Skip to content

Nebeský překážkář Dwain Weston: Kariéru i život utne náraz do mostu!

Žádná překážka není dost velká, aby před ní Dwain Weston (1973–2003) sklonil hlavu. Nejlíp se cítí vysoko na nebi, s mraky nad hlavou a světem jako na dlani pod ní. Strach ustupuje při takových výletech do pozadí.

Odvaha a odhodlání vynese mladého Australana až do pozice jednoho z nejlepších a nejzkušenějších BASE jumperů (BASE jumping – skákání z objektů pevně spojených se zemí; adrenalinovější varianta parašutismu) na světě.

Na začátku roku 2003 se ještě stihne stát vítězem oficiálního mistrovství skoku z tehdy nejvyšších budov světa – malajských „dvojčata“ Petronas Towers. Další pokořenou stavbou má být o pár měsíců později coloradský velikán Royal Gorge, nejvyšší visutý most ve Spojených státech.

Tentokrát z něj ale Weston nehodlá skákat, ale ve wingsuit kombinéze přeletět nad ním, zatímco parťák Jeb Corliss (*1976) se má pro změnu protáhnout pod ním. Společný skok z letadla, 5.října 2003 ještě proběhne bez nejmenších problémů, jenže pak si štěstí vezme dovolenou a diváci na mostě se zatajeným dechem sledují, jak Weston v rychlosti 190 km/h naráží do ocelového zábradlí a následně se zřítí na skalnaté dno soutěsky pod sebou.

Najdou ho bez života a bez nohy, kterou mu prudký náraz utrhne v kyčli.

Foto: newsweek.com Video: Youtube (brandon g)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články