Skip to content

V americkém městě Des Peres se ikonou s vlastním fanklubem stala nenápadná sklenice okurek!

Být v dnešní době populární není nic těžkého. Celebritami se stávají lidé i zvířata a není kolikrát vlastně třeba ani nic výjimečného udělat. Někdy dokonce stačí jenom tak tiše stát. V americkém městě Des Peres se ikonou s vlastním fanklubem stala nenápadná sklenice okurek.

Nikdo neví, kdy přesně to začalo a stejně tak zůstává tajemstvím, kdo za celou věcí stál. Jednoho dnes si zkrátka řidiči všimnou sklenice okurek na betonové rampě u mezistátní dálnice I-270 poblíž městečka Des Peres v americkém státě Missouri a ta se brzy stává předmětem zájmu zdejší komunity.

„Každý den po celých 6 let jsem ráno vstala, vyčistila si zuby, nastoupila do auta a cestou jsem automaticky očima hledala okurky,“ popisuje zdejší obyvatelka Barb Steenová. Mění se roční období, opravuje se dálnice, vozovku zatarasí protestní akce.

Co zůstává beze změny, je zdejší němý a tajemný předmět. Kdykoliv spadne, poškodí se, praskne nebo zmizí, je zanedlouho nahrazen.

Milujeme okurky!

Když situace trvá už 2 roky, rozhodne se Barb Steenová zjistit, jak vše vnímají ostatní lidé. Založí záhadné sklenici fanouškovskou stránku Team Pickle s tím, že za celou věcí musí být nějaký příběh.

Nejprve má skupina jen 25 členů, kteří sdílejí fotografie, svá pozorování a také teorie o původu a účelu sklenice. Padají hypotézy jako památka na někoho, kdo miloval okurky anebo tajné znamení. A samozřejmě tolik oblíbení mimozemšťané v různých souvislostech.

Klub nadšenců se rozrůstá. Dobrý úmysl se však brzy projeví zcela opačným efektem.

Jeden z posledních pohledů na kultovní sklenici okurek krátce před jejím zmizením.

Vždy nové překvapení

Krátce poté, co se stránka objeví, zmizí první sklenice okurek. Nejde přitom o úplně ukázkový kousek, schází polovina nálevu, nálepka je téměř celá odtržená a okurky mají daleko do zelené barvy, přesto fanouškům citelně schází a skládají o ztracené sklenici básně.

Za několik měsíců se však objeví nová, která ztracený kus daleko předčí. Je plná zelených okurek. Skupina jásá a cyklus se opakuje. Plná sklenice. Napůl naplněná sklenice. Sklenice s červenou mašlí na víčku o Vánocích.

Okurky s olivami. Okurky s koprem. Každá inkarnace je doprovázena bouřlivým nadšením, které neunikne místním médiím.

Na výsluní slávy

Okurky se stávají fenoménem a nabývají na popularitě. Lokální televizní stanice žádá diváky o tipy, kdo umisťuje sklenice na rampu, v tisku se ojevuje žebříček nejvtipnějších hlášek. Přibývá zájemců o členství ve fanklubu, brzy má několik tisíc členů.

Příběh se zanedlouho dostane i do vysílání televizních a rozhlasových stanic a na stránky novin i časopisů daleko od Missouri a zelenina se stává celebritou.

Objevují se nová vodítka, například kuriózní možnost, že sem sklenici pokládají pracovníci z nedaleké stavby, pro které má být nálev údajně pomocníkem proti svalovým křečím.

Des Peres je malebné městečko s 6 parky, které jsou skvělým místem pro vycházky, sport i pikniky.

My to nezabalíme…

Jenomže popularita má i své nevýhody. Jak už to u hvězd bývá zvykem, když je slávy a veřejného zájmu příliš, potřebují si odpočinout a záhadně zmizí. Nejinak je tomu i u sklenice. Od dubna 2018 je její místo prázdné a lidé čekají na návrat.

Zatím marně.

Parta nadšenců, čítající aktuálně přes 4000 členů, si v mezičase místo výměny teorií o původu okurek a jejich záhadném mizení a objevování vyměňuje recepty na nakládanou a kvašenou zeleninu, fotografie a své vlastní příběhy.

Naději zatím rozhodně neztrácejí!

Někteří lidé jsou celoživotními fanoušky nakládaných okurek a to nejenom těch z dálnice.
Foto: www.atlasobscura.com, www.onlyinyourstate.com, www.desperesmo.org, www.thelodownny.com,
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …