Skip to content

Případ, který šokoval svět: Brooklynský upír prý vraždil v každém státě USA!

Děti znásilňuje, pojídá a chlubí se, že „si ochutnal v každém státě“. „Bylo jich asi 100,“ vypočítá své oběti bez skrupulí sériový vrah Albert Fish.

Za života je podezřelý minimálně z pěti vražd, přizná se ke třem (a k pobodání dalších dvou lidí). Hamilton Howard „Albert“ Fish (1870–1936) se narodí do rodiny, kde má takřka každý psychický problém.

Nebude výjimkou. Ostatně, když otec umře, matka strčí hocha do sirotčince, kde je vystaven brutálnímu sadismu. Albertovi se začne fyzická bolest líbit. V roce 1890 dorazí Albert do New Yorku a stane se z něj prostitut.

Začne znásilňovat malé chlapce do šesti let.

rentgen
Ubližuje i sobě – rentgen pánve a jehel v ní.

Poté mu matka dojedná sňatek s mladší ženou, s níž má postupně šest vlastních dětí. Ve svých 41 letech obtěžuje retardovaného 19letého mladíka, ale když jej mučí nůžkami, zhrozí se a uteče. Krátce nato je uvězněn za krádež a skončí v newyorském Sing Singu.

Manželka Fishe opustí kvůli řemeslníkovi a on musí sám vychovávat děti. Ubližuje sám sobě a rentgen později odhalí v oblasti pánve minimálně 29 jehel! Jako své oběti si Fish vybírá mentálně postižené a černochy.

Malé děti mučí, znásilňuje a vraždí. Když na návštěvě spatří Grace Buddovou (1918–1928), rodičům dívky namluví, že pospíchá na oslavu narozenin neteře, a přesvědčí je, aby nechali Grace jít s ním. Dívka zmizí.

cela sing sing
Albertova cela v Sing Singu.

O šest let později, v listopadu 1934, přijde dívčiným rodičům anonymní dopis, který konečně přivede policii na stopu Alberta Fishe. Negramotné matce jej musí přečíst jeden z jejích synů. Začíná hrůznou historkou o hladomoru v Číně a prodeji dětí na maso.

Popis kanibalských hodů je skutečně odporný. A nakonec se anonym přiznává, jak dostal chuť malou Grace sníst, jak ji namísto oslavy zavedl do opuštěného domu, jak ji uškrtil a postupně zkonzumoval.

Grace_budd
Maličkou Grace Albert celou sní.

Obálka k Fishovi nakonec dovede policisty a sám vrchní vyšetřovatel na něj počká v místě, kde bydlí. Přelíčení trvá 10 dní. Fish prohlásí, že k němu mluví Bůh. Psychiatři potvrdí řadu sexuálních a dalších úchylek včetně exhibicionismu, sebemrskačství, kanibalismu, koprofagie (pojídání výkalů), masochismu, pedofilie, sadismu, urofilie a voyeurství.

Závěrečný posudek konstatuje, že Fish je psychiatrický fenomén a v žádných lékařských materiálech neexistují zmínky o někom, kdo by vykazoval takové spektrum sexuální abnormality. Kanibal dostane elektrické křeslo.

Foto: murderpedia.org, wikipedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …