Skip to content

Pohoda u termálních pramenů: Nejstarší fungující hotel na světě

Nádherná příroda, čerstvý vzduch, horké prameny a klid. Tak vypadá relax v místě, které se může pochlubit bohatou historií i certifikovaným rekordem. O hotel v japonské prefektuře Jamanaši se stará více než jedno tisíciletí stále stejná rodina.

Dnes ho provozuje už její 52. generace.

Není hotel jako hotel. Existují dokonce i takové, které hosté opouští s úlevou. Jsou také hotely průměrné, ale i luxusní anebo něčím výjimečné. Japonský hotel Nišijama Onsen Keiunkan na ostrově Honšú by se dal zařadit do obou kategorií.

Je luxusní. A je rozhodně výjimečný. Je totiž nejstarší na světě, což potvrzuje i zápis v Guinnessově knize rekordů. Je založen v roce 705 , tedy asi 300 let předtím, než Vikingové dorazili do Ameriky a více než 200 let před založením Anglického království.

Relax u horkých pramenů

Hotel je vyhlášený od svého prvopočátku. Během jeho přes 1300 let trvající historie se v něm vystřídá v řada vážených návštěvníků, od samurajů po významné politiky. Traduje se, že zde pobýval i Iejasu Tokugawa (1543-1616), který zásadním způsobem ovlivnil politický vývoj země, když ustanovil šógunát Tokugawa nebo proslulý japonský vojevůdce Šingen Takeda (1521-1573). A většina z nich zamířila do tohoto místa za termálními prameny, které zde vyvěrají.

Horké prameny napájejí venkovní i vnitřní hotelové bazény.

Osvěžující lázeň

Z nich čerpají vodu i hotelové lázně. Hotel má čtyři venkovní a dva vnitřní bazény. Prameny obsahují sodík, dusičnan vápenatý a chlorid sodný. Mají skvělé účinky při trávicích obtížích nejrůznějšího charakteru, svalových a kloubních bolestech i kožních problémech a napomáhají také k celkovému uvolnění organismu.

Nejenom prameny však mají relaxační účinky na tělo i duši. Tuto roli plní také prostředí, které hotel obklopuje. Jde o pohoří Akaiši, které s dalšími pohořími tvoří takzvané japonské Alpy.

Zařízení v tradičním japonském stylu dotváří neopakovatelnou atmosféru hotelu.

Výlet k Fudži

Ve stejné oblasti, jako Nišijama Onsen Keiunkan se nachází také hora Fudži, nejvyšší hora Japonska a symbol této země s výškou 3776 metrů. V současnosti je považována za aktivní sopku, avšak s malou pravděpodobností erupce.

První dochovaný záznam o výbuchu pochází z roku 800 př. n. l., od té doby proběhlo několik dalších. Poslední zaznamenanou erupcí je tzv. Hóei v roce 1707, kdy město Edo (dnešní Tokio) pokryla vrstva popela.

To je přitom od sopky vzdáleno zhruba 100 kilometrů. Její vrchol je po většinu roku pokryt sněhem a skýtá malebný pohled. Kolem hory Fudži leží 5 jezer, které se nacházejí uprostřed svěžích lesů a jsou propojeny potůčky a vodopády.

Hosté si mohou udělat výlet k hoře Fuji.

V tradičním stylu

Hotel i dnes nabízí svým hostům ubytování v tradičním japonském stylu, doplněném typickými dekoracemi a uklidňujícími barvami. Výhled z oken poskytuje úchvatný pohled na okolní hory. Zdejší restaurace je vyhlášená svými tradičními japonskými specialitami, především rybími pokrmy.

Zajímavostí je, že druhý nejstarší hotel na světě Hóši Ryokan, založený v roce 718 a vedený rovněž po generace stejnou rodinou se nachází pouhých zhruba 6 hodin jízdy odtud.

V regionu se nachází také druhý nejstarší hotel na světě – Hóši Ryokan.
Foto: www.hotelyouwant.com, www.keiunkan.co.jp, www.agoda.com, www.uniqhotels.com, www.britannica.com,
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …