Skip to content

Tajemství obskurních sekt 1: Ježíš se miluje s námi!

Sektu Boží děti zakládá v Kalifornii v roce 1968 zanícený evangelík David Brandt Berg (1919–1994). Hlásá poselství spasení, přípravu na blízký druhý příchod Ježíše a nedůvěru k okolnímu světu, které členové sekty nazývají Systém.

Ale jejich největším koníčkem je sex!

Veškeré státní instituce včetně školství a církví pokládá sekta za nástroj ďábla. Berg, který si říká Král nebo Mojžíš ji údajně řídí za pomoci duchů významných osobností. Je to poněkud nesourodý spolek, ve kterém se skví bohyně Afrodita, kouzelník Merlin, egyptská Sfinga, Elvis Presley, Marilyn Monroe, Richard Nixon nebo Winston Churchill. Ti všichni mu dávají duchovní instrukce.

Members of the 'Children of God' worshipping in Bromley, Kent in the 70s
Boží děti vzývají Ježíše.

Náboženská prostituce

Berg využívá náboženskou prostituci jako nástroj přilákání zájemců o jeho učení. Organizuje skupiny žen, které prostřednictvím tzv. Flirty-fishing lákají muže sexem k následování Ježíše jako kněžky Kristovy.

Sexuální orgie, zvané Noci sdílení, jsou prvních 20 let existence sekty její důležitou součástí, stejně jako skupinová masturbace. Vyzývají stoupence, aby si představovali, že se Ježíš podle vlastního přání k jejich milování připojuje.

Berg with
Zakladatel Božích dětí David B. Berg s „Lily Filipinou“, členkou sekty na Filipínách (polovina 80. let)

Nová Mezinárodní rodina

Po smrti Berga se do čela hnutí postaví jeho žena Karen Zerby (*1946), která si říká Maria, Královna a Prorokyně a provdá se za Bergova asistenta Steva Kellyho. Ten se pod titulem Král Petr stává tváří hnutí a na veřejnosti mluví daleko častěji než Berg a Karen.

Během let se sekta několikrát přejmenuje, od roku 2004 si říká Mezinárodní rodina.

02a
Berg se svými mladými ovečkami, které se věnovaly náboženské prostituci.

Zneužívají děti?

Sekta je během doby své existence, obzvlášť v prvním desetiletí, terčem mnoha kritik i vyšetřování. Jde především o nařčení, že sexuálně využívají děti. Najdou se svědkové, kteří tvrdí, že členové sekty někdy zasvěcovali do sexu i děti od šesti let.

Členové ale vše popírají a vydávají prohlášení, že děti jsou prý u nich zcela nevinné. Mnoho lidí tomu nevěří.

4-1
Po smrti Berga převzala vedení sekty jeho žena Karen Zerby s druhým manželem Stevem Kellym.
Foto: CRIMESOCCULTES.CANALD.COM, WIKIMEDIA COMMONS, FLICKR.COM
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …