Skip to content

Stavíme dětský pokoj: Víte, jak na to?

Vypadá to jako hračka. Jenže i budování pokojíčku pro ty nejmenší má svá pravidla. Na prvním místě musí být samozřejmě bezpečnost. A poté se již fantazii takřka meze nekladou. Ale pozor, co přijde skvělé dospělákům, může děti nechat úplně chladnými.

Poradíme vám, s čím u potomků zaručeně zabodujete!

POZOR NA OSTRÉ ROHY!

Pokud začínáte rekonstruovat či stavět z gruntu, nezapomeňte vybrat zdravotně nezávadnou podlahovou krytinu. Děti si nejraději hrají na zemi. Nábytek vybírejte úměrně věku, dítě se musí naučit po sobě uklízet, takže by mělo dosáhnout do všech polic svých skříní.

Ostré klíče od dveří skříněk vám mohou pořádně zatopit. Stačí jedno škobrtnutí během hry a už jedete do nemocnice na šití. Vybírejte proto bezpečný nábytek, nejlépe dobře omyvatelný.

detsky-pokoj-zeleny
Zelená barva uklidňuje.

PRO SNĚNÍ BEZ NOČNÍCH MŮR

Pro dobrý spánek potřebuje dítě hlavně pocit bezpečí. Máte-li doma hned dva raubíře, oblíbí si kreativní postele vhodné na hraní i spaní. Dbejte na dobrou volbu materiálu, který odolá jejich řádění. Tato postel JEKO s bukovými rošty obsahuje i diodová světla.

Přijde na 12 757 korun.

AB postel
Sen každého kluka – a pokud máte doma raubíře dva, také nevadí!

CO VAŘÍ MALÉ HOSPODYŇKY?

Jak se děti učí od dospělých? Nápodobou. K té je pro holčičky zapotřebí kuchyň, samozřejmě dostatečně malá, aby maličké hospodyňky dosáhly na sporák. Cena se různí dle provedení, tato kuchyňka by vás přišla na 5500 korun.

ACkuchynka
Důležité je děti naučit po hraní zase nádobí uklidit do skříněk.

KAM ZMIZELO BATOLE?

Dětské batolení je roztomilé. Jenže jak dítě uhlídat, aby nespadlo ze schodů nebo nelezlo po špinavé podlaze v kuchyni? Řešením je bezpečnostní zábrana. Můžete ji pořídit třeba v Ikey – tato konkrétně přijde na 998 korun.

AD ohradka
Uhlídat batole je velká věda. Vhodný nábytek vám v tom pomůže.

Foto: Ikea / JEKO
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Bydlení
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články