Skip to content
reklama
reklama

Pouštní město Sedona v severní Arizoně: Je průchodem do jiné dimenze?

Jedna z nejkrásnějších lokalit na naší planetě se v posledních letech stává doslova poutním místem pro vyznavače hnutí New Age. Mnozí lidé také věří, že přímo nad Sedonou existuje nehmotné město a že zvláštní energie tohoto místa přitahuje UFO.

Pouštní město Sedona v severní Arizoně, obklopené úchvatnými červenými skalami, strmými kaňony a borovými lesy není jen nádherným místem, ale také lokalitou, která je od pradávna považována za mimořádnou především z duchovního pohledu.

Indiáni přicházeli do zdejších skal, protože je považovali za posvátné a nabité mimořádnou energií, která jim umožňovala spojení s duchy předků a světem jejich bohů.

Dnes Sedonu vyhledávají milovníci záhad především díky energetickým vírům. Ty prý mohou být využity k cestování do alternativních dimenzí. Místní folklór věří také v existenci jakýchsi neviditelných tunelů, které vedou z tohoto místa dokonce až do vesmíru a vyprávějí se staré legendy o „Hvězdných lidech“, kteří prý Sedonu navštívili.

1
Vítejte v Sedoně!

Podivné zvuky a energie

K unikátním fenoménům této oblasti patří již zmíněné víry. Bývají popisovány jako vířící energetické masy, které dokážou zasáhnout i lidi, procházející okolo místa až do vzdálenosti půl kilometru. Energii víru je prý možné pocítit jako slabé vibrace.

Ti, kterým se podařilo tento zvláštní stav zakusit, popisují, že najednou cítili vnitřní klid a byli osvěžení na fyzické i psychické úrovni.

Tyto víry, často označované jako „elektrické“ anebo „elektromagnetické“, zůstávají zatím vědecky nevysvětleny. Stejně fascinující jsou neobvyklé zvuky, které zde návštěvníci slýchají a připodobňují je ke zvuku zvonů anebo vzdálenému hřmění.

V oblasti skal se také objevují podivná světla. Může to být tedy známkou toho, že je Sedona místem, plným zvláštních energií a frekvencí?

2
Archeologická lokalita Honanki, zhruba 15 km od Sedony

V hlavní roli elektromagnetické pole

Skeptikové tvrdí, že na těchto věcech není nic záhadného, protože zdejší geologické podmínky vytvářejí zvláštní elektromagnetické pole, které může mít silný vliv na psychiku návštěvníků a způsobit jim změněné stavy vědomí i halucinace.

Podobné zvukové i energetické efekty jsou však údajně zaznamenány na mnoha dalších místech světa, kde naši předkové vystavěli tajemné stavby, jejichž přesný účel není dosud jednoznačně určen, například Machu Picchu v Peru anebo Stonehenge v Anglii.

Právě proto mohou být takové projevy naopak důkazem výjimečnosti této pouštní lokality. Pověst Sedony jako mimořádného místa podporuje také zdokumentovaná událost, která se odehrála krátce po 2. světové válce.

Detaily o ní je možné najít v dříve utajovaných spisech FBI. Co se tehdy stalo?

3
Ve městě kvete turistický ruch.

Zářící modrá koule

Podle dokumentu ze 17. srpna 1947 se bývalý válečný pilot při nočním návratu ze zaměstnání setkává s podivnou modře zářící koulí, která visí na obloze nad jedním z kaňonů Sedony. Vystoupí a zvědavě kouli pozoruje, když se objekt najednou začne pohupovat a pak zamíří směrem k němu.

Muž na nic nečeká a naskočí do auta, aby opustil místo podivného setkání. Během pár vteřin se koule přemístí nad automobil a v tu chvíli motor vypíná a světla zhasnou. Vůz osvětluje jen silná modrá záře, která osamělému řidiči způsobuje mravenčení v prstech a rtech.

Pak zář pohasne a objekt odletí.

Mohlo jít skutečně o návštěvu mimozemských civilizací?

Vybraly by si Sedonu právě pro unikátní vlastnosti tohoto místa? Anebo je naopak možné, že všechny zvláštnosti zde nemají nic společného s geologií ani s elektromagnetickým polem, ale jsou právě dílem mimozemských civilizací?

Možná by to vysvětlovalo dávné legendy o Hvězdných lidech a oblibu skal u Indiánů, kteří v návštěvnících z vesmíru spatřovali bohy.

Článek vznikl ve spolupráci s časopisem ENIGMA. Foto: www.drivethenation.com, www.sedonaazhotels.com, www.youtube.com, www.messagetoeagle.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Pohoří Smrčiny: Po stopách J. W. Goetha
epochanacestach.cz

Pohoří Smrčiny: Po stopách...

Oblast skal na okraji...
Vrátil se ke své bývalé manželce
skutecnepribehy.cz

Vrátil se ke své bývalé...

Když jsem se seznámila se...
Pošle partnera na mateřskou?
nasehvezdy.cz

Pošle partnera na mateřskou?

Už za pár dnů se z EVY...
Bude svatba, nebo další zklamání?
nasehvezdy.cz

Bude svatba, nebo další...

Už jednou měla Eva...
Potápky Prim pro ty, kdo se nebojí výzev
iluxus.cz

Potápky Prim pro ty, kdo se...

Svět ticha, jen modrá hlubina a vy. Objevování...
Jak čaruje fata morgána?
epochalnisvet.cz

Jak čaruje fata morgána?

Fata morgána je fascinující jev, opředený řadou mýtů....
Straší na hradě duch tureckého vojáka?
enigmaplus.cz

Straší na hradě duch...

Mohutný hrad v maďarském městě Eger se...
Reminiscence zlaté jazzové éry
rezidenceonline.cz

Reminiscence zlaté jazzové éry

V blízkosti slavného kasina,...
Umění cestovat nalehko
panidomu.cz

Umění cestovat nalehko

Chystáte se na několikadenní dovolenou a...
Je libo garsonku, nebo 3+1?
21stoleti.cz

Je libo garsonku, nebo 3+1?

3D tisk ušel za několik málo let...
Medové chilli brambory
tisicereceptu.cz

Medové chilli brambory

Pikantní varianta je skvělá samotná i jako příloha....
Skutečné Čelisti: Žraločí sériový zabiják rozpoutá v New Jersey peklo!
enigmaplus.cz

Skutečné Čelisti: Žraločí...

Žralok bílý patří právem k nejobávanějším...