Skip to content

Veselka za mřížemi: 3 ženy, které si vzaly vrahy

Na svém kontě mají pěknou řádku lidských životů, mnohdy zmařených zvlášť krutým způsobem, za což právem hnijí v temné cele. Nejsou tak zrovna pohádkou partií. Přesto v nich některé ženy nalézají zalíbení, a to dokonce takové, že je neváhají spoutat manželskými okovy.

I když to tak na první pohled nevypadá, i zločinci a chladnokrevní vrazi s rejstříkem, hustě popsaným od shora až dolů, v sobě mají trochu citu a někdy jsou dokonce ochotni ho i projevit. Například v momentě, kdy zpoza železných mříží zní svatební zvony a oni mají svým nastávajícím ženuškám říct sladké „ano“. Jaké ženy se rozhodly, vlézt do chomoutu s chladnokrevnými vrahy?

2
Carole Ann Booneová se stává Bundyho fanynkou číslo 1. A nakonec i jeho ženou.

Láska z lapáku

Žena: Carol Ann Booneová

Její manžel: nejméně třicetinásobný brutální vrah mladých žen Ted Bundy

Datum svatby: 9. února 1980

Poprvé se spolu setkají v roce 1974. On, pohledný mladý muž, pracující ve Washingtonské státní záchranné službě (DES) v Olympii – vládní agentuře, zapojené do pátrání po pohřešovaných ženách, ona rozvedená matka dvou dětí.

„Líbil se mi hned. Působil na mě jako poněkud plachý člověk, který se mnohem víc projevuje uvnitř než navenek. Určitě mi byl sympatičtější než ty unylé typy v kancelářích,“ vzpomíná Carole Ann Booneová na onu chvíli. Její budoucí vyvolený, Američan Theodore „Ted“ Bundy (1946–1989), už má v té době za sebou první kapitoly svého krvavého řádění. Do února 1978, než je po dvou útěcích z vězení definitivně lapen, jich napíše nejméně třicet.

Tedy alespoň u tolika přizná svůj podpis. Skutečný počet jeho obětí, brutálně zavražděných a často posmrtně znásilněných mladých žen, je pravděpodobně mnohem vyšší. Carole Ann Booneová však ničemu takovému nevěří.

Postupně se stává Bundyho fanynkou číslo 1. Chladnokrevnému sériovému vrahovi posílá dopisy, plné zamilovaných vyznání, svědčí v jeho prospěch u soudu, dokonce se přestěhuje na Floridu, kde je zavřen, aby byla svému milému nablízku.

Rozvod a křeslo

Vyvrcholením jejich vztahu je v únoru 1980 svatba přímo během soudního přelíčení. Bývalý student právnické fakulty Bundy využije starého floridského zákona, který stanovuje, že manželství uzavřené u soudu, za přítomnosti soudce, představuje legální svazek.

Po čase Carole dokonce otěhotní, a to přesto, že manželské návštěvy má charismatický vrahoun zakázané. V říjnu 1982 pak přivede na svět dceru Tinu. Společná idylka však nemá dlouhého trvání. Kdysi oddaná Booneová začíná čím dále více pochybovat o manželově nevině.

V roce 1986 nakonec požádá o rozvod, změní si jméno a spolu s dcerou se od Bundyho odstěhuje tak daleko, jak jen může. O tři roky později, přesně 24. ledna 1989, končí její bývalý muž za své zločiny na elektrickém křesle.

3
Po svatbě se sériovým vrahem Richardem Ramirezem ztratí Doreen Lioyová přízeň rodiny i přátel.

Oddaná fanynka

Žena: Doreen Lioyová

Její manžel: sériový vrah, násilník a zloděj Richard Ramirez

Datum svatby: 3. října 1996

Jmenuje se Richard Ramirez (1960–2013), ale říkají mu Night Stalker – Noční slídil. Od června roku 1984 až do horkého léta 1985 je postrachem Los Angeles. Pod rouškou tmy a většinou také vlivem narkotik nepozorovaně vniká do domácností, ve kterých rozpoutává čistokrevné peklo.

K tomu má ostatně jako zapřisáhlý satanista blízko. Krade, znásilňuje, mučí, vraždí a nešetří nikoho – muže, ženy ani děti. Ke svému řádění používá širokou paletu nejrůznějších zbraní, od pistole přes mačetu až po kladivo.

Na místě zločinů často zanechává pentagramy, namalované krví na stěnu či vyřezané do těl svých obětí. Jeho běsnění končí na konci srpna roku 1985, kdy je zatčen a strčen pod zámek. Téměř okamžitě je zahrnut dopisy od žen, vyznávajících mu lásku a oddanost.

Jednou z nich je i rusovlasá editorka na volné noze Doreen Lioyová. S psaníčky nepřestane ani v okamžiku, kdy je Ramirez shledán vinným z třinácti vražd, pěti pokusů, jedenácti sexuálních napadení a čtrnácti vloupání a odsouzen k trestu smrti.

Její oddanost udělá na vysokého zabijáka dojem, a tak v roce 1988 požádá Lioyovou o ruku. Na svatební zvony si zamilovaný páreček musí počkat až do 3. října 1996, kdy se v návštěvní místnosti věznice v San Quentinu v Kalifornii koná ostře sledovaná veselka.

Je nevinný!

Svatbou s Ramirezem si Doreen pěkně zavaří. Nejenže se jí zřekne rodina i přátelé, ale musí čelit nenávisti početného zástupu jeho fanynek, které jí neváhají vyhrožovat smrtí, pokud se svého manžela nevzdá.

Jí je to však fuk. „Chápu nedůvěru některých lidí nad mým krokem, ale když se na mě toho dne v červenci 1988 podíval a řekl, že si mě chce vzít, cítila jsem ve svém srdci, že je to správná věc.“ Ve vinu svého manžela samozřejmě nevěří: „Myslím, že v případu O. J. Simpsona měli mnohem více důkazů a všichni víme, jak to dopadlo.

“ Smířená je i s další skutečností. „Chtěla bych mít pět nebo šest dětí, ale vím, že tenhle sen se mi nikdy nesplní. Nahrazuje mi ho Richardova láska.“ V roce 2013 se však pár rozchází. O pár měsíců, později, 7.

června ráno, Ramirez umírá v kalifornské nemocnici. Trest smrti předběhne rakovina.

4
Rachelle Shortovou neodradí od svatby s Philem Spectorem ani jeho obvinění z vraždy.

Hudební lovestory

Žena: Rachelle Shortová

Její manžel: legendární hudební producent a vrah herečky Lany Clarksonové Phil Spector.

Datum svatby: 1. září 2006

V únoru 2003 otřese hudebním světem brutální čin. Uznávaný americký hudební producent Phil Spector (*1939) zavraždí jednou vypálenou ranou polozapomenutou herečku Lanu Clarksonovou (1962–2003), se kterou se nedlouho předtím seznámil v kalifornském nočním klubu.

Do střízlivosti má v tu chvíli daleko. Putuje za mříže, než se však stačí v cele vyspat z opice, je propuštěn na kauci milion dolarů. To mu dodá křídla. Alkohol a další „dobroty“ jsou dál jeho nerozlučnými parťáky a ženy cílem nočních flámů.

Na začátku září 2003 se v jedné z hollywoodských restaurací seznamuje s o jednačtyřicet let mladší bývalou modelkou Playboye Rachelle Shortovou (*1980), kterou zahrne obdivem. A ani blonďaté krásce ve výslužbě není lhostejný.

Zvlášť, když ji vehementně přesvědčuje o své nevině: „Clarksonová se zabila sama. Udělala to v záchvatu zoufalství ze své skomírající herecké kariéry. Políbila zbraň a zastřelila se.“ Stejnou historkou ostatně krmí i vyšetřovatele.

O tom, že už dříve nabitou zbraní ohrožoval pět žen, jednou dokonce vytáhl v nahrávacím studiu pistoli na Johna Lennona (1940–1980), se své milé raději nepochlubí.

5
Spector zavraždí v únoru 2003 polozapomenutou herečku Lanu Clarksonovou.

Veselka na místě činu

Tři roky po seznámení se pár rozhodne stvrdit svůj vztah manželským slibem. Své „ano“ si 1. září 2006 řeknou ve vstupní hale producentova rozlehlého sídla v Alhambře – místě vraždy. Shortová, která po svatbě dostává nálepku zlatokopky, se navíc jako správná manželka pokouší veřejnost přesvědčit o Spectorově nevině.

„Neublížil by ani mouše. Nevěřím, že by byl něčeho takového schopen.“ Americká justice je však jiného názoru. V květnu 2009 je excentrický producent za vraždu Clarksonové odsouzen k 19 letům vězení. Už zpoza mříží produkuje manželčino debutové album.

„Z toho projektu je víc vzrušený než z Beatles nebo Tiny Turnerové,“ svěřuje se lačným novinářům Shortová. Svého manžela v kalifornské věznici, vzdálené od Alhambry více než 640 kilometrů, navštěvuje dvakrát týdně.

Aby nemusel chodit s ostatními trestanci do jídelny, nosí mu balíčky s jídlem. Ke své zákonné manželce se má Spector vrátit nejdříve ve svých 88 letech.

Foto: www.kennyonline.net, www.the-line-up.com, www.flickr.com, murderpedia.org, commons.wikimedia.org, yahoo.com/
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Čistá a ekologická domácnost, co má styl
iluxus.cz

Čistá a ekologická...

Eko drogerie je fenomén, nad kterým prostě nemůžete zavírat...
Kvůli čemu mají doma dusno?
nasehvezdy.cz

Kvůli čemu mají doma dusno?

Současná nelehká situace...
Chřest s holandskou omáčkou a výtečným steakem
tisicereceptu.cz

Chřest s holandskou omáčkou a...

Opravdový luxus pro sváteční příležitosti!...
Švýcarsko: Země lanovek a železnic
epochanacestach.cz

Švýcarsko: Země lanovek a...

Švýcarsko je stát...
Trápí vás bromodóza?
panidomu.cz

Trápí vás bromodóza?

Nejde o nic jiného než o výrazný zápach nohou....
Záhada jehněčí lebky pod lidskou tváří: Pozůstatek dávného magického rituálu?
epochalnisvet.cz

Záhada jehněčí lebky pod lidskou...

Bezmála půl století si ruští archeologové...
Tajemství houbových šamanů
enigmaplus.cz

Tajemství houbových šamanů

Při představě houbového šamana si možná...
Proč se Plodková tolik vyhýbá svatbě?
nasehvezdy.cz

Proč se Plodková tolik...

Jsou spolu už mnoho...
Vertikální relaxace v koupelně
rezidenceonline.cz

Vertikální relaxace v koupelně

Tropický déšť jemně masíruje unavené tělo, smysly...
Americká rodina se nejspíš nastěhovala do domu plného démonů
enigmaplus.cz

Americká rodina se nejspíš...

Když se v listopadu 2011 Latoya...
Kanaďanka se probudila vedle meteoritu
21stoleti.cz

Kanaďanka se probudila...

„Nikdy v životě jsem se tak nebála,“ řekla Ruth...
Starý autobus zamířil mlhou do minulosti
skutecnepribehy.cz

Starý autobus zamířil mlhou...

Nedokážu si vysvětlit, jak jsem...