Skip to content

VIDEO: Nejpodivnější kytary světa!

Hudebníci umí být pěkně výstřední. Nedokazují to jen svým chováním, ale často také výběrem nástrojů, na které hrají. Například některé kytary, které se objevily na pódiích, jsou skutečně bizarní.

Ovčí kytara

Američané Billy Gibbons a Dusty Hill z kapely ZZ Top se rozhodli, že musí přijít s něčím unikátním. A nenapadlo je nic jiného, než potáhnout kytary ovčí kůží…

Srdcová kytara

Kytara ve tvaru srdce by možná nebyla ještě tak zvláštní. Ale srdcová kytara se třemi krky, kterou používal americký hudebník Steve Vai, už vás rozhodně praští do očí.

Kytara s pěti krky

Americký kytarista Rick Nielsen své milované nástroje sbírá. Jeho nejoblíbenější je zároveň nejpodivnější – monstrózní kytara s pěti krky. Jak Nielsen ale dokazuje, hrát na ní umí úchvatně.

X kytara

Odobrníkem na podivné kytary je i další americký hudebník z kapely Nitro Michael Angelo Batio. Jeho kytara ve tvaru X se čtyřmi krky ve své době šokovala celý rockový svět.

Nejdražší kytara

Ačkoliv na pódiu se zatím neobjevila, do našeho výčtu patří i nejdražší kytara světa (samozřejmě když nepočítáme slavné kytary vydražené v aukcích) Gibson „Eden of Coronet“. Jde o klasickou kytaru potaženou 1,6 kilogramy zlata a několika stovkami diamantů.

Prodejní cena? Dva miliony dolarů.

Foto: www.ultimate-guitar.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …