Skip to content

Victoria Beckhamová: Čemu vděčí za svůj úspěch?

Dívčí skupina Spice Girls slaví úspěchy svými hity. Pohledy mužů přitahuje především Victoria, přezdívaná Posh (Nóbl). Zpívat sice moc neumí, ale jako okrasa skupiny je dokonalá. A umí v tom chodit.

Pěstuje si pověst nejkrásnější „Spice“ a zatímco ostatní po rozchodu kapely pokračují úspěšnými sólovými alby, Victoria se vdá. Uloví si k tomu nejznámějšího anglického fotbalistu Davida Beckhama (*1975). A znovu se o ní mluví jako o pouhé okrase a Beckhamově přívěsku.

Spice_Girls_(6_janv)_56
Proslaví se jako ozdoba dívčí popové skupiny Spice Girls.

„Posh“ sbírá zkušenosti

Prezentuje se dál jako zpěvačka, mnohem častěji se však objevuje na molech módních přehlídek. Stává se britským zástupcem Dolce & Gabbana, krátce je také tváří značky Rocawear. Odtud už je jen krůček k tomu, aby se sama pustila do tvorby módy.

Sbírá zkušenosti v oboru a pro americkou džínovou Rock & Republic vytváří v roce 2004 malou kolekci luxusních kalhot. Návrháře Michaela Balla nadchne: „Nejenže rozumí módě a trendům, ona brzy začne trendy sama určovat.“

Beckham_2_(2114756146)
později se proslaví jako manželka a ozdoba fotbalisty Davida Beckhama.

Její nápad považují za troufalý

V červenci 2006 uvádí vlastní kolekci slunečních brýlí dVb Eyewear, pak přicházejí na řadu kabelky, džíny a také klenoty připravené ve spolupráci s japonskou společností Samantha Thavasa. Následující rok ohlašuje vlastní značku módního oblečení.

Někteří se smějí: „Vždyť je jen takový Beckhamův přívěšek.“ Jiní nápad považují za troufalý. Zejména když jde o konfekci s aspirací soutěžit na nejvyšší úrovni v New Yorku, Londýně a Paříži.

vc10-1170x658
A tak přemýšlí, kde by mohla úspěšně dokázat, že má na víc než jen být ozdobou.

Zpěvačka je zapomenuta

Victoria nevelkou kolekci představuje během Newyorského módního týdne 2008. Dočká se pochvalných ohlasů i když ji mnozí stále berou jen jako atrakci. Ona však není jen jménem za značkou. Podílí se na celém procesu, od návrhu po prodej.

Počátečními potížemi s propagací a prodejem džínové kolekce se poučí a i díky tomu obrat roste každý rok o desítky procent. Značka proniká do povědomí a dnes už se prodává ve 107 obchodech celého světa.

Dojatá Victoria získává britskou módní cenu Brand Designer Award. Právem ji dnes mnozí považují spíš za módní ikonu a návrhářku než zpěvačku.

Victoria-Beckham-in-Vancouver-003
A zdá, že na to přišla. Móda je to pravé, kde by mohla uspět.
Foto: En-Wikipedia.org, thewallpapers.org, businessoffashion.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články