Domů     Miley Cyrus: Divoká jízda, kombinovaná s obrovským talentem
Miley Cyrus: Divoká jízda, kombinovaná s obrovským talentem
23.11.2022

Úspěšný seriál Hannah Montana přináší třináctileté Miley Cyrus obrovský úspěch, peníze i slávu. Záhy nato z dětské disneyovské hvězdičky vyrůstá rebelka plná excesů.

Přesto ji fanoušci milují a po celou dobu své kontroverzní kariéry se tak Miley drží na špici současné populární hudby.

Bujaré večírky i sex si Miley (*1992) užívá už jako nezletilá. Kouří marihuanu, nechává se tetovat, oddává se veřejné onanii. Na svých koncertech předvádí perverzní vystoupení a bulvární tisk zaplňuje častými excesy ze svého soukromého života.

Usměvavá Smiley

Destiny Hope Cyrus se narodí 23. listopadu 1992 v americkém státě Tennessee v malém městě Franklin. Herečka Leticia „Tish“ a country zpěvák Billy Raye Cyrus svoji dceru pojmenovávají ve víře, že toho životě hodně dosáhne.

Díky své veselé povaze jí doma neřeknou jinak než Smiley. Přezdívku si později upravuje na Miley Ray Cyrus a pod tímto jménem vystupuje dodnes. Vyrůstá v umělecké rodině a nejen Miley, ale i její sourozenci, úspěšně kráčejí ve „šlépějích“ svých rodičů.

Nevinná hvězdička Hannah Montana otevřela Miley cestu ke slávě. FOTO: Mike Schmid / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Nevinná hvězdička Hannah Montana otevřela Miley cestu ke slávě. FOTO: Mike Schmid / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

První herecké role

Už v devíti letech Miley ví, že se chce stát herečkou. První herecké zkušenosti sbírá v malých rolích. Vystupuje v televizních sériích svého otce, hraje ve filmu Velká ryba režiséra Tima Burtona.

Velkou hereckou příležitost dostává v připravovaném seriálu „o tajném životě popové hvězdy“ od televizní společnosti Disney Channel. Nejprve se Miley účastní konkurzu na vedlejší roli, ovšem neúspěšně.

Ve své snaze stát se součástí seriálu je ale velmi vytrvalá, až ji nakonec vedení Disney vybírá do hlavní role. V seriálu o životě dívky žijícím dvojím životem – Miley Steward a Hannah Montana – se role otce ujímá její skutečný otec Billy.

Fenomén zvaný Hannah Montana

Seriál Hannah Montana po uvedení premiéry v roce 2006, trhá rekordy ve sledovanosti. Miley Cyrus se stává populární mezi dětmi i dospívajícím publikem a startuje svou úspěšnou hereckou a hudební kariéru. Nahrává jeden song za druhým a sklízí obrovský úspěch.

Hudební album Hannah Montana soundtrack je v roce 2008 s téměř dvěma miliony kopiemi osmým nejprodávanějším albem v USA. I další úspěšné pokračování série Hannah Montana sklízí pozitivní komentáře. V roce 2007 vydává dvojalbum Hannah Montana: Meet Miley Cyrus.

První disk obsahuje druhý soundtrack Hannah Montana, zatímco druhý disk je jejím prvním debutovým albem, vydaným pod jejím jménem. I toto album figuruje na předních příčkách v prodejnosti.

První skandální fotografie

Zanedlouho, po uvedení prvních dílů Hannah Montana, se z nevinné slušňačky stává pořádná rebelka. Neznámý počítačový hacker nabourává její soukromý e-mailový účet a profil a choulostivý nález si nenechává pro sebe.

V bulvárních plátcích se objeví fotografie muchlující se patnáctileté Miley se svým tehdejším přítelem. Šokující odhalení se nelíbí vedení televizního studia a doporučuje zamilované puberťačce vztah ukončit.

Od dob seriálu Hannah Montana se docela změnila. FOTO: karina3094 / Creative Commons / CC BY-SA 1.0
Od dob seriálu Hannah Montana se docela změnila. FOTO: karina3094 / Creative Commons / CC BY-SA 1.0

Sladká „šestnáctka“

V šestnácti letech koncertuje a vydává své druhé studiové album Breakout, inspirované událostmi jejího života posledního roku. Veškeré songy si skládá sama „Skládání písní je to, co chci dělat do konce života,“ hrdě vzkazuje světu.

Album oslňuje prodejem i v hudebních žebříčcích. Zároveň přicházejí další neuvážená rozhodnutí. Na obálce časopisu Vanity Fair se objeví Miley, ještě jako nezletilá, spoře oděná pouze v saténové látce a podprsence.

Za uveřejněné fotografie, pořízené známou fotografkou Annie Leibovitzovou (*1949), se později omlouvá. Objevují se další „hacknuté snímky“, na kterých si vytahuje oční víčka a napodobuje Asiaty. Naštve tím nejen své fanoušky, ale i čínské vládce, kteří po právu zuří.

Herectví má v krvi

V červnu 2009 natáčí film Poslední píseň podle předlohy Nicholase Sparkse. Miley zde hraje vzpurnou dospívající dívku, která tráví léto s odcizeným otcem v jeho domě na pláži.

Kritici označují její počin za „úspěšný přechod Miley Cyrus k dospělým rolím“. Po krátké hudební pauze v roce 2010 postupně natáčí, bez valnějšího diváckého úspěchu, čtvrtou a poslední sezonu Hannah Montany – Hannah Montana Forever.

V seriálu Dva a půl chlapa si „střihne“ epizodní roli dívky Missi, přítelkyně Jakea Harpera.

Koncerty plné perverzností

K pěvecké kariéře se vrací velmi záhy. Již v roce 2011 potěší své fanoušky a rozjíždí koncertní turné Gypsy Heart Tour. Turné již nemá nic společného s Hannah Montanou a vystoupením dává najevo, že opouští své alter ego.

Ovšem bohužel následuje série divokých excesů. Vyfotit Miley bez vyplazeného jazyka a oplzlých gest se v té době povedlo opravdu jen málokomu.

Choreografie, kterou Miley předvádí na svých pozdějších koncertech, spočívá zásadně v předstírání masturbace a kopulačních pohybů. Nechybí obří nafukovací penis, noční můra všech rodičů.

Při zahajovacím vystoupení v rámci Bangerz Tour v 2014 má zpěvačka k dispozici mnoho provokativních rekvizit – létající hot dog, obřího psa, speciální pódium přímo mezi diváky na akustickou část koncertu, klouzačku představující její vypláznutý jazyk.

 

Nekontrolovatelná rebelka

Největší šok přichází v létě 2012, kdy Miley zásadně mění svou image. Své dlouhé vlasy ostříhá na nakrátko a obarví na blond. „Konečně se cítím svá,“ komentuje změnu. O rok později o sobě dává vědět vydařeným albem Bangerz.

Dva zásadní klipy dokazují, že Miley stále patří mezi nejtalentovanější hudební ikony popové scény.

Pilotní singl We Can´t Stop, vydaný v červnu 2013, je nejen hymnou letních večírků, ale jako hudební video láme VEVO rekordy pro nejvíce zhlédnutí během 24 hodin i dosažení 100 milionů zhlédnutí.

Klip k písni Wrecking Ball, ve kterém se zpěvačka nahá houpe na demoliční kouli, vzbudí pořádný rozruch. Všem příznivcům dopřává opravdu úchylnou podívanou.

Klip k písni Wrecking Ball vzbudil celosvětovou pozornost. FOTO: RCA Records / Creative Commons / volné dílo
Klip k písni Wrecking Ball vzbudil celosvětovou pozornost. FOTO: RCA Records / Creative Commons / volné dílo

Peprné vztahy

Už od začátku kariéry se v její posteli střídají muži slavných jmen, ale randí i se ženami. Jejím spárům neuniká hudebník Nick Jonas (*1992) či syn slavného otce Arnolda Schwarzenegera, Patrick.

V roce 2009 začíná bouřlivý vztah s hercem Liamem Heamsworthem (*1990). Několikrát se ním rozchází, pak se zasnoubí, a v roce 2018 nakonec vstupují do manželství. Po osmi měsících nečekaně oznámí rozvod.

Stále rebelující Miley ovšem nikdy netrpí nedostatkem lásky a sexu. Během rozchodů s Liamem dokonce experimentuje s vlastní sexualitou.

Jako „pansexuálka“ (sexuální orientace charakterizovaná silnou přitažlivostí, romantickou láskou nebo sexuální touhou k lidem bez ohledu na pohlaví) randí s modelkou Stellou Maxwell (*1990) či blogerkou Kaitlynn Carter (*1988).

S posledním ex-partnerem, australským popovým zpěvákem Codym Simpsonem (*1997), ji dnes pojí pouze společné tetování.

Zklidnění velké hvězdy

Po roce 2016 přichází velké zklidnění. Na začátku roku přijímá exkluzivní nabídku na porotcování 11. série hudební soutěže The Voice a stává se nejmladším koučem v historii. V listopadu 2018 v důsledku ničivých požárů v Kalifornii přichází o dům v Malibu.

Na oběti a nápravu škod požáru v Kalifornii daruje Miley, společně ještě s tehdejším manželem Liamem, přes 500 tisíc dolarů.

Foto: Raphael Pour-Hashemi / Creative Commons / CC BY 2.0, Mike Schmid / Creative Commons / CC BY-SA 2.0, karina3094 / Creative Commons / CC BY-SA 1.0, RCA Records / Creative Commons / volné dílo
Související články
Lifestyle
Paul Newman a Joanne Woodwardová: Stvořeni jeden pro druhého
„Miluji tě,“ zašeptají jeden druhému, pak se políbí a odjedou vstříc zapadajícímu slunci. A pokud nezemřeli, žijí spolu dodnes. Každá správná pohádka končí svatbou. Bohužel ne každá svatba končí pohádkou. A pro Hollywood, kde se rodí ty nejslavnější pohádky, to platí dvojnásob. Pokaždé když člověk otevře nějaký společenský magazín, musí mít pocit, že se tu […]
Lifestyle
Janis Joplin: Královna blues, která uhořela na hranici slávy
Drogy, sex a rock’n’roll. Život Janis Joplin, legendární zpěvačky s nakřáplým hlasem, která se stala ikonou hippies a symbolem ženské svobody, byl plný vášně, excesů a tragického konce v pouhých 27 letech.   Hudební svět ještě nestihl smířit se ztrátou Jimiho Hendrixe, a už 4. října 1970 truchlí znovu. Na předávkování drogami umírá v prokletém věku […]
Lifestyle
Elvis Presley: Legenda na pódiu i na plátně
Elvis Presley nebyl jen hudebníkem, ale také filmovou hvězdou. Jeho písně a filmy ovlivnily generace a jeho jméno se stalo synonymem pro rock’n’roll. Podívejme se na jeho hudební a filmovou kariéru.   Roky 1968 až 1977 1977 jsou považovány za hvězdné období jeho pěvecké dráhy. Tehdy nahrává největší hity své hudební kariéry. Elvis Presley jen […]
Lifestyle
Coober Pedy: Město, kde se žije pod zemí
Uvnitř australského vnitrozemí leží městečko, které na první pohled nevypadá nijak zvláštně, jen denní teploty tu dosahují až 50 °C a k vodě je to daleko. Tak proč žít zrovna tady? Byly zde objeveny velké zásoby opálu, které sem přilákaly tisíce nadšených hledačů. Aby ale vydrželi v tak nehostinných podmínkách, které zde během roku panují, přesunuli svá […]
reklama
historie
Máhátmá Gándhí nehodlal přihlížet vraždění mezi muslimy a hinduisty
Vrcholem politiky Mahátmy Gándhího se v roce 1930 stává tzv. solný pochod. Tisíce Indů šlapou 320 kilometrů pěšky pro mořskou sůl a daří se jim splnit cíl akce – prolomit britský monopol a zrušit spornou daň ze soli. Veřejné působení Móhandás Karamčand Gándhí (1869–1948) je spjato s duchovnem. Právě proto dostává přezdívku „Mahátmá“ čili „Velký […]
Skrývala Kateřina Medicejská na zámku v Blois skříňky s jedy?
Kateřina Medicejská trpí, když vidí, jak Jindřich dává přednost své o 20 let starší milence Dianě z Poitiers Mladé děvče sotva může soutěžit s Dianinou plně rozvinutou krásou a inteligencí. Kateřina Medicejská (1519–1589) žárlí, ale přesto si uchovává svoji hrdost. „Měl byste ji zapudit. Rod je třeba zachovat,“ slýchá Jindřich II. (1519–1559), když se u […]
Když voda léčí
Že voda může být lék je tisíce let prověřený fakt. Staré znalosti modernímu světu ale připomněl až zakladatel hydroterapie neboli vodoléčby Vinzenz Priessnitz, rodák z dnešního města Lázně Jeseník.   Ačkoliv Priessnitz (1799–1851) neměl žádné lékařské vzdělání, prosazoval léčbu prací, čerstvým vzduchem a čistou horskou vodou. Jeho lidový recept, zvaný Priessnitzův obklad, se dodnes používá k léčbě […]
Odkud pocházeli Hunové a proč se vydali na západ?
V roce 375 našeho letopočtu se před Evropou objevila hrozivá síla – Hunové, kteří svou zuřivostí a brutálností otřásli civilizací a vyvolali strach v srdcích lidí mnoha národů. Vpád Hunů byl jedním z nejvýznamnějších a nejpozoruhodnějších vojenských událostí v historii starověkého světa. Útok Hunů na Evropu je jednou z velkých hádanek v historii západní civilizace. […]
reklama
historie
Vražda Johna Lennona: Nejdřív si přišel pro podpis, pak na něj namířil zbraň!
Jedna z největších legend hudebního nebe se stala obětí chladnokrevné vraždy. Hudebníka a spoluzakladatele skupiny The Beatles Johna Lennona zastřelil jeho fanatický fanoušek Mark David Chapman. Dne 24. srpna 1981 za to byl odsouzen k doživotnímu vězení. Co ho vedlo k hrůznému činu? Osmého prosince 1980 má přes sebou John Lennon náročný den. V jeho newyorském bytě ve slavném […]
Dětství božské MM: Otec neznámý, matka v depresích
Gladys Bakerová zabouchne dveře a zamkne je. „Neboj se, neboj, budeme spolu,“ uklidňuje tříleté děvčátko schované ve velkém pytli. Je to únos se vším všudy. Dítko v pytli není nikým jiným, než budoucím filmovým idolem. Matka se ji právě pokouší získat od pěstounky Idy Bolenderové zpět do své péče… Ida si s chatrnými dveřmi za […]
Smích střídá děs: Tři nejznámější klauni světa
Zatímco ráno obskakuje děti v nemocnici, tvoří zvířata z balonků a vypráví vtipy, večer jako by se po veselém chlapíkovi slehla zem. Obtloustlý muž svou oběť sváže, sundá kalhoty a znásilní. Druhý den si opět navlékne klaunské šaty a vyrazí bavit děti jako by se nechumelilo. Tulák, který dobyl svět Kdo: Emmett Kelly Zajímavost: Prorazí i v Hollywoodu […]
Kníry: Dovedete si bez něj představit Chaplina?
Mrožák, angličák, kartáček, podkova, tkanička, řídítka. Druhů a variant knírů jsou desítky. A každý má minimálně jednu slavnou osobnost, která by bez něj nebyla kompletní. Knír je natolik dominantním prvkem tváře, že se v mnoha případech stává nejen poznávacím znamením, ale doslova obchodní značkou. Jeho historie dlouhá, plná vítězství i porážek. Žižka má holou bradu Vousy […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Krémové houbové rizoto
tisicereceptu.cz
Krémové houbové rizoto
Provoňte ho aromatickými bylinkami, jako je rozmarýn nebo tymián. Ingredience 250 g kulatozrnné rýže 200 g hub, nejlépe hříbků 80 ml bílého vína 100 g másla 30 g šalotky 70 g parmazánu 6 l
Když se vám zdá o fazolích, je to jasné zlé znamení!
skutecnepribehy.cz
Když se vám zdá o fazolích, je to jasné zlé znamení!
Nikdy jsem nevěřila na různé pověry a na sny taky ne! Dokonce i černá kočka přes cestu mě nechává dodnes klidnou. Ovšem předpověď o fazolích se naplnila. Jako malá holčička jsem prý mívala sny, podle kterých moje babička vykládala, co se do dvou dnů stane. Můj otec ale byl zapřísáhlý nepřítel jakékoli pověry a všeho, co zavánělo tajemnem. Byl
Pestré barvy v říši Nomos
iluxus.cz
Pestré barvy v říši Nomos
Ikona zůstává ikonou. Co dodat? Společnost NOMOS Glashütte je již dlouho známá svou odborností v oblasti barev. A v dubnu na veletrhu Watches & Wonders v Ženevě představila svůj bestseller Tangent
Rodinná pohoda Zuzany Vejvodové se otřásá v základech?
nasehvezdy.cz
Rodinná pohoda Zuzany Vejvodové se otřásá v základech?
Hvězda seriálu Jedna rodina prozradila, že těžce zvládá synovu pubertu. To už musí být pořádný oříšek, když o něm mnohdy nesdílná Zuzana Vejvodová (43) promluvila – snad aby si maličko ulevila. „U
Brilantní spojení bělostné elegance a mědi
rezidenceonline.cz
Brilantní spojení bělostné elegance a mědi
Výjimečný dům, navržený renomovanou designérkou Suzannou Cot, přestavuje dokonalý příklad spojení přírodních prvků s moderním designem, kde přirozené světlo umocňuje vizuální a emocionální pohodlí jeho obyvatel. Inspirací pro tento projekt ve španělském Katalánsku byla teplá měď, která dominuje v různých částech domu. Kov charakteristický svým hřejivým odstínem a výrazným leskem je ideálním materiálem pro vytvoření
Do boje proti vodnímu kameni!
panidomu.cz
Do boje proti vodnímu kameni!
Také vás zlobí, že se usazuje všude? Na dlaždičkách, ve varné konvici, v pračce, na všech místech, která přicházejí do kontaktu s vodou. Jeho odstranění nemusí být nijak složité, stačí jen dát pozor na některé citlivé povrchy a rozhodnout se, zda použijete chemii, nebo některý z domácích přírodních prostředků. 3 zásadní otázky: * Co je
Přemysl Otakar II. se přesvědčil o intrikách kurfiřtů
historyplus.cz
Přemysl Otakar II. se přesvědčil o intrikách kurfiřtů
Jeho smrt se musí udržet v tajnosti za každou cenu. Král Václav I. skonal trochu nenadále 22. září 1253 v Počáplích u Berouna. Jeho syn a jediný dědic Přemysl Otakar II. se v té chvíli nachází stovky kilometrů od domova. Zrovna hájí své zájmy v Rakousku a Štýrsku. Domů se vrací skoro až o měsíc
Zoo Chomutov: Zahrada, ve které můžete i bydlet
epochanacestach.cz
Zoo Chomutov: Zahrada, ve které můžete i bydlet
Zoologická zahrada nebo přesněji Zoopark Chomutov se mezi českými zoo může pochlubit jedním prvenstvím. Je totiž sice jednou z nejmladších, ale současně svou rozlohou 112 hektarů největší českou zoo, téměř dvakrát tak velkou, než je ta pražská. Zakladatel a jeho velký sen Přitom tradice chovu zvířat na stejném místě pochází už z předválečného období. Ve zdejším městském
Geoložka identifikovala krajinu na da Vinciho obraze Mona Lisa
21stoleti.cz
Geoložka identifikovala krajinu na da Vinciho obraze Mona Lisa
Tajemný úsměv Mona Lisy nedá odborníkům spát už mnoho let. Snažili se proto zjistit, kdo stál předlohou slavného díla italského renesančního umělce. Zatímco na tuto otázku již zřejmě odpověď nalezli,
Dilema ptačích krmítek: Sypat, či nesypat?
epochalnisvet.cz
Dilema ptačích krmítek: Sypat, či nesypat?
Nejnáročnějším obdobím roku pro ptáky nebývá překvapivě zima, ale hnízdění. Během péče o mláďata zhubnou až o pětinu své váhy. A to je pak ještě čeká energeticky podobně náročné přepeřování.   Odborných studií, které by se zabývaly celoročním krmení ptáků, není mnoho. Navíc si často protiřečí nebo již nejsou aktuální. V zásadě ale převažuje doporučení krmit
Mému životnímu vztahu předcházelo kruté ponížení!
nejsemsama.cz
Mému životnímu vztahu předcházelo kruté ponížení!
V mládí jsem byla postavena před důležité rozhodnutí. A rozhodla jsem se správně. Měla jsem tenkrát krátce po maturitě a propadla jsem naprosto beznadějnému citu k jednomu klukovi ze sousedství, bývalému spolužákovi ze základní školy. Vzhledem ke společným známým jsme se občas setkávali a já jsem postupně zjišťovala, že Lukáše opravdu moc chci – nejvíc ze všech
Výbuch jaderné elektrárny Fukušima: Byla havárie vyvolána záměrně?
enigmaplus.cz
Výbuch jaderné elektrárny Fukušima: Byla havárie vyvolána záměrně?
Havárie japonské jaderné elektrárny Fukušima je srovnatelná s katastrofou, kterou vyvolal před třiceti lety ukrajinský Černobyl! V tomto případě způsobilo únik smrtící radiace silné zemětřesení. Podle