Skip to content

Videa, ze kterých mrazí: Morová maska z Polska!

Záhadné šifry, okamžiky před smrtí či dílo domnělého vraha společně tvoří pětici nejzáhadnějších videí, která kolují na internetu a vyvolávají celou řadu otázek. Kdo je jejich autorem? Co nebo kdo se skrývá v záběru či mimo něj?

Pátrání po odpovědích mnohdy odkrývá mrazivé skutečnosti!

Švédský bloger Johny Krahbichler během loňského roku obdržel poštou anonymní zásilku, která obsahovala CD s podivnou nahrávkou. V rozpadlé budově mlčky stojí postava v kostýmu, který nosili lékaři během morových epidemií, včetně charakteristické masky s ptačím zobákem.

Kolem ní se za doprovodu strašidelných zvuků objevují více či méně viditelně šifry a zdá se, že jejich obsah je tak perfektně propracovaný, že nemůže jít o dílo obyčejného videonadšence. Za nahrávkou podle všeho stojí buď skupina skutečně znalých autorů, nebo člověk, který má blízko ke genialitě.

Rozhodně k jejímu vytvoření bylo zapotřebí rozsáhlých znalostí audiovizuálního šifrování. Krahbichler video nahrává na server youtube, kde prosí ostatní nadšence o spolupráci. Podaří se jim společně šifry ve videu prolomit?

Už na první pohled je zřejmé, že hlavním motivem videa je smrt. Nasvědčuje tomu nejen morová maska, ale také první binární řetězec, z něhož lze vyvodit slovo „muerte“, španělský výraz pro smrt. Další méně viditelný binární řetězec říká „Máte 1 rok či méně“. Obsah videa začne být silně znepokojivý poté, co je jeho zvuková stopa převedena na obraz. Ve výsledném snímku se totiž objeví obraz mučené ženy a nápis „Ty už jsi mrtvý“. Nedávno dekódované zprávy obsahují souřadnice Bílého domu, sídla prezidenta USA.

Další v sobě ukrývá zdánlivě nesouvisející anglická slova „red lips like tenth“, jenže když upravíme pořadí písmen, dostaneme zlověstný vzkaz „kill the prezident“, tedy „zabijte prezidenta“. To je jeden z důvodů, proč se o tvůrce videa začala zajímat i americká tajná služba a FBI.

Zdá se však, že ani jejich experti nedokáží zachytit stopu tajemného tvůrce. Kdo video vytvořil a proč?

Video: YouTube
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články