Skip to content
reklama

Technologické centrum Kyndryl slaví 20 let masivním náborem

Globální technologické a inovační centrum Kyndryl v Brně, původně IBM Global Services Delivery Center Czech Republic, letos 14. října oslaví 20 let působení na českém trhu.

Mezi dalšími lze zmínit ocenění „LGBT Friendly Employer 2020“ od platformy Pride Business Forum, kdy porota ocenila přístup k řešení tématu LGBT+ rovnosti na pracovišti od nastavení vnitřních předpisů a pravidel proti diskriminaci a homofobní šikaně, přes proaktivní přístup k nabírání a udržení LGBT+ talentů. Foto: pixabay

Brněnské centrum je se svými 4 000 IT profesionály již nyní jedním z největších a nejrozmanitějších center svého druhu v Evropě. I po 20 letech nicméně roste a aktuálně nabízí až 200 volných IT pozic.

Mnoho národností pod jednou střechou

Diverzifikovaný tým centra Kyndryl se skládá z téměř stovky národností. Zastoupeny jsou zejména zástupci ze zemí, jako je Francie, Německo, Itálie, Španělsko, Spojené království nebo Spojené státy americké, v týmu ovšem jsou i zástupci z Filipín, Kostariky, Guatemaly nebo Surinamu.

Centrum tak dokáže komunikovat s klienty ve více než 30 jazycích. „Brněnské technologické a inovační centrum Kyndryl dodává služby s přidanou hodnotou klientům po celém světě. Za loňský rok bylo přes 99 % tržeb za služby pro zahraniční klienty, od největších bank a telefonních operátorů po farmaceutické společnosti,“ uvádí Zoltán Zerényi, ředitel Kyndryl center pro region CEE&MEA.

blank
V letošním roce se firma dostala do užšího výběru ročníku ceny „Zaměstnavatel přátelský k neformálně pečujícím“. Toto ocenění mohou obdržet zaměstnavatelé vstřícní a přátelští k tzv. neformálně pečujícím, tedy lidem, kteří musejí skloubit práci s dlouhodobou péčí o své blízké. Foto: pixabay

Brněnské centrum pomáhá zákazníkům udržovat a transformovat jejich IT systémy. Převažující činností brněnského Technologického a inovačního centra Kyndryl je poskytování strategických outsourcingových služeb od podpory vzdálených aplikací, serverů, správu síťových služeb, hybridních cloudových řešení až po sofistikované analýzy dat za využití umělé inteligence (AI), správu bezpečnostních rizik nebo automatizaci a standardizaci firemních nebo výrobních procesů.

Mezi jejich klienty lze najít velké banky (Deutsche Bank), výrobní podniky (Asahi, Norsk Hydro nebo Wood Group), obchodní řetězce (Carrefour), telefonní operátory nebo farmaceutické společnosti (Novartis Pharma).

Z malé rybky gigantem

Brněnské centrum bylo založeno v roce 2001 společností IBM a na počátku mělo pouze hrstku zaměstnanců. Postupně rostlo a zaměstnanci řešili čím dál více komplexnějších úkolů. V roce 2004 se centrum v Brně, spolu s dalšími 6 centry na celém světe, stalo jednou ze strategických lokací pro integrovaná IBM Client Innovation Centra.

Centrum se následně přestěhovalo do brněnského Technologického parku, který nabízí moderní infrastrukturu a prvotřídní vybavení. Po vyčlenění podnikání divize Managed Infrastructure Services společnosti IBM v letošním roce do samostatné společnosti Kyndryl funguje centrum pod touto novou identitou.

V současnosti patří brněnské technologické centrum Kyndryl mezi stěžejní zaměstnavatele v oblasti IT nejenom v tomto regionu. Centrum též úzce spolupráce s dalšími firmami i místními univerzitami a středními školami včetně neziskových organizací, a to zejména v oblasti umělé inteligence.

blank
Za 20 let se povedlo vybudovat technologické a inovační centrum, které se řadí mezi jedno z nejvýznamnější. Foto: pixabay

Naším cílem je, aby se Technologický park dále rozvíjel a podporoval start-upové, inovativní a hi-tech firmy. Společnosti jako Kyndryl rozvíjejí inovační potenciál nejen Brna, ale celého regionu. Jsou to právě ony, které vedle akademické sféry a dalších vědeckých institucí dělají z našeho města ono příslovečné moravské, ba středoevropské Silicon Valley,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nejnovější technologie

Zaměstnanci centra mohou pracovat s nejnovějšími technologiemi a je jim k dispozici množství vzdělávacích a tréninkových programů. Centrum se aktivně podílelo na získání desítek patentů u Amerického patentové úřadu (USPTO).

Za zmínku též stojí, že téměř 35 % zaměstnanců tvoří ženy.

Velmi nás těší, že tak významné procento žen našlo uplatnění v oboru, jako je IT.

Přičítáme to našemu zaměstnaneckému programu, který opravdu funguje a nabízí řadu možností od vzdělávání, kariérního růstu, práce s nemodernějšími technologii až po zdravotní péči, kulturní vyžití nebo speciální program pro ženy na mateřské a rodičovské,“ uvádí Tomáš Ondroušek, HR manažer Kyndryl Česká republika.

„Technologické a inovační centrum Kyndryl přitom stále hledá mladé talenty i zkušené profesionály do svých řad,“ dodává.

blank
Cílem společnosti je tento nastolený trend dále rozvíjet. Foto: pixabay

Tuto skutečnost podtrhuje i množství ocenění, které v oblasti přístupu k zaměstnancům centrum v minulosti obdrželo. Zmínit lze 3. místo v soutěži „Firma roku“ v oblasti rovné příležitosti za konzistentní a komplexní přístup k podpoře rodičovství a rovných příležitostí žen a mužů a velký rozsah a pestrost programů pro zaměstnané.

Foto: Úvodní foto: pixabay
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

PRU58 má zahrádku
iluxus.cz

PRU58 má zahrádku

Vyhlášená holešovická restaurace PRU58 je klenotem...
Pistáciový dort
tisicereceptu.cz

Pistáciový dort

Dobrota na neděli či na oslavu Suroviny 85 g hrubě mletých...
Léčba viru podobného HIV u opic je nadějí i pro lidstvo
21stoleti.cz

Léčba viru podobného HIV u...

Virus HIV způsobuje u lidí onemocnění AIDS...
Pohřbený deník: Vysvětlí objev hrobu krvavé tajemství kruté šlechtičny?
enigmaplus.cz

Pohřbený deník: Vysvětlí objev...

Postavu krvelačné uherské hraběnky Alžběty...
Tajemství reflexní terapie: Odrážejí chodidla náš zdravotní stav?
enigmaplus.cz

Tajemství reflexní terapie:...

Reflexní terapie vychází z přesvědčení,...
Liberecký kraj dětem: Tipy na dva výlety
epochanacestach.cz

Liberecký kraj dětem: Tipy...

K příjemným procházkám svádí Mravenčí stezka v...
Podvedla Berenika manžela s milencem?
nasehvezdy.cz

Podvedla Berenika manžela s...

Krásná BERENIKA...
Stubby chytal zvědy za zadek
epochalnisvet.cz

Stubby chytal zvědy za zadek

„To přece nejde! Sem psi nesmějí!“ rozčílí se recepční...
Dokáže Tatiana Dyková uhlídat manžela?
nasehvezdy.cz

Dokáže Tatiana Dyková...

Mít za manžela idol ženských...
Když očí pálí
panidomu.cz

Když očí pálí

Pálení v očích sice zdraví neohrožuje, zato...
Bez ducha ve mně jsem jen poloviční člověk
skutecnepribehy.cz

Bez ducha ve mně jsem jen...

S nešťastným duchem jsem žila řadu let....
Dechberoucí udržitelná rezidence ve svahu
rezidenceonline.cz

Dechberoucí udržitelná...

To, co bylo původně plánováno jako...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha