Skip to content

Marcela Košanová: Čarodějnice nebo šarlatánka?

Muž naléhá na vědmu. „Můžete provést rituál, aby můj bratr vážně onemocněl?“I s takovým požadavkem se prý při své praxi setkala česká celebrita a údajná čarodějnice Marcela Košanová. Dotyčného prý vyhodila, neboť takovým věcem se ona rozhodně nepropůjčuje.

Jak tedy vypadá její práce? Skutečně umí čarovat?

Na čarodějnice většinová společnost celá staletí hleděla s nenávistí. Také dnes je mnoho lidí považuje za symbol zla. Tento názor se snaží vylepšit vědma Marcela Košanová (*1952). Její činnost spočívá především v předpovídání budoucnosti.

Specializuje se na věštění z karet, ale věnuje se také čtení z rukou. Na tuto ženu ověšenou množstvím šperků se s důvěrou obracejí stovky lidí. Nechybí mezi nimi ani české celebrity. Budoucnost vyložila například zpěvačce Iloně Csákové (*1970) nebo moderátorce a manželce slavného českého zpěváka Ivaně Gottové (*1976). Skutečně Košanová ovládá nějaké tajemné síly? Nebo jenom dokáže říkat to, co lidé chtějí slyšet? Je podvodnicí, která jenom tahá z lidí peníze, jak ji obviňují její odpůrci? Magické schopnosti prý Košanová zdědila po své babičce.

Na čtení z rukou a věštění z karet má dokonce živnostenský list. Čarodějnice je podle jejího názoru především žena, která zná taje přírody. Na svém blogu se většinou Košanová nezabývá žádným tajnými naukami ale vztahy mezi muži a ženami nebo výchovou dětí.

Čarování považuje neslavnější česká vědma za především ženskou záležitost. Není tak čarodějnictví v jejím podání spíše cestou k hledání ženské identity než snahou získat vládu nad osudem a přírodními zákonitostmi?

Na následujícím videu můžete spatřit, jak Marcela Košanová čte z dlaně modelce Dianě Kobzanové (*1982). Jedná se o ukázkové šarlatánství, nebo demonstraci nadpřirozených schopností údajné české čarodějnice?

Foto: www.topvip.cz
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články