Skip to content

VIDEO: Dinosauři z NASA! Fascinující objev od vesmírného centra

Stopy 100 milionů let starého dinosaura a nespočtu prehistorických savců, byly objeveny poblíž NASA Goddard Space Flight Centre.

Neočekávaný objev upoutal odborníka na dinosaury Raye Stanforda, jehož žena pracuje ve vesmírném centru. Na vrcholku kopce uviděl cosi zajímavého. Ten pohled mu tak vrtal hlavou, že se rozhodl odejít dřív z práce a podivný útvar vyšetřit.

Co nakonec našel, byla rozsáhlá „dálnice“ zvířecích stop. Bylo jich více než 70, a spadaly do období křídy. Stopy v takovém množství a pohromadě naznačují, že dinosauři a savci spolu koexistovali na jednom místě.

„Koncentrace stop savců na tomto místě je větší, než kdekoli jinde na celém světě,“ řekl paleontolog Martin Lockley z University of Colorado v Denveru. „Myslím, že jsem nikdy neviděl takové množství stop na relativně malém prostoru.

Více než sedmdesát, a od několika různých druhů!“

Analýza dinosauří stezky odhalila přítomnost dvou nodosaurů, sauropodů, několika malých terapodů a dokonce i několika pterosaurů.

„Je to jako stroj času,“ řekl Stanford. „Můžeme prakticky vidět několik dní v životě těchto zvířat a sledovat, jak se navzájem propojovala a ovlivňovala. Nabízí nám to mnohem hlubší pohled do historie Země.

Je to vzrušující!“

Foto: https://www.nasa.gov/
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články