Domů     Miley Cyrus: Divoká jízda, kombinovaná s obrovským talentem
Miley Cyrus: Divoká jízda, kombinovaná s obrovským talentem
23.11.2022

Úspěšný seriál Hannah Montana přináší třináctileté Miley Cyrus obrovský úspěch, peníze i slávu. Záhy nato z dětské disneyovské hvězdičky vyrůstá rebelka plná excesů.

Přesto ji fanoušci milují a po celou dobu své kontroverzní kariéry se tak Miley drží na špici současné populární hudby.

Bujaré večírky i sex si Miley (*1992) užívá už jako nezletilá. Kouří marihuanu, nechává se tetovat, oddává se veřejné onanii. Na svých koncertech předvádí perverzní vystoupení a bulvární tisk zaplňuje častými excesy ze svého soukromého života.

Usměvavá Smiley

Destiny Hope Cyrus se narodí 23. listopadu 1992 v americkém státě Tennessee v malém městě Franklin. Herečka Leticia „Tish“ a country zpěvák Billy Raye Cyrus svoji dceru pojmenovávají ve víře, že toho životě hodně dosáhne.

Díky své veselé povaze jí doma neřeknou jinak než Smiley. Přezdívku si později upravuje na Miley Ray Cyrus a pod tímto jménem vystupuje dodnes. Vyrůstá v umělecké rodině a nejen Miley, ale i její sourozenci, úspěšně kráčejí ve „šlépějích“ svých rodičů.

Nevinná hvězdička Hannah Montana otevřela Miley cestu ke slávě. FOTO: Mike Schmid / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Nevinná hvězdička Hannah Montana otevřela Miley cestu ke slávě. FOTO: Mike Schmid / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

První herecké role

Už v devíti letech Miley ví, že se chce stát herečkou. První herecké zkušenosti sbírá v malých rolích. Vystupuje v televizních sériích svého otce, hraje ve filmu Velká ryba režiséra Tima Burtona.

Velkou hereckou příležitost dostává v připravovaném seriálu „o tajném životě popové hvězdy“ od televizní společnosti Disney Channel. Nejprve se Miley účastní konkurzu na vedlejší roli, ovšem neúspěšně.

Ve své snaze stát se součástí seriálu je ale velmi vytrvalá, až ji nakonec vedení Disney vybírá do hlavní role. V seriálu o životě dívky žijícím dvojím životem – Miley Steward a Hannah Montana – se role otce ujímá její skutečný otec Billy.

Fenomén zvaný Hannah Montana

Seriál Hannah Montana po uvedení premiéry v roce 2006, trhá rekordy ve sledovanosti. Miley Cyrus se stává populární mezi dětmi i dospívajícím publikem a startuje svou úspěšnou hereckou a hudební kariéru. Nahrává jeden song za druhým a sklízí obrovský úspěch.

Hudební album Hannah Montana soundtrack je v roce 2008 s téměř dvěma miliony kopiemi osmým nejprodávanějším albem v USA. I další úspěšné pokračování série Hannah Montana sklízí pozitivní komentáře. V roce 2007 vydává dvojalbum Hannah Montana: Meet Miley Cyrus.

První disk obsahuje druhý soundtrack Hannah Montana, zatímco druhý disk je jejím prvním debutovým albem, vydaným pod jejím jménem. I toto album figuruje na předních příčkách v prodejnosti.

První skandální fotografie

Zanedlouho, po uvedení prvních dílů Hannah Montana, se z nevinné slušňačky stává pořádná rebelka. Neznámý počítačový hacker nabourává její soukromý e-mailový účet a profil a choulostivý nález si nenechává pro sebe.

V bulvárních plátcích se objeví fotografie muchlující se patnáctileté Miley se svým tehdejším přítelem. Šokující odhalení se nelíbí vedení televizního studia a doporučuje zamilované puberťačce vztah ukončit.

Od dob seriálu Hannah Montana se docela změnila. FOTO: karina3094 / Creative Commons / CC BY-SA 1.0
Od dob seriálu Hannah Montana se docela změnila. FOTO: karina3094 / Creative Commons / CC BY-SA 1.0

Sladká „šestnáctka“

V šestnácti letech koncertuje a vydává své druhé studiové album Breakout, inspirované událostmi jejího života posledního roku. Veškeré songy si skládá sama „Skládání písní je to, co chci dělat do konce života,“ hrdě vzkazuje světu.

Album oslňuje prodejem i v hudebních žebříčcích. Zároveň přicházejí další neuvážená rozhodnutí. Na obálce časopisu Vanity Fair se objeví Miley, ještě jako nezletilá, spoře oděná pouze v saténové látce a podprsence.

Za uveřejněné fotografie, pořízené známou fotografkou Annie Leibovitzovou (*1949), se později omlouvá. Objevují se další „hacknuté snímky“, na kterých si vytahuje oční víčka a napodobuje Asiaty. Naštve tím nejen své fanoušky, ale i čínské vládce, kteří po právu zuří.

Herectví má v krvi

V červnu 2009 natáčí film Poslední píseň podle předlohy Nicholase Sparkse. Miley zde hraje vzpurnou dospívající dívku, která tráví léto s odcizeným otcem v jeho domě na pláži.

Kritici označují její počin za „úspěšný přechod Miley Cyrus k dospělým rolím“. Po krátké hudební pauze v roce 2010 postupně natáčí, bez valnějšího diváckého úspěchu, čtvrtou a poslední sezonu Hannah Montany – Hannah Montana Forever.

V seriálu Dva a půl chlapa si „střihne“ epizodní roli dívky Missi, přítelkyně Jakea Harpera.

Koncerty plné perverzností

K pěvecké kariéře se vrací velmi záhy. Již v roce 2011 potěší své fanoušky a rozjíždí koncertní turné Gypsy Heart Tour. Turné již nemá nic společného s Hannah Montanou a vystoupením dává najevo, že opouští své alter ego.

Ovšem bohužel následuje série divokých excesů. Vyfotit Miley bez vyplazeného jazyka a oplzlých gest se v té době povedlo opravdu jen málokomu.

Choreografie, kterou Miley předvádí na svých pozdějších koncertech, spočívá zásadně v předstírání masturbace a kopulačních pohybů. Nechybí obří nafukovací penis, noční můra všech rodičů.

Při zahajovacím vystoupení v rámci Bangerz Tour v 2014 má zpěvačka k dispozici mnoho provokativních rekvizit – létající hot dog, obřího psa, speciální pódium přímo mezi diváky na akustickou část koncertu, klouzačku představující její vypláznutý jazyk.

 

Nekontrolovatelná rebelka

Největší šok přichází v létě 2012, kdy Miley zásadně mění svou image. Své dlouhé vlasy ostříhá na nakrátko a obarví na blond. „Konečně se cítím svá,“ komentuje změnu. O rok později o sobě dává vědět vydařeným albem Bangerz.

Dva zásadní klipy dokazují, že Miley stále patří mezi nejtalentovanější hudební ikony popové scény.

Pilotní singl We Can´t Stop, vydaný v červnu 2013, je nejen hymnou letních večírků, ale jako hudební video láme VEVO rekordy pro nejvíce zhlédnutí během 24 hodin i dosažení 100 milionů zhlédnutí.

Klip k písni Wrecking Ball, ve kterém se zpěvačka nahá houpe na demoliční kouli, vzbudí pořádný rozruch. Všem příznivcům dopřává opravdu úchylnou podívanou.

Klip k písni Wrecking Ball vzbudil celosvětovou pozornost. FOTO: RCA Records / Creative Commons / volné dílo
Klip k písni Wrecking Ball vzbudil celosvětovou pozornost. FOTO: RCA Records / Creative Commons / volné dílo

Peprné vztahy

Už od začátku kariéry se v její posteli střídají muži slavných jmen, ale randí i se ženami. Jejím spárům neuniká hudebník Nick Jonas (*1992) či syn slavného otce Arnolda Schwarzenegera, Patrick.

V roce 2009 začíná bouřlivý vztah s hercem Liamem Heamsworthem (*1990). Několikrát se ním rozchází, pak se zasnoubí, a v roce 2018 nakonec vstupují do manželství. Po osmi měsících nečekaně oznámí rozvod.

Stále rebelující Miley ovšem nikdy netrpí nedostatkem lásky a sexu. Během rozchodů s Liamem dokonce experimentuje s vlastní sexualitou.

Jako „pansexuálka“ (sexuální orientace charakterizovaná silnou přitažlivostí, romantickou láskou nebo sexuální touhou k lidem bez ohledu na pohlaví) randí s modelkou Stellou Maxwell (*1990) či blogerkou Kaitlynn Carter (*1988).

S posledním ex-partnerem, australským popovým zpěvákem Codym Simpsonem (*1997), ji dnes pojí pouze společné tetování.

Zklidnění velké hvězdy

Po roce 2016 přichází velké zklidnění. Na začátku roku přijímá exkluzivní nabídku na porotcování 11. série hudební soutěže The Voice a stává se nejmladším koučem v historii. V listopadu 2018 v důsledku ničivých požárů v Kalifornii přichází o dům v Malibu.

Na oběti a nápravu škod požáru v Kalifornii daruje Miley, společně ještě s tehdejším manželem Liamem, přes 500 tisíc dolarů.

Foto: Raphael Pour-Hashemi / Creative Commons / CC BY 2.0, Mike Schmid / Creative Commons / CC BY-SA 2.0, karina3094 / Creative Commons / CC BY-SA 1.0, RCA Records / Creative Commons / volné dílo
reklama
Související články
Lifestyle
Premiéry hudebních kusů napomáhaly k revoluci a způsobovaly skandály
Římské divadlo Teatro Argentina uvádí 20. února 1816 premiéru opery Lazebník sevillský od italského skladatele Gioacchina Rossiniho. Během představení však spousta diváků syčí a píská, čímž dává najevo svoji nespokojenost. Úspěchu se Rossini dočká až později. Když v roce 1814 pobývá německý hudební skladatel Carl Maria von Weber v českých lázních Libverda, nedaleká rokle ho prý inspiruje […]
Lifestyle
Hudební géniové: Citliví, závistiví i toporní
Třebaže je rakouský skladatel Franz Schubert (1797–1828) neuvěřitelně pracovitý, nikdy se mu nepodaří se finančně zajistit. Po celý život musí proto spoléhat na pomoc svých příbuzných, přátel a obdivovatelů. Se Schubertovým dílem se začíná veřejnost seznamovat teprve v posledních letech jeho krátkého života. Francouz Hector Berlioz (1803–1869) ve své umělecké tvorbě dokonale vystihuje pojem romantický umělec. […]
Lifestyle
Protančíme noc! Královský tanec trvá celou věčnost, valčík pohoršuje
Komteska skrz zdobenou škrabošku znuděně pokukuje po královském páru. Přemýšlí, kolik peněz musely stát královniny šperky. Na pohyb se příliš nesoustředí. Její tanečník se jí dvakrát nezamlouvá, ale tenhle večer s ním musí vydržet. Bohužel jde zrovna o nejdelší tanec plesové historie – 16 figur se střídá v nekonečném reji více jak hodinu!     […]
Lifestyle
Počátky líčení: Líbit se chtěly už starověké Egypťanky, zlatou éru přinesla renesance
Zelenočerně nalíčené oči dominují tvářím Egypťanek. Na plochu celého horního očního víčka si nanášejí zelený malachitový prášek, tedy uhličitan měďnatý. Kolem oka vytvářejí silné linky černidlem, které se skládá z rozdrceného uhličitanu olovnatého spojeného s dalšími přísadami kvůli roztírání. Stejné černidlo používají i na řasy a obočí. Líčení, jež vypadá hodně výrazně, má i svůj praktický význam. […]
reklama
zajímavosti
První obchodní styky dávných obyvatel Čech: Frčely hlavně korálky
České země jako izolovaná kotlina skrytá za horami a v lesích? Taková představa je skutečně velice naivní. Obchodní styky s okolím se zde pěstovaly už v dobách před naším letopočtem. Ačkoliv by to mnozí vás jistě neřekli, už tehdy prodej a koupě čile kvetla. Na našem území se obchodovalo už dávno před příchodem Slovanů, kteří do české kotliny […]
Baobaby: Stromy, které hubnou
Jejich jméno pravděpodobně pochází z arabštiny, ale najdeme je hlavně v Africe a na Madagaskaru, kde jsou pro tamní obyvatele léčivou dřevinou, tématem legend i předmětem uctívání. Věří například, že pokud utrhnou květ baobabu, sežere je lev. Ale pokud se napijí vody, kde byla namočena jeho semena, uchrání je to před útokem krokodýla. Tyto neobyčejné […]
Léčivá síla bylinek: Jak naši předci léčili nachlazení, horečku, černý kašel či chřipku?
Na přelomu 19. a 20. století bylo lékařů pomálu, a jejich služby byly navíc drahé. Není proto divu, že se zejména chudí spoléhali na rady babek kořenářek, které k léčbě nemocí využívaly hlavně sílu bylinek. Jaké rostliny či jiné dostupné suroviny tedy sloužily k léčbě nemocí? Co zabíralo na úrazy a zhmožděniny? A jakou roli […]
Neuvěřitelné bylinky Česka a Slovenska: Kokoška pastuší tobolka
V naší přírodě se nachází více jak 280 druhů léčivých rostlin. Nazýváme je bylinami a staly se zdrojem léčivých tzv. biologicky aktivních látek. Patří mezi ně i kokoška pastuší tobolka. I v jejím případě ale platí osvědčené rčení, „všeho s mírou“.     Pokud byste chtěli kokošku pastuší tobolku (Capsella bursa-pastoris) vyzkoušet vnitřně, s množstvím to určitě […]
lifestyle
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
Boj proti třídnímu nepříteli u nás v 50. letech 20. století vrcholí politickými procesy. „Nejdřív bylo třeba si vyřídit účty s předúnorovými politickými partnery komunistů… Pak přišli na řadu potenciální odpůrci nového režimu,“ píše publicista Pavel Tigrid (1917–2003). V rámci procesu s poslankyní za národně socialistickou stranu Miladou Horákovou (1901–1950) padnou v červnu 1950 čtyři rozsudky smrti. Jenže bezpečnostnímu […]
V 50. letech 20. století jste v Československu dostali první zaměstnání příkazem
Píše se polovina 50. let 20. století v Československu. Kdybyste v té době absolvovali školu, neměli byste si šanci vybírat, kam jít pracovat. Také o soukromém sektoru byste si tehdy mohli nechat jenom zdát. Všechno bylo totiž státní. Absolvent pedagogické fakulty si v červnu 1955 prohlédne svoji umístěnku. Sen o tom, že bude učit děti v rodném městě, […]
Život na vídeňském dvoře: Císař složil 230 hudebních skladeb
Císař Leopold I. se zaposlouchá do tónů skladby a nevnímá okolí. Sám hraje skvěle na cembalo, flétnu i další nástroje. Učí se hrát také u dvou varhaníků. „Jeho sluch byl tak ostrý, že mezi padesáti hudebníky rozeznal toho, kdo zahrál falešný tón,“ tvrdí o něm jeho životopisec Gottlieb Eucharist Rinck. Skládání hudby věnuje Leopold I. […]
Osmihodinová pracovní doba? Ještě v 18. století lidé makali dvojnásobný čas
Kdy byla v Československu uzákoněna osmihodinová pracovní doba a jak dlouho pracovali lidé dříve? Kdybyste se narodili v 18. století a přišli do práce v osm ráno, ve čtyři odpoledne byste si padla rozhodně užívat nemohli. Z pohledu dějin je pracovní doba trvající osm hodin moderní vymožeností. V minulosti byla pracovní doba mnohem delší. Začátkem 18. století není výjimkou, když […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
České Lurdy: Docházelo v nich k zázračnému uzdravování?
epochalnisvet.cz
České Lurdy: Docházelo v nich k zázračnému uzdravování?
K potemnělému svatostánku se blíží další poutníci. Od úst jim přitom stoupají obláčky páry. V kalendáři je totiž 13. leden a venku mrzne, jako když praští. Ve čtyři hodiny ráno je přesto bazilika v se
Pardubický kraj: Tipy na výlety pro všechny!
epochanacestach.cz
Pardubický kraj: Tipy na výlety pro všechny!
Pokud by vás náhodou v tomto krásném kraji nezlákal hrad na Kunětické hoře (viz úvodní foto), máme tu pro vás řadu dalších tipů! Jako první tip na výlet je tento – zkuste navštívit nový židovský hřbitov v Pardubicích.  Je součástí Centrálního hřbitova, který naleznete v ulici K Židovskému hřbitovu. Ačkoli k založení došlo již roku 1883, je
Co si dal trilobit ke své poslední večeři?
21stoleti.cz
Co si dal trilobit ke své poslední večeři?
Paleontologové z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy s kolegy popsali v jednom z nejprestižnějších vědeckých časopisů trilobita starého 465 milionů let se zachovaným obsahem trávicí soustavy. Ta
Záhadné kubánské útoky opět v akci: Neznámá zbraň udeřila přímo v Bílém domě!
enigmaplus.cz
Záhadné kubánské útoky opět v akci: Neznámá zbraň udeřila přímo v Bílém domě!
Federální úřady vyšetřují nové případy tzv. havanského syndromu. Záhadné onemocnění způsobuje řadu závažných příznaků včetně poškození mozku. Má se za to, že jej způsobuje dosud neznámá zřejmě akustic
Horor na irském venkově: Ďábla odhalili, když hráli karty!
enigmaplus.cz
Horor na irském venkově: Ďábla odhalili, když hráli karty!
Říká se, že ten, kdo chce neznámého člověka správně odhadnout, podívá  se mu na boty. Jejich kvalita, čistota o každém mnohé napovídá. Zároveň si můžete i zkontrolovat, zda před vámi náhodou nestojí-n
Emirates slaví Mezinárodní den kávy
iluxus.cz
Emirates slaví Mezinárodní den kávy
Mezinárodnímu dni kávy, který připadá na 1. října věnuje velkou pozornost i společnost Emirates. Na palubách svých letadel i v saloncích Emirates vytvořila širokou nabídku kvalitních káv, jíž se každo
Orly bělohlavé zabíjí sinice, jejichž toxin by však mohl léčit lidi
21stoleti.cz
Orly bělohlavé zabíjí sinice, jejichž toxin by však mohl léčit lidi
Už v 90. letech 20. století docházelo ke zpočátku nepochopitelným úhynům orlů bělohlavých v blízkosti vodních nádrží na jihovýchodě Spojených států. Příčinou jejich smrti byla vakuolární myelinopatie,
4 talenty kakaa
panidomu.cz
4 talenty kakaa
Je běžně v regálech – balíček nepřichuceného kakaového prášku. Stejného, kterého si staří Aztékové a Mayové vysoce cenili pro jeho mimořádné účinky. Některé jsou spíš bájné, ale další už věda potvrdila. * Proti stárnutí Za stárnutí víc než plynutí času může klesající schopnost buněk bránit se poškození, které jim způsobují agresivní volné radikály. Ty jsou
Vyhlédla si snad za Forejta náhradu?
nasehvezdy.cz
Vyhlédla si snad za Forejta náhradu?
Rozchod na spadnutí. Alespoň tak se mluví o vztahu EVY BUREŠOVÉ (30) a PŘEMKA FOREJTA (36). Říká se, že je za tím její nevěra! Hvězda seriálu ZOO si podle všeho velmi přeje svatbu. Eva Burešová (30)
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Za všechno může sestřin manžel
skutecnepribehy.cz
Za všechno může sestřin manžel
I když nás od sebe se sestrou dělí dva roky, bylo to jako nic a spíš nás všichni brali za dvojčata. Když jsme se před pěti lety přestaly vídat, těžce jsem to nesla. Za náš rozkol může Alžbětin manžel Honza. Je to nepříjemný chlap, který se ke mně nikdy nechoval hezky. Po jeho poslední eskapádě, která nás