Skip to content

Pouštní město Sedona v severní Arizoně: Je průchodem do jiné dimenze?

Jedna z nejkrásnějších lokalit na naší planetě se v posledních letech stává doslova poutním místem pro vyznavače hnutí New Age. Mnozí lidé také věří, že přímo nad Sedonou existuje nehmotné město a že zvláštní energie tohoto místa přitahuje UFO.

Pouštní město Sedona v severní Arizoně, obklopené úchvatnými červenými skalami, strmými kaňony a borovými lesy není jen nádherným místem, ale také lokalitou, která je od pradávna považována za mimořádnou především z duchovního pohledu.

Indiáni přicházeli do zdejších skal, protože je považovali za posvátné a nabité mimořádnou energií, která jim umožňovala spojení s duchy předků a světem jejich bohů.

Dnes Sedonu vyhledávají milovníci záhad především díky energetickým vírům. Ty prý mohou být využity k cestování do alternativních dimenzí. Místní folklór věří také v existenci jakýchsi neviditelných tunelů, které vedou z tohoto místa dokonce až do vesmíru a vyprávějí se staré legendy o „Hvězdných lidech“, kteří prý Sedonu navštívili.

1
Vítejte v Sedoně!

Podivné zvuky a energie

K unikátním fenoménům této oblasti patří již zmíněné víry. Bývají popisovány jako vířící energetické masy, které dokážou zasáhnout i lidi, procházející okolo místa až do vzdálenosti půl kilometru. Energii víru je prý možné pocítit jako slabé vibrace.

Ti, kterým se podařilo tento zvláštní stav zakusit, popisují, že najednou cítili vnitřní klid a byli osvěžení na fyzické i psychické úrovni.

Tyto víry, často označované jako „elektrické“ anebo „elektromagnetické“, zůstávají zatím vědecky nevysvětleny. Stejně fascinující jsou neobvyklé zvuky, které zde návštěvníci slýchají a připodobňují je ke zvuku zvonů anebo vzdálenému hřmění.

V oblasti skal se také objevují podivná světla. Může to být tedy známkou toho, že je Sedona místem, plným zvláštních energií a frekvencí?

2
Archeologická lokalita Honanki, zhruba 15 km od Sedony

V hlavní roli elektromagnetické pole

Skeptikové tvrdí, že na těchto věcech není nic záhadného, protože zdejší geologické podmínky vytvářejí zvláštní elektromagnetické pole, které může mít silný vliv na psychiku návštěvníků a způsobit jim změněné stavy vědomí i halucinace.

Podobné zvukové i energetické efekty jsou však údajně zaznamenány na mnoha dalších místech světa, kde naši předkové vystavěli tajemné stavby, jejichž přesný účel není dosud jednoznačně určen, například Machu Picchu v Peru anebo Stonehenge v Anglii.

Právě proto mohou být takové projevy naopak důkazem výjimečnosti této pouštní lokality. Pověst Sedony jako mimořádného místa podporuje také zdokumentovaná událost, která se odehrála krátce po 2. světové válce.

Detaily o ní je možné najít v dříve utajovaných spisech FBI. Co se tehdy stalo?

3
Ve městě kvete turistický ruch.

Zářící modrá koule

Podle dokumentu ze 17. srpna 1947 se bývalý válečný pilot při nočním návratu ze zaměstnání setkává s podivnou modře zářící koulí, která visí na obloze nad jedním z kaňonů Sedony. Vystoupí a zvědavě kouli pozoruje, když se objekt najednou začne pohupovat a pak zamíří směrem k němu.

Muž na nic nečeká a naskočí do auta, aby opustil místo podivného setkání. Během pár vteřin se koule přemístí nad automobil a v tu chvíli motor vypíná a světla zhasnou. Vůz osvětluje jen silná modrá záře, která osamělému řidiči způsobuje mravenčení v prstech a rtech.

Pak zář pohasne a objekt odletí.

Mohlo jít skutečně o návštěvu mimozemských civilizací?

Vybraly by si Sedonu právě pro unikátní vlastnosti tohoto místa? Anebo je naopak možné, že všechny zvláštnosti zde nemají nic společného s geologií ani s elektromagnetickým polem, ale jsou právě dílem mimozemských civilizací?

Možná by to vysvětlovalo dávné legendy o Hvězdných lidech a oblibu skal u Indiánů, kteří v návštěvnících z vesmíru spatřovali bohy.

Článek vznikl ve spolupráci s časopisem ENIGMA. Foto: www.drivethenation.com, www.sedonaazhotels.com, www.youtube.com, www.messagetoeagle.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Predátoři a příšery z jezer a řek: Kelpie a Ogopogo
enigmaplus.cz

Predátoři a příšery z jezer...

Hlubiny jezer i řek obývají nejrozličnější...
Jak jsem se vzdala svého bláznivého snu?
skutecnepribehy.cz

Jak jsem se vzdala svého...

Celé dětství jsem toužila...
Svatý Jan pod Skalou: Po stopách zbožného poustevníka
epochanacestach.cz

Svatý Jan pod Skalou: Po...

Jedno z nejkrásnějších...
Zdravý styl: Co dělat, aby vám to pálilo?
panidomu.cz

Zdravý styl: Co dělat, aby...

Žádná zázračná dieta pro geniální mozek nebo bezchybnou...
Lasagne s červenou čočkou a žampiony
tisicereceptu.cz

Lasagne s červenou čočkou a...

Rychlý lehký pokrm, který zvládnete...
Rubens představuje Luční pěnu
iluxus.cz

Rubens představuje Luční pěnu

Základ novinky tvoří luxusní olej lisovaný ze semen...
Originální zázrak moderní architektury
rezidenceonline.cz

Originální zázrak moderní...

Uměleckým dílem v každém smyslu lze nazvat rezidenci,...
Tajemný Ludvík XIV. Útočili teroristé Francie na Prahu?
enigmaplus.cz

Tajemný Ludvík XIV. Útočili...

Troufalý akt státního terorismu, do kterého...
O co Bára s Denisou spolu stále soupeří?
nasehvezdy.cz

O co Bára s Denisou spolu...

Seriál Slunečná působí jako...
V liberecké zoo mají mladé
epochalnisvet.cz

V liberecké zoo mají mladé

V období jara přichází mláďata na svět jak ve...
Facebook a spol.: Algoritmy světem vládnou
21stoleti.cz

Facebook a spol.: Algoritmy...

Facebook, Instagram, Twitter, Tik Tok, YouTube,...
Najde si vášnivého milence?
nasehvezdy.cz

Najde si vášnivého milence?

Slovenská herečka Soňa...