Skip to content

Nejdivnější práce: Čekač v řadách i testovač postelí

Asi všichni známe práce, u kterých bychom si řekli, že to mohou dělat jen silní jedinci. Určitě do toho můžeme zařadit zaměstnání spojená se smrtí či například nepříjemným pachem. Co ale taková zaměstnání, o kterých jste ani nevěděli, že existují?

Čekač v řadách

Je možné, že toto zaměstnání v České republice nenajdete, nicméně o co tedy jde? Když navštěvujete například nějaké velmi známé památky nebo všeobecně čekáte na něco, kde je dlouhá fronta před vámi, můžete využít služeb čekače.

Zaplatíte si tedy člověka, který v řadě čeká za vás. V USA dokonce existuje hned několik firem, které tyto služby nabízejí. V průměru za svoji práci dostávají čekači v řadách něco kolem 500 korun za vystání jedné řady.

Což je fajn, na to, že jen stojí a čekáte, až na vás přijde řada.

Čekači v řadách jsou velmi dobře placenou prací, ačkoliv v České republice není tolik známá.

Čichač papírových ubrousků

Voňavé papírové ubrousky nebo kapesníky asi všichni dobře známe. Dají se koupit v každém supermarketu a mohou být napuštěny různými, většinou příjemnými vůněmi. Aby takovýto produkt mohl vzniknout a následně se dostat až k zákazníkům, je potřeba zaměstnat člověka, který vůni kapesníků důkladně otestuje.

Z výroby dostanete vzorky papírových ubrousků a vy celý den jen čicháte, který z nich je pro vás nejpříjemnější. Čichačů papírových ubrousků je opravdu velmi málo. A i když jejich náplň práce nespočívá v něčem záhadném, jejich plat se pohybuje kolem 1 000 dolarů za týden, tedy zhruba 100 000 korun za měsíc.

Ochutnávač extrémních jídel

Určitě už jste někdy slyšeli o soutěžích jako je Faktor strachu, kde účastníci musejí v určitém kole sníst něco většinou velmi odporného – mnohdy se jedná o šváby, ovčí oči, červy, krev a další extrémní pochoutky.

Jenže ještě předtím, než se začnou tyto epizody natáčet, přichází na řadu právě ochutnávač extrémních jídel. Na základě jejich reakcí se pak štáb rozhodne, které jídlo zvolit a které raději ne. Ochutnávač si může přijít až na 800 dolarů denně, což je zhruba 20 000 korun.

Záleží na nebezpečnosti jídel.

Být ochutnávač jídel je pro mnoho lidí povolání snů, je ale mnohdy nebezpečné.

Testovač postelí

Takovýto člověk má jeden jediný úkol – ležet. Většinou jde o průzkumy pro jisté společnosti, které se zabývají výrobou postelí pro prestižní hotely. Testovači leží v posteli od 10 hodin večer do 6 hodin ráno a následně napíše do poznámek zkušenost s danou postelí.

Měsíčně si vydělají až 32 000 korun.

Foto: videoblocks.com, bbc.com, korea.net
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …