Skip to content
reklama
reklama

Skuteční démoni Robina Williamse

Je poklidná pondělní noc a půvabná designérka Susan Schneiderová v rezidenci v San Francisku poklidně spí, zatímco se její manžel s pořezaným zápěstím věší na klice od dveří. Držitel čtyř Zlatých glóbů, čtyř cen Grammy a Oscara za film Dobrý Will Hunting, herec Robin Williams, dobrovolně ukončuje své trápení.

Ačkoli celý život bojuje s drogami, depresemi a alkoholem, pitva dokazuje, že v době smrti je Robin Williams (1951–2014) naprosto střízlivý. Pouhý měsíc předtím je přijat do léčebny – zde se však nehodlá vypořádat se závislostí na alkoholu, jak by se od bouřlivého herce dalo čekat, ale s následky přepracovanosti.

Rodina po jeho smrti světu přiznává, že oblíbený komik v posledních letech nebojuje s alkoholem, jako spíše s depresemi, které pramení z diagnózy lékařů: demence s Lewyho tělísky – neurodegenerativní onemocnění na pomezí Parkinsonovy a Alzheimerovy nemoci.

Ta má příznaky obou těchto poruch, ale také další, například zrakové halucinace lidských postav a zvířat. Nemoc má spolu s ním dalších 1, 5 milionu lidí na světě.

blank
Manželský pár se s blížící smrtí Robina pokoušel o dítě.

Jenom hypochondr?

„Dosáhli jsme místa, kde jsme nikdy předtím nebyli. Můj manžel byl uvězněn v pokroucené architektuře svých neuronů a bez ohledu na to, co jsem udělala, jsem ho nemohla vytáhnout,“ říká s pláčem čerstvá vdova Susan (*1965).

V době smrti ho trápí zácpa, potíže s močením, pálení žáhy, nespavost, problémy s pamětí a stres. Cítí také mírné chvění v levé ruce, což připisuje dřívějšímu zranění ramene. Susan připouští, že nejprve ho má za hypochondra, později jí dochází, jak závažná nemoc je, a jaké má dopady na jeho psychiku.

Robin přicházel o rozum a uvědomoval si to. Dokážete si představit bolest, kterou cítil, když se sám rozpadal? Stále říkal: ‚Chci jen restartovat mozek‘,“ vzpomíná Williamsova třetí žena, která si zamilovaného života po boku filmové hvězdy stíhá užít pouhé tři roky.

blank
Že nejsmutnější lidé hrají klauny? Pro Robina Williamse to jistě platilo.

První ženu podvádí s chůvou svého syna

Předchozí dvě manželství stály známého sukničkáře 600 milionů korun. „Rozvod je drahá věc. Říkají tomu ‚výživné‘, ale znamená to ‚všechny peníze‘. Vytrhnou vám srdce skrz vaši peněženku,“ nechává se slyšet. Nutno dodat, že obě dvě ženy musejí mít s populárním hercem svatou trpělivost, protože život s ním opravdu nepřipomíná procházku růžovým sadem. Jeho první žena musí čelit jeho experimentům s kokainem a také provalené nevěře se servírkou, která ho žaluje za to, že ji při sexu nakazil kožní chorobou.

Co však už neustojí je nevěra s filipínskou chůvou jejich syna Zacharyho (*1983), se kterou navíc čeká dítě! Z chůvy se tedy nakonec stává jeho druhá žena. S tou přivádí na svět dvě děti, dceru Zeldu (*1989) a syna Codyho (*1991). „Ženy by nikdy nevynalezly atomovou bombu, nikdy nevyráběly zbraně, které zabíjejí. Ne, ženské zbraně jsou vymyšleny k tomu, aby vám bylo dobře v posteli,“ krčí rameny s humorem sobě vlastním Robin.

blank
Herec nevedl zrovna příkladný partnerský život…

Ani po smrti nemá dost klidu

Mezi prvními kondoluje zarmoucené rodině k otcově smrti tehdejší prezident Barack Obama (*1961), který je smrtí miláčka filmových diváků velmi zaskočen. Podle něj přišla Amerika o jedinečnou osobnost, která svůj talent rozdávala „svobodně a velkoryse všem, kteří to potřebovali nejvíc“. Originálně se s ním loučí Americká filmová akademie, která sdílí obrázek z Disneyho animovaného Aladina, na kterém se také podílel, s komentářem: „Džine, jsi volný!“.

Foto: Shutterstock, Wikimedia. Autor: Jana Nováková
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

UFO nad Bajkalem: Jsou tajemná světla zodpovědná za pád letadla?
enigmaplus.cz

UFO nad Bajkalem: Jsou tajemná...

Už řadu let si místní předávají příběhy o...
Blahodárné bublinky v pohodlí domova
rezidenceonline.cz

Blahodárné bublinky v...

S příchodem chladných dnů je pro naše tělo...
Osmdesátiletý kardiak, pracující čtyřicátník nebo student-mileniál – telemedicína umí se zdravím pomoci každému z nich
epochalnisvet.cz

Osmdesátiletý kardiak, pracující...

Digitalizace zrychluje. České zdravotnictví díky ní čeká posun k...
Snaží se utajit těhotenství?
nasehvezdy.cz

Snaží se utajit těhotenství?

Moderátorka Lucie Borhyová...
Svíčková na smetaně
tisicereceptu.cz

Svíčková na smetaně

Ta pravá se připravuje ze svíčkové, ale dobře...
Požádá brzy Soukup Hanychovou o ruku?
nasehvezdy.cz

Požádá brzy Soukup...

Jako by k sobě patřili...
Co se stalo se dvěma ze tří portugalských bratrů mořeplavců?
enigmaplus.cz

Co se stalo se dvěma ze tří...

Krátce poté, co Kolumbus objevil břehy...
Nejmenší česká zoo Chleby
epochanacestach.cz

Nejmenší česká zoo Chleby

Severně od Nymburka...
Aby se okna stále leskla
panidomu.cz

Aby se okna stále leskla

Někdo mytí oken nesnáší, někdo tuhle práci...
Duch ochránil rodinný klenot
skutecnepribehy.cz

Duch ochránil rodinný klenot

Před velkým stěhováním jsme...
Mýdlo vlastně na všechno
iluxus.cz

Mýdlo vlastně na všechno

Primárně je to tuhý šampon pro...
Genetické hrátky nekončí: Dočkáme se návratu tasmánského tygra?
21stoleti.cz

Genetické hrátky nekončí:...

Americko-australský vědecký tým se chystá v...