Skip to content

Sologamie: Může si vzít člověk sám sebe?

Zní to jako naprostý nesmysl, ale stále větší počet lidí v různých zemích světa k tomu přistupuje. Řeč je o tzv. sologamii. Sňatku, kdy si dotyčná nebo dotyčný vezme sebe.

Posledním případem, který proběhl médii, byl ten z letošního září. Italka Laura Mesi si na velkolepé svatbě za 260 tisíc korun vzala…sama sebe. Na obřadu měla družičky, desítky hostů i dort. Jen partner chyběl. K zvláštnímu kroku se odhodlala poté, co se jí v roce 2015 zhroutil dlouholetý vztah. „Když potkám muže, s nímž mne bude čekat budoucnost, budu ráda, ale mé štěstí na tom nezávisí,“ prohlásila Italka.

Laura Mesi.

Ačkoliv její svatba nemá žádnou právní platnost, podobných případů začalo přibývat. V Itálii už se tak před časem oženil sám se sebou Ital Nello Ruggiero, v USA je takových obřadů dokonce několik desítek ročně – loni si sama sebe vzala například obyvatelka Brooklynu Erika Anderson.

Případů sologamie přibývá v USA i v Evropě.

Podobné služby jsou pak hlášeny i v Japonsku nebo Kanadě. Jde jen o absurdní výstřelek, nebo o fenomén, který budeme vídat stále častěji?

Foto: cdn-img.health.com, s.yimg.com, www.teenvogue.com, Video: youtube.com (NewsFeed)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …