Skip to content

Skupina dětí se měla setkat s pterodaktylem. V roce 1937

Needwood Forest najdete v oblasti Staffordshire v Anglii. Les je pozůstatkem královského hvozdu, který dlouho vlastnil rod Lancasterů. Les je obecně považován za velmi působivý, okouzlující a mnohými dokonce za prosycený magií, kterou udržují naživu staré pověsti.

Prastarý les

Dnešní rozloha lesa však představuje pouze zlomek původního rozsahu. Jednou z dochovaných částí je les Bagot, který kromě tradičních pověr a pověstí doprovází také jedna velmi zajímavá legenda, která vznikla ve třicátých letech minulého století.

V roce 1937 tu totiž mladý potomek ze vznešeného rodu Alfred Tipton narazil se svými přáteli při hraní na neočekávaného návštěvníka lesa – pterodaktyla.

V koruně stromu

Skupina na něj narazila při odpočinku na lesní mýtině, jejich pozornost nejprve upoutal zvláštní zvuk, které zvíře vydávalo. Připomnělo jim lidský výkřik. Ihned poté v nedaleké koruně stromu zahlédli černé zvíře nejvíce ze všeho připomínající okřídlené tvory z pravěku.

To se drželo větve ostrými drápy. Chlapce překvapilo svou velikostí. „Připomínalo mi nějakého démona. Jeho podobu si budu pamatovat dlouho,” svěřil se později Tipton, který vypověděl, že bytost chvíli poté, co ji chlapci zahlédly, roztáhla svá široká křídla a napůl letem, napůl plachtěním, jim zmizela z dohledu.

Své pozorování skupina konzultovala s mnoha odborníky, jejich popis všem, stejně jako jim samým, nejvíce připomínal právě pravěké pterodaktyly. Ze svého názoru chlapci neslevili, ačkoliv dobře věděli, že je toto zvíře již dlouho vyhynulé.

Je ale opravdu možné, že by tohoto tvora v anglických lesích zahlédly? Nebo se snad dětské představivost v lese opředeném mýty a pověstmi zatoulala až příliš daleko od skutečnosti?

Foto: thoughtco.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články