Skip to content

Přehledně: Tragédie klanu Kennedyů

Asi žádná jiná rodina kromě klanu Bushů se nezapsala do historie USA tak výrazně jako Kennedyovi. Za moc a slávu se však leckdy tvrdě platí a rodinu Kennedyů pronásledovala jedna tragédie za druhou.

1941: Rosemary Kennedyová, mentálně retardovaná sestra dřívějšího amerického prezidenta Johna Kennedyho a nejstarší dcera Josepha a Rose Kennedyových, byla po neúspěšné prefrontální lobotomii (což byl v té době běžný zákrok) umístěna do zvláštního ústavu, kde strávila zbytek svého života.

Zemřela v roce 2005.

2
Poslední úsměv v životě. JFK jede 22. listopadu 1963 Dallasem.

1944: Joseph Kennedy junior, nejstarší z devíti dětí Kennedyových, zemřel v 29 letech při plnění bojového leteckého úkolu nad kanálem La Manche ve druhé světové válce.

3
Kathleen s bratrem Johnem.

1948: Kathleen Kennedyová Cavendishová, čtvrtá z Kennedyových dětí, zemřela v 28 letech při letecké nehodě ve Francii.

1963: Prezident John Kennedy byl zastřelen 22. listopadu při jízdě v prezidentské koloně se svou ženou v Dallasu. Bylo mu 46 let.

4
„Moje touha odstranit Kennedyho se postupně stává neochvějnou posedlostí. RFK musí zemřít, RFK musí být zabit. RFK musí být zavražděn…“ zapsal si do deníku vrah Roberta Kennedyho antisionista Sirhan Sirhan.

1964: Senátor Edward Kennedy, nejmladší z dětí rodiny Kennedyů, těsně unikl smrti při letecké nehodě. Záchranáři jej z vraku letadla vyprostili s vážným zraněním zad, roztrženými plícemi, zlámanými žebry a s vnitřním krvácením.

Politik trpěl následky nehody až do své smrti.

1968: Senátor Robert Kennedy byl ve věku 42 let zavražděn v Los Angeles. Krátce předtím vyhrál v prezidentských primárkách demokratů v Kalifornii.

1969: Edward Kennedy sjel se svým automobilem z mostu při cestě z oslav ve státu Massachusetts. Při nehodě zemřela jeho asistentka Mary Jo Kopechneová.

5
Rosemary Kennedyová tři roky před osudovým zákrokem.

1984: David Kennedy, syn Roberta Kennedyho, zemřel na předávkování drogami ve věku 28 let.

1997: Michael Kennedy, další ze synů Roberta Kennedyho, zahynul v 39 letech při nehodě na lyžích v Coloradu.

1999: Syn exprezidenta John Kennedy mladší zahynul společně se svou ženou a švagrovou při leteckém neštěstí. Letoun, který sám pilotoval, havaroval v moři u ostrova Martha’s Vineyard ve státu Massachusetts.

Foto: Gaurdian, businessinsider, wikimedia, thereelword
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …