Mladíka sužují podivné stavy. Nakonec končí na psychiatrii. Zoufalá matka se obrací o pomoc k psychotronikovi. Ten jako zdroj potíží identifikuje záložku ve tvaru egyptského kříže. Skutečně stál za mladíkovým stavem magický symbol? Nebo jde jen o mýtus, který používají psychotronici k „oblbnutí“ lidí?
Anch, nazývaný též nilský kříž, se těší stále větší oblibě. Mnoho lidí ho nosí na krku, nebo má dokonce náušnice v jeho tvaru.
Zasvěcenci přitom prohlašují, že symbol ze starověkého Egypta je jedním z nejsilnějších energetických zářičů a jeho lehkomyslné používání může prý způsobit vážné potíže.
Staří Egypťané si prý byli velmi dobře vědomi moci tohoto magického symbolu a používali ho k záchraně života i k zabití. Skutečně má anch nějakou zvláštní moc?
Energetická zbraň
Podle odborníků na magické symboly nilský kříž funguje tak, že jeho dvě kratší ramena spolu s okem energii odebírají, zatímco delší ji vysílá.
Proto bychom si v žádném případě neměli s anchem jen tak pohrávat a dát si dobrý pozor, kam nejdelší rameno kříže nasměrujeme.
Co se může stát, když tato pravidla nedodržíme, ilustruje český psychotronik Josef Schrötter (*1949) na vlastním zážitku: Byl jsem na jednom semináři a seděli jsme u stolů v kruhu. Mně začalo být po půl hodině zle.
Cítil jsem se velice podivně, a kdybych na tomto místě setrval déle, tak bych asi zkolaboval. Řekl jsem to kolegyni a ta, protože byla velmi citlivá, vstala, šla ke kolegovi, který seděl naproti mně, a odhodila papíry, co měl na stole.
Pod nimi ležel velký nilský kříž, dlouhý asi dvacet centimetrů, a mířil na mě dlouhým ramenem.“ Skutečně za Schrötterovy nepříjemné pocity mohl anch? Jeho moc je prý dána jeho velikostí. Čím je větší, tím je silnější.
Dokonce i nakreslený na papíře podle psychotroniků vykazuje podobné vlastnosti. Jednoho mladíka prý přivedl k šílenství i jako pouhá záložka v knize. Svým ramenem totiž údajně směřoval přímo na jeho postel. Není to už trochu přitažené za vlasy?
Jak anch bezpečně používat?
Český psychotronik je přesvědčen o tom, že zásady správného používání nilského kříže zná jen jeden z deseti jeho nositelů. Rozhodně varuje před jeho nošením na krku, nebo na uchu.
Pokud nosíme nilský kříž na krku, dochází k narušení aury, což vede k únavě, vyčerpanosti, špatnému spánku apod. Sám jsem si to na sobě vyzkoušel,“ tvrdí.
Anch bychom prý podobně jako Egypťané na starověkých vyobrazeních měli nosit v ruce, nebo v kapse na straně aktivní ruky. Schrötter rovněž upozorňuje na nevhodnost dlouhodobého používání egyptského symbolu.
Lidé by ho podle jeho názoru měli nosit jenom v případě zdravotních potíží, nebo ve chvíli ohrožení. Nilský kříž by rozhodně neměl viset v ložnici, ani v dětském pokoji. Po načerpání energie bychom prý měli odložit všechny kovové předměty. Opravdu musíme při zacházení s anchem zachovávat takovou opatrnost?
Otázka víry?
Mnozí lidé prohlašují, že anch nosí na krku, či ho mají dokonce vytetovaný na těle, a žádné potíže nepozorují. Jsou snad zvlášť odolní vůči síle tohoto energetického zářiče? Pomáhají či naopak škodí magické symboly jenom tomu, kdo věří v jejich moc?
Kartářka Michaela Kudláčková (*1968) tvrdí, že anch je tak mocný, že si svého nositele sám vybere. Zkrátka mu nedovolí odejít z obchodu, aniž by si ho koupil. Jeho moc však údajně není dobrá pro každého. Některým lidem pomáhá, jiným škodí.
Nesouvisí to se zásadami jeho správného používání, jak si myslí Schrötter? Kartářka se domnívá, že pro českého člověka je mnohem vhodnější druidská magie, než egyptský kříž. Souvisí to prý s našimi kořeny. Měli bychom tedy volit druh magické ochrany podle našeho původu?