Skip to content

Svět po 44 letech? Propuštěný vězeň ví své

Jak se změní za půl století svět? Američan Otis Johnson, kterého nedávno pustili z vězení po 44 letech, to ví. Jeho příběh fascinuje i dojímá.

„Jmenuju se Otis Johnson, do vězení jsem šel v pětadvaceti, pustili mě v devětašedesáti,“ říká muž v reportáži televizní stanice Al Jazeera. Jako by vypadl z filmu Vykoupení z věznice Shawshank. Jeho výpověď je úchvatnou sondou do proměny způsobu života lidí.

„Všiml jsem si, že většina lidí si mluví pro sebe. Pak jsem uviděl, že mají v uších sluchátka. Je to něco telefonního? Říkal jsem si, jestli jsou jako všichni agenti?“ diví se Johnson.

Svět se podle bývalého vězně zrychlil a naplnil.
Svět se podle bývalého vězně zrychlil a naplnil.

Objevovat a neohlížet se

Jeho život je nyní velkým objevováním. Mobilní telefony i internet sice zná, ale s většinou technologií přišel do styku jen minimálně. Nikdo z jeho rodiny už nežije, a tak ve svém volném čase cestuje autobusem a ochutnává nové jídlo a pití nebo zkoumá záplavu podivného zboží v regálech obchodů.

Co zůstalo stejné? Například značka jeho oblíbeného burákového másla a odhodlání. Odhodlání jít dopředu a neohlížet se zpátky.

Foto: www.youtube.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …