Skip to content

Tajemné tělo z jezera: Kdo je dáma vylovená z temných vod?

Tahle záhada začne již roku 1971, kdy dva stopaři objeví v jezeře Panasoffkee na Floridě ženské tělo. Od té doby se nespočet vyšetřovatelů i lidí z široké veřejnosti snaží přijít na to, kdo je ona žena, proč nikomu nechybí a kdo ji vlastně zabil…

19. února 1971 vytahují přivolaní policisté z vody ženské tělo. Je jasné, že se na vlnách nepohupuje první den. Dáma má na sobě zelené tričko, kostkované gatě a květinové pončo. Na první pohled se nejedná o loupež, protože detektivové na těle nacházejí hodinky z bílého zlata, zlatý náhrdelník a prsten s průhledným kamenem.

O koho jde? Žena u sebe nemá žádný doklad, přesto vyšetřovatelé doufají, že se jim podaří dopátrat v seznamu zmizelých a hledaných osob její totožnost. To se ale mýlí…

panasoffkee
Poměrně malebné jezero… škoda, že se stalo hrobem neznámé dívky…

Patolog určuje, že žena byla uškrcena a již mrtvá hozena do vody. Forenzní specialisté určují přibližné datum násilné smrti – zhruba jeden a půl měsíce před nálezem ostatků. Ani to v pátrání nikterak nepomůže.

V roce 1986 exhumuje tělo další tým. Dívce bylo mezi 17 až 24 let. Za život porodila alespoň jedno dítě, a to delší dobu před vraždou. Otázkou je, proč ji potomek nehledá, či zda je vůbec naživu? Nová pitva také ukáže, že mladá dáma měla problémy s chrupem a trávila dost času u zubaře.

Z kostí je jasné, že trpěla buď podvýživou, či nějakou nemocí. Ani to ale nepomáhá k objasnění totožnosti…

telo
Tělo v jezeře chvíli poté, co ho objeví stopaři.

„Na základě izotopů olova z chrupu oběti je nanejvýš pravděpodobné, ba skoro jisté, že žena vyrůstala v jižní Evropě, zřejmě blízko řeckého přístavu Lavrion, kde se nacházely četné doly,“ objasňuje své poznatky George Kamenov (*1970), vědec z floridské univerzity.

Na Floridu mohla žena dorazit jen pár měsíců před smrtí. A to je do dnešního dne vše, co víme – kým je a proč zemřela a hlavně – kdo ji zabil – zůstává tajemstvím.

BOX
První podobenky dívky se vyšetřovatelům nepovedou. Vypadala tak, jak ji můžete spatřit v úvodu článku.
Foto: swfwmd.state.fl.us, wikipedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články