíme dodnes…

O dva měsíce později, ve středu 6. května 1885 zaslechne manželka poslance L. B. Johnsona ženský křik. Vyšle svoji neteř, aby zjistila, co se děje. Ta na podlaze chaty najde mrtvou černošskou služku Elizu Shelleyovou (1855–1885). V noci na 23. května 1885 je napadena další služka, černoška Irene Crossová. Útok nožem je velmi brutální. Po dvojici vražd se vrah odmlčí až do konce prázdnin. Nejprve je napadena a vážně zraněna Clara Dicková.

Hell_Broke_Loose
Tisk se odkazuje na hrůzné události let 1884 až 1885.

Na konci srpna pak vrah vstupuje do domu Valentine Weedové. Nejprve omráčí služku Rebeccu Rameyovou a pak z domu vyvleče její dceru Mary (1874–1885). Je jí teprve 11, ale vraha to nezastaví. O necelý měsíc později, 28.

září, řádí v domě majora W. D. Dunhama. V místnosti pro služku nejprve vážně zraní Orange Washingtona, který další den zranění podlehne. Pak donutí vyjít z domu Gracie Vanceovou. Zavede ji do stáje, kde ji znásilní a ubije cihlou.

51ZmW2y1t7L._UL1500_ (1)
Vrah používá obvykle sekyru.

Hrůzná série končí téměř po roce. 50letý Moses Hancock se na Vánoce probudí a zjistí, že postrádá manželku. Čeká na něj hrůzný nález. Podobně dopadne i další běloška, Eula Phillipsová. Její mrtvola je nalezena pod poraženým stromem.

Její manžel leží opodál s ranou do týlu od sekyry. Od té doby o vrahovi služek již nikdo nikdy neuslyší. Ani policie.

Foto: .istockphoto.com, wikipedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …