Skip to content

Poslední let Marka Suttona: Z Bondova dubléra toho moc nezbude!

Britský kaskadér Mark Sutton (1971–2013) lechtá smrtku pod bradou už delší dobu. Jakoby tušil, že jeho čas tady na zemi je omezený, snaží se užívat si naplno každou jeho minutu.

Takže, když mu nabídnou, aby při slavnostního zahájení letní olympiády Londýně v červenci 2012 zaskočil za herce Daniela Craiga (*1968) při nebezpečné části scénky seskoku Jamese Bonda s britskou královnou Alžbětou II.(*1926) nad londýnským stadionem, nadšeně přikývne.

Stejně jako když ho šéfredaktor adrenalinové televize Epic TV Trey Cook, o rok později pozve do Alp, aby si společně s dalšími odvážlivci zkusil skočit z vrtulníku ve wingsuit kombinéze. Ví moc dobře, jak výkonnou fabriku na mrtvé a zmrzačené tyhle speciální obleky představují.

Jenže touha po adrenalinu je větší, než nastalá rizika. A tak se 14. srpna 2013 do jednoho z nich nasouká a spolu s ještě jedním společníkem skočí z výšky 3 300 metrů. Dvacet vteřin poté v rychlosti 250 kilometrů v hodině narazí do horského hřebenu.

Jestli kvůli turbulenci nebo vlastní chybě už se asi nikdy nedozvíme. Ze zkušeného kaskadéra toho moc nezbude. Jeho identitu musí potvrdit až testy DNA.

Foto: standard.co.uk Video: Youtube (TomoNews US)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články