Skip to content

Nečekané shledání: S unesenou sestrou se potká ve škole!

Svět je malý a o náhody v něm není nouze, říká pan Lustig v pohádce Lotrando a Zubejda. A neplatí to jen v pohádkách. Jako důkaz poslouží případ sourozenců, které osud svedl dohromady, aniž měli tušení o existenci toho druhého.

V jihoafrickém Kapském městě se 28. dubna 1997 narodí Celeste Nurseové dceruška. Manžel Morne pro ni navrhne jméno Zephany. O dva dny později však holčičku z porodnice unese neznámá žena a přes veškerou snahu policie i rodiny se po únoskyni nepodaří objevit jedinou stopu.

Trvá přes deset let, než rodina vzdá marnou snahu dítě najít a začne se smiřovat z bolestným faktem, že je definitivně pryč, možná už mrtvá a oni ji už nikdy neuvidí. Mýlí se. V lednu 2015 upozorní osmáci spolužačku Cassidy Nurseovou na dívku z vyšší třídy.

„Představ si tati, že do devítky chodí holka, která vypadá úplně jako já. Jako moje dvojče,“ vypráví doma nadšeně otci a toho okamžitě napadne, že by to mohla být unesená Zephany. Cassidy jim domluví schůzku u McDonalda, kde je Morne během rozhovoru stále více přesvědčen, že opravdu mluví se svou pohřešovanou dcerou.

Okamžitě se obrací na policii, která provede test DNA. Jeho výsledky jsou jednoznačné. Dívka je opravdu jejich dcera. Žena, která ji unesla je okamžitě zatčena a Zephany se po sedmnácti letech vrací domů.

Foto: Stuff.co.nz Video: Youtube (CBS This Morning)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články